Ocak 22, 2022

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Hisseler Wall Street rekorunun ardından karıştı

ABD hisse senedi endeksleri, yılın son günlerinde düşük nakit akışı nedeniyle S&P 500 için rekor kapanıştan bir gün sonra Salı günü ralli yaptı.

S&P 500, sabah ticaretinde yeni bir gün içi yükselişe dokunarak küçük kazançlar ve kayıplar arasında geçiş yaptı. Daha geniş piyasa endeksi yüzde 1.4 yükseldi Pazartesi gününde. Son zamanlarda %0.2 düştü. Dow Jones Sanayi Ortalaması %0,3 yükselirken, Nasdaq Bileşik Endeksi %0,7 düştü.

Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler korona virüsü enfeksiyonlarını önlemek için kısıtlamalar getirdiğinden, Omicron varyantının yayılmasıyla hisseler son haftalarda sertleşti. Ancak bazı yeni araştırmalar, bu varyantın hafif hastalık ve hastaneye yatış riskini artırabileceğini öne sürdü.

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri Azaltılmış önerilen izolasyon süresi Testi pozitif çıkan bazı kişiler için güçlükleri en aza indirmeye çalışın. Hala, Birçok ekonomist kesinti yaptı Gelecek yılın ilk çeyreğinde ekonomik büyüme tahminleri.

General Insurance Asset Management yatırım başkanı Antonio Caverro, “Piyasalardan Omicron’un ekonomik toparlanmayı bozmayacağına dair iyimserlik yükseliyor” dedi. “Görünür bir risk azalması yok.” Bunun kısmen tatillerde çalışan daha az insandan kaynaklanan düşük nakit akışından kaynaklandığını söyledi.

Hisse senedi yatırımcıları, “Noel Baba Rallisi” adlı bir etkinliğe göz kulak oluyor. S&P 500 gibi endeksler yılın son beş gününde ve yeni yılın ilk iki gününde yükselme eğilimindedir. “Hisse Senedi Tüccarı Almanak”ına göre, böyle bir ralli her beş yılda bir dördüncü ayın sonunda gerçekleşir.

Piyasa menkul kıymetlerinde fonları ve aile ofislerini bloke etme danışmanı Jeffrey Myers, “Çünkü insanlar istikrar kazanmaya başlıyor. İnsanlar 2022 tahminlerini okuyor ve gelecek yıl için plan yapıyor” dedi.

Hükümetler ve politika danışmanları Daha hafif bir dokunuş alma belirtileri gösterir Hızla yayılan Omigran varyasyonu ile ilgili politikalarla, izolasyon süresini kısaltarak ve bazı durumlarda ekonomiyi hareket ettirmeye çalışırken sosyal mesafe kontrollerini terk ederek. Aşı üreticileri, seansın önceki kazanımlarını terk etti

READ  'Yalnız değilsiniz': AB Parlamento Komitesi Tayvan'a ilk resmi ziyaretinde söyledi

Novavox

%4,4 azalır ve

Modern

%3.1 daha düşük.

Haber, seyahat ve enerji şirketlerinin hisse senetlerine yardımcı oldu

Birleşmiş Havayolları

Ve

Valero Enerji

Her ikisi de %1.9 arttı.

Cumberland Consultants’ın baş yatırım sorumlusu David Kodok, izolasyon süresindeki azalmanın yatırımcılar için olumlu olduğunu söyledi ve piyasa katılımcılarını Omicron Rise’ın ötesine bakmaya teşvik etti. Ancak Govt-19 virüsünün ekonomileri değiştirmesine, yaymasına ve istikrarsızlaştırmasına izin verme riskini de taşıdığını söyledi. Aşırı kilolu sağlık hizmetlerini paylaşıyor.

Bay Kodok, “Bitmedi, piyasalar sonu kutlamak istiyor, ancak virüs piyasaların ihtiyaçlarını umursamıyor” dedi.

Küresel olarak, Brent ham petrolü varil başına %0,6 artışla 78,67 dolara yükseldi.

Gösterge 10 yıllık Hazine tahvilinin getirileri ilk düşüşü tersine çevirerek Pazartesi günü %1,480’den %1,482’ye yükseldi. İki yıllık getiri %0.738’e ulaştı ve kısa vadeli tahvil getirileri arttı.

Ülke genelindeki büyük şehirlerdeki ortalama ev fiyatlarını gösteren S&P CoreLogic Case-Shiller Ulusal Konut Fiyat Endeksi. ABD’de konut fiyatlarındaki artış Ekim’de yavaşladı. Ev inşaatçılarının hisseleri Salı günkü seansta yükseldi

Dr.

%0,6 iyileştirme ve

Taylor Morrison

%0,88 arttı.

Gelir sezonu büyük ölçüde azaldı. Diğer birkaç rapordan biri de bir yumurta üreticisidir.

Arama-Maden Gıdaları,

İşlemlerin tamamlanmasının ardından Salı günü piyasaların sonuçları açıklaması bekleniyor.

ABD şirketlerinin 2022 yılına kadar en yüksek kurumsal gelire girmesi bekleniyor. dedi Kodok. Düşük maliye ve para politikası teşvikleri karşısında, şirketlerin gelecek yıl güçlü bir gelir artışı yaratması gerekecek.

“Ben korkunç bir boğayım” dedi.

Hisseler, son haftalarda Omicron varyantının yayılmasıyla dalgalandı.


Fotoğraf:

John Minzillo / Associated Press

Bitcoin Pazartesi günü saat 17:00’de ET seviyesinden %7 düşüşle 47.429 dolar civarında işlem gördü. Kripto para, son beş gün içinde yaklaşık 50.000 dolar değerine ulaştı.

Yurtdışı, Pan-Continental Stoxx Europe 600 %0,6 arttı.

Türk lirası dolar karşısında %1.3 artışla 11.8 oldu. Hükümet açıklamasının ardından para biriminin değeri güçlendi Geçen hafta yeni bir ekonomik plan. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye’yi bir süreliğine satın almış olabilir ama bu henüz büyük bir hikaye değil” dedi. dedi Myers. Spekülatif yatırımcılar, uzun tatil hafta sonundan önce kısa pozisyonları kapatabilir ve şimdi lirayı tartıp geri koyabilir.

Asya’da, çoğu kilit kriter yükseltildi. Şanghay Bileşik Endeksi %0.4 ve Hong Kong’da Hong Kong Sheng %0.2 yükseldi. Japon Nikkei 225, teknoloji hisselerindeki kazançlara bağlı olarak %1.4 yükseldi.

Hisseler

Çin Evergrande Grubu

Erken kazanımların üstesinden gelerek %3,8 yükseldi. Ağır borçlu emlak geliştiricisi söyledi İnşaat yeniden başladı Bunun %90’ından fazlası konut projelerinde durduruldu. Ayrıca, ev alıcılarına dairelerin hızlı teslimatını yapacağını da söyledi.

Sebastian Pellejero’ya [email protected] adresinden ve Anna Hirtenstein’a [email protected] adresinden yazın.

Telif Hakkı © 2021 Dow Jones & Company, Inc. Her hakkı saklıdır. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8