Aralık 8, 2021

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

iFixit, M1 Pro ve M1 Max 2021 MacBook Pro Dirtdown sunuyor

Çevrimiçi bir teknoloji onarım kılavuzu ve parça satıcısı olan iFixit tarafından yayınlandı. son gözyaşları Yeni 2021 MacBook Pro, onarım ve bakım için en azından küçük bir başarı gösteriyor: pil paketi modüllerini değiştirme yeteneği.

Yeni MacBook Pro’lardaki pil paketleri, birçok mobil cihaz gibi artık sürükle ve bırak sekmeleriyle bağlanıyor. Bu, çekildiğinde tırnakların hiçbiri yırtılmayana kadar bunları çıkarmayı kolaylaştırır. Kalan sürükleme sekmelerine ulaşmak için izleme dörtgenini dikkatlice çıkarın.

Resim: iFixit

MacBook Pro’daki pillerin kendi çerçevesi veya kabuğu vardı, bu da vidalar veya kilitleme tırnakları aracılığıyla takılmasını veya çıkarılmasını kolaylaştırdı (çok fazla dahili alan kaplamasına rağmen). 2012’den itibaren Apple, dizüstü bilgisayarları daha ince yapmak istedi, bu nedenle bazı gayrimenkullerden tasarruf etmek için pil yapıları kaldırıldı. 2012-2020 yıllarında MacBook Pro modeliyle ilgili en büyük sorun, Apple’ın herkes için yapıştırıcı kullanması, ancak pili kalıcı olarak dizüstü bilgisayarın üst kutusuna takmasıydı.

HDMI ve SD kart bağlantı noktaları mantık kartına monte edilmiştir, ancak bağlantı noktalarının geri kalanı modülerdir, ancak bunları değiştirmek için tüm mantık kartını çıkarmanız gerekir. Fanların ve hoparlörlerin değiştirilmesi mümkün olmadan önce mantık kartı çıkarılmalıdır.

Tek endişe, ekranı değiştirmenin gerçek tonu kaybetmek anlamına geleceği ve Touch ID’yi değiştirmenin temel özelliğini kaybedeceğidir. iPhone’larda bulunan Touch ID, güvenlik nedeniyle tamir edilemese ve kullanılamasa da Apple’ın yeni wireless’ından sonra onarım konusunda yeni bir gelişme olmadığını belirtmek ilginç. Dokunmatik kimlik klavyesi Farklı M1 bilgisayarlarına bağlanabilir.

iFixit’in tam rip videosunu izleyebilirsiniz Buraya.

READ  8 Ekim Cuma günü borsa açılmadan önce bilmeniz gereken 5 şey