Aralık 8, 2021

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

House, Biden’ın 1,75 trilyon dolarlık inşa planını birkaç ay süren müzakerelerin ardından onayladı – Canlı | Amerikan Haberleri

NS Temsilciler Meclisi Oturum bitti ve üyeler tartışmayı bitirdi Diğer bazı işletmeler, Joe Biden’ın başkanlığı için şimdiye kadarki ilk yasa olan Yerleşik Daha İyi Yasası’na oy vermek istiyor.

Ev hoparlörü Nancy Pelosi Şimdi ayağa kalkmış, kısa bir konuşma sözü veriyor ve odanın içinde yorgun bir şekilde gülümsüyordu.


Çarşamba günü Washington’daki Capitol Hill basın toplantısında, Kongre Demokratları ‘Daha İyi Geri Dönüş Yasası’ ve iklim yatırımı hakkında konuştular. Nancy Pelosi konuşuyor. Fotoğraf: Elizabeth Arkadaşları / Reuters

Cumhuriyetçi azınlık lideri Kevin McCarthy, bir gecede 8,5 saat konuştu. Açık konuşmak gerekirse, Perşembe gecesi 20.38’de konuşmasına başladı ve bu sabah 5.10’a kadar durmadı, bu nedenle tarihi ay tutulmasını kaçırdı.

Beyaz takım elbiseli Pelosi, şimdi yasanın bazı avantajlarından yararlanıyor ve iyi ücretli işler yaratma sözü veriyor. Pelosi zayıf bir alkışla “İşler, işler, işler, işler, dört harfli kelime,” dedi. Milletvekillerinin yorgun olduğu açık, ancak koridordaki Demokratlar boyunca korkular ve gülümsemeler var.

Konuşmacıya göre, yasa tasarısı, çocuklara ek destek, beş yaşın altındaki çocuklar için ücretsiz okul öncesi eğitim ve ücretli aile izni, yeraltı giderleri ile sosyal güvenlik programlarını iyileştirmek için tasarlandı. Ve iklim krizini azaltmayı planlıyor.

Ancak Senato, ılımlı Demokrat Joe Munch’un yasasında ücretli izne yer verilmesine karşı çıkıyor ve Meclis yakında yasayı geçerse, üst meclise geri döndüğünde yeni bir fırtınayla karşı karşıya kalıyor. Mansin, zaten çok ciddi bir iklim değişikliği planını tasarıdan çıkarmak zorunda kaldı.

Senato Cumhuriyetçiler Şimdiye kadar buna karşı birleştiler. Batı Virginia’dan bir Demokrat olan Munchin ve Arizona’nın Demokrat senatörlerinden Kirsten Cinema’nın en yüksek toplamını yaklaşık 2 trilyon dolar düşürmeye çalışması bekleniyor.

Yani bunu yapmanın bir yolu var. Fakat Demokratlar Meclis, aylardır hazırlanan ve şimdi geçmek üzere gibi görünen bir yasa tasarısı için heyecanlı.

READ  ABD, Pekin Kış Olimpiyatlarını diplomatik olarak boykot etmeyi planlıyor