Ocak 22, 2022

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Hawthorne’daki SpaceX merkezi, 132 vaka ile COVID-19 patlamasını izliyor

Hawthorne, Kaliforniya. (KABC) – Los Angeles County’de son zamanlarda meydana gelen patlamada en az 132 işçi öldü Uzay X Yeni bölge verilerine göre, Hawthorne’daki genel merkeze COVID-19 teşhisi kondu.

Los Angeles Uluslararası Havalimanı yakınlarındaki FedEx tesisinde 85’ten fazla vakayla, ilçenin yerleşim yeri olmayan işyerlerindeki en son patlama koleksiyonu listenin başında geliyor.

bu Liste Toplam 452 vaka ile 37 işyerini içermektedir.

Hawthorne, hem tesiste, hem şirket merkezinde, hem görev kontrolünde hem de Falcon 9 roketlerinin üretiminde faaliyet gösteriyor.

İlçe, korona virüsünün büyük işyeri salgınlarını araştırıyor, ancak yerel sağlık yetkilileri veya SpaceX şirket liderleri tarafından çok sayıda vakayı ele almak için hangi eylemin yapılacağı hemen belli değil.

Görgü tanıkları yorum için SpaceX’e başvurdu.

Elon Musk’ın şirketi için son haftalarda birkaç büyük sürümle yoğun bir zaman oldu.

Geçen ay NASA, bir SpaceX roketinde bir asteroidi parçalamak ve Dünya ile bir çarpışmadan nakavt edilip edilemeyeceğini test etmek için bir görev başlattı.

NASA uzay aracı bir SpaceX roketi tarafından uzaya fırlatıldı ve asteroit ile çarpıştı.

Salgın, artan tatil seyahatleri ve toplantıları ve Omigron varyantının yayılması nedeniyle Kaliforniya’da ve ülke genelinde COVID-19 vakalarının yeniden artmasıyla ortaya çıkıyor. Los Angeles County yakın zamanda Ağustos ayından bu yana en fazla günlük vakayı kaydetti.

Bu hafta, salgının başlamasından bu yana Kaliforniya’da COVID-19’dan 75.000 ölüme işaret ediyor.

Ve sağlık yetkilileri, Omigran’ın artık korona virüsünün baskın bir türü haline gelmesinden endişe duyuyor. Aile toplantıları ve hava yolculuğu ile ilgili yaygınlığın artmasıyla birlikte hastaneler, tatil sezonu başladığında kaynaklarının sınırları dahilinde geri dönmekte zorlanıyor.

TSA, tatillerde yaklaşık 30 milyon yolcuyu taramayı bekliyor.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki toplam vakalar Ekim ayından bu yana yaklaşık %96 arttı. Omicron önceki türlerden daha hızlı yayılır.

READ  YouTube TV, ESPN dahil Disney kanallarını kaybediyor

Dr. Anthony Fassi, “Delta da dahil olmak üzere diğer tüm türleri, yaklaşık iki ila üç gün arasında ikiye katlama süresiyle geride bırakıyor gibi görünüyor” dedi.

Son iki haftada %28’lik bir artışla rapor edilen 170.000 çocuk vakası ile özellikle çocuklar arasındaki vakalar artıyor.

Telif hakkı © 2021 KABC Television, LLC. Her hakkı saklıdır.