Ocak 22, 2022

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Hükümet etiği spor yıldızlarını marjinalleştiriyor

Salgın nedeniyle iki lig maçları ertelemek zorunda kaldı ve üçü de Covid-19 protokolü ile kilit oyuncularını kaybetti. Bunlar arasında NBA Finallerinin 6. Oyununda 50 puan kaybeden eski NBA MVP’si ve üç kez NFL Pro Bowler bulunuyor.

Ancak Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Covid-19 vaka sayıları gibi – pozitif test oyuncularının sayısı arttıkça, kenara gönderilen tek oyuncu onlar değil.

Üç büyük profesyonel spor liginden Salı günü Govt News’e göz atın:

Milwaukee Bucks yıldızı Giannis Antetokounmpo – iktidardaki NBA Finalleri MVP’si – son zamanlarda ligin sağlık ve güvenlik etiğinde önemli bir oyuncu haline geldi. Bucks’ın sakatlık raporuna göre, Çarşamba günkü Indiana Pacers maçını kaçıracak.

Bu arada Brooklyn Nets, Salı günü Toronto Raptors’a karşı oynayacakları maçın öncesinde, protokoldeki oyuncu listesinin yıldız James Horton’un eklenmesiyle yediye çıktığını duyurdu.

Takım henüz All-Star Guard’ı görmedi Kyrie Irving, New York’ta aşı talimatına uymadığı için bu sezon henüz oynamadı.

Pazartesi günü NBA, Covit-19 nedeniyle bu sezon ilk kez maçları erteledi.

Sağlık ve güvenlik protokollerinde 10 oyuncu ve ekstra personel ile Chicago Bulls’un Salı ve Perşembe günleri planlanan oyunları ertelendi. Takımın Pazar günü Los Angeles Lakers ile oynayacağı maç 14:30 CT’den 19:00’a ertelendi.

Lakers, Salı günü Los Angeles’taki antrenmanı iptal etti. Herhangi bir sebep verilmedi, ancak ESPN’ye göre karar Hükümet-19’un endişeleri nedeniyle verildi.

Panel duyurusuna atıfta bulunan ESPN, gardiyan Dylan Horton-Tucker’ın korona virüs testinin pozitif çıkmasının ardından prosedürün iptal edildiğini bildirdi.

Horton-Tucker artık Lakers Sağlık ve Güvenlik Etiği listesinde.

NBA, aşılanmamış oyuncuları Kanada'daki sporlar için güncellenmiş seyahat kısıtlamaları konusunda uyardı

Protokoldeki sporcular 10 gün izole edilmeli veya 24 saat arayla iki test negatif olmalıdır. Geçtiğimiz haftalarda boğalar farklı günlerde protokole girdi.

Lig kaynakları geçen hafta CNN’ye, NBA oyuncularının %97’sinin aşılandığını ve uygun oyuncuların %60’ının bir takviye atış aldığını söyledi. 30 kadroda yaklaşık 500 oyuncu var.

READ  Omicron dalgaları Reuters tarafından üretildiğinden hisseler ve petrol fiyatları düşüyor

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki hiçbir büyük profesyonel spor ligi, oyuncularını aşılamak için gerekli değildir.

Rams Star alıcısı listedeki 12 takıma katıldı

Bir Ulusal Futbol Ligi kaynağı Salı günü CNN’ye yaptığı açıklamada, 28 oyuncunun yeni Corona virüsü için pozitif test ettiğini söyledi.

Haber, ligin Pazartesi günü oyuncular arasında 37 pozitif test görmesinden bir gün sonra geldi. İki günlük toplam, 14-27 Kasım tarihleri ​​​​arasında oyunculardan gelen 29 pozitif testi ikiye katladı, bu NFL’den halka açık olarak yayınlanan son test verileri.

İlk aşıdan bir yıl sonra koronavirüs kontrolleri geri döndü

Ligin Covit-19/yedek listesine yapılan onlarca eklemeden Cleveland Browns ve Los Angeles Rams çok etkilendi. Browns, listeye sekiz oyuncu eklerken, Rams yedi oyuncu ekledi. Los Angeles Rams daha sonra listeye iki oyuncunun daha eklendiğini duyurdu.

Browns’ın Salı eklemeleri arasında beş kez Pro Bowl beyaz alıcı Jarvis Laundry ve iki kez Pro Bowl Tide & Austin Hooper yer alıyor.

