Aralık 8, 2021

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Hukuk uzmanları Kyle Rittenhouse’un koltuk yargıçları kaderini piyango ile belirliyor

Kyle Rittenhouse hayatının sonraki birkaç on yılını parmaklıklar ardında geçirebilir veya yakında bir Wisconsin mahkemesinden serbest bırakılabilir.

Sağ elinde keyfi olarak tuttuğu kağıt parçaları, hayatı döndürmede büyük rol oynayacaktı.

“İlginç tiyatro” ile ilgili üst düzey araştırmasında, Returnhouse’a Salı günü körü körüne yedi kadın ve beş erkek seçmesi talimatı verildi. Kenosha’da siyah bir adam olan Jacob Blake’in polis tarafından vurulması üzerine geçen yılki protestolar sırasında iki kişiyi öldürmekten suçlu olup olmadığına kim karar verecek.

On sekiz olası jüri, Rittenhouse’dan iki haftalık tanıklık ve tartışmalar boyunca bir bardakta altı sayı seçmesini istedi. Altı sayı, panelden çıkarılan jüri üyelerine karşılık geldi ve sonuçta 12 kişi tartışmaya gönderildi.

Savcılar Salı günü yaptığı açıklamada, Wisconsin mahkemelerinin duruşmaların sonunda kazara 12’ye düşmeden önce rutin olarak gereğinden fazla jüri üyesi atadığını söyledi.

John b. Cross, Wisconsin-Madison Üniversitesi müdürü Kamu Güvenliği Programı, Sadece yargıçların seçim yaptığını gördüğünü söyledi, ancak Dönüş Evi’nin seçimde çok fazla parmağı olmasına itiraz etmediğini söyledi.

Cross, “Tamamen rastgele, kimi seçeceğini seçer” dedi. “Hakim Davalıyı Beraberliğe Davet Etmek ilginç bir tiyatro.”

Dumbledore, Kyle Rittenhouse davası jüriye gittiğinde affedilen alternatif jüri üyelerinin sayısını kullandı. AP aracılığıyla Mark Hertzberg / Havuz

İyon Ana, UW-Madison’da bir hukuk öğretmeni, Yargıç Rittenhouse’un piyangoyu ele alma biçiminin kafasının karıştığını söyledi. Tecrübesine göre çizim her zaman bir mahkeme katibi olmuştur, dedi.

Maine, “Bunun rastgele bir seçim olduğunu biliyorum, ancak bununla ilgili bazı endişelerim var” dedi. “Benim için optik açıdan anlamsız. Bence bu iyi bir fikir değil.

Michael D. Chichini, pratik yapmak Kenosha’da ceza hukuku, Hep yargıçların ya da kefaletlerin seçildiğini gördüğünü söyledi. Ancak Returnhouse Salı çekilişini yaparken hiçbir sorunu yoktu.

READ  Olaf Scholes, 16 yıl sonra Almanya'nın yeni cumhurbaşkanı olarak Angela Merkel'in yerini aldı.

Chicini, “Pek etkili değil. Tamamen kör. Bu konuda hiçbir şey görmüyorum” dedi. Yani davalının davasıdır.

Ve öğreten Michael O’Hear Marquette Üniversitesi’nde Ceza Hukuku, Jüri numaralarını seçmek için beş parmağın kimde olduğunun umurunda olmadığını söyledi.

O’Hair, “Süreç rastgele olduğu sürece, kimin eli bu hazneye girerse, bu bir bar değil” dedi. “Belki optik olarak dengesiz, ama küçük.”

Kenosha İlçe Devre Hakimi Bruce Schroeder hazır bulundu orta sahne Dikkat çeken birden fazla karar ve mahkeme salonu patlamaları için en baştan soruşturma.

Cross, “Drew’in Dönüş Evi’ni elinde tutmasının yasal bir önemi var mı?” dedi. “Bu yargıçla ilgili dava için uygun son not bu mu? Evet.”