Browns baş antrenörü Kevin Stephensky Salı günü gazetecilere verdiği demeçte, “Sıkı bir protokol içindeyiz, yani binada, sanal karşılaşmalarda, restoranda maske takıyorsunuz, ancak işimizi yapıyoruz” dedi. . “Yaptığımız şey bu. Daha önce yaptık. Sanal toplantılarımızı yapacağız ve ardından antrenman sahasına çıktığımızda kilitli olduğumuzdan emin olmak için gitmeye hazırız.”

Rams’ın Salı günü eklenmesi, Pazartesi gecesi Arizona Cardinals’e karşı takım zaferinde bir gol atan üç kez Pro Bowl beyaz alıcısı O’Donoghue Beckham Jr. tarafından yönetildi. Rams, Tyler Hickby’yi listeden çıkardı, ancak şu anda dahil olanlar da dahil olmak üzere 13 Rams oyuncusu oyundan alındı.

Rams baş antrenörü Sean McVeigh Salı günü yaptığı açıklamada, “Binamızı kapatmak zorunda kaldık. Bu korkak şey şu anda uğraştığımız her şeyi devraldı.” Dedi. “Aşırı etik içindeyiz. Bugün uzağız. Yarın uzağız.”

READ  Bu Cumhuriyetçiler aşı emirlerine saldırdılar ve ardından sandıklara girdiler

NFL, Covit-19 / Yedek listesini Covit-19 için pozitif test eden veya mağdur kişi veya kişilerle yakın temastan izole edilen oyuncular için olarak tanımlar. NFL-NFL Oyuncuları Birliği politikasına göre, kulüplerin kadro durumunu belirtmek dışında bir oyuncunun tıbbi durumu hakkında yorum yapmasına izin verilmez. Kulüpler, bir oyuncunun izolasyonda mı yoksa Kovit-19 lehine mi olduğunu açıklamamalıdır.

NHL kasırgaları kargaşa içinde

NHL, Salı gecesi Carolina ve Minnesota Wild arasındaki maçı erteledi çünkü birkaç kasırga oyuncusu yeni Corona virüsü için pozitif test etti.

Kasırga liginin Govt protokolünde altı oyuncu var. NHL Salı günü Ian Cole, Steven Lorentz, Jordan Stall ve Andrei Sveshnikov’un virüs için pozitif test ettiğini duyurdu.

Pazartesi günü, takım Kanada’nın Vancouver kentindeyken, Sebastian Aho, Seth Jarvis ve bir eğitim ekibi üyesinin protokole girdiği ortaya çıktı. Hurricanes Pazar günü Canucks’a 2-1 kaybetti.

Salı gününe ertelenen maçın Minnesota’nın St. Paul kentindeki Xcel Energy Center’da oynanması planlanıyor.

NHL, Covid-19 protokolleri nedeniyle bu sezon dokuz maçı erteledi.

Pazartesi günü önümüzdeki üç maçı erteleyen Calgary Flames, ligin Hükümet protokolünde dokuz oyuncu ile Salı günü Noah Hanifin, Milan Lucic ve Sean Monahan olmak üzere üç oyuncuya sahip. Protokolde bir çalışan üye de var.

NHL, Govt-19 patlaması nedeniyle yaklaşan New York Adalılarının oyunlarını erteledi

Pazartesi sabahı Pasifik bölümünü ikinci sırada tamamlayan Flames, protokole giren ilk altı oyuncunun Elias Lindolm, Andrew Mangyapane, Brad Richardson, Adam Rusica, Chris Danov ve Nikita Sadorov olduğunu açıkladı.

alevler Genel Müdür Brad Trelewing şunları söyledi: Tüm oyuncuların asemptomatik olup olmadığı sorulduğunda, “Şimdiye kadar adamlar daha iyi hissediyor” dedi.

Etkilenen oyunlar henüz değiştirilmedi.

Boston Bruins, Salı gecesi Las Vegas Knights’a karşı iç saha maçını oynadı, ancak NHL Govt protokolüne dahil olan iki mükemmel kanat oyuncusu Brad Mercant ve Craig Smith yoktu.

READ  Arbery'nin soruşturmadaki avukatı, 'Artık siyah papazların buraya gelmesini istemiyoruz' dedi.

Basında çıkan haberlere göre, Salı günü Colorado Avalanche, Edmonton Oilers, Florida Panthers, New York Islanders ve Philadelphia Flyers takımlarından birer oyuncu protokole katıldı.

Buna ek olarak, Vancouver Connaught, Salı günkü San Jose Sharks maçından önce listesine üç oyuncu eklediğini söyledi. Biri oyundan elendi Ve protokole yerleştirildi.

CNN’den Kevin Dodson, Jill Martin ve David Klose rapora katkıda bulundu.