Ocak 22, 2022

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Hawaii sağlık yetkilileri, CDC tavsiyelerini takiben COVID-19 izolasyonunu, izolasyon süresi kurallarını azaltıyor

  • Cindy Ellen Russell / Aralık. 24

    Neil S. Sağlık çalışanları, Playstell otoparkında kurulan ücretsiz arabadan ve yürüyerek aşı kliniğinde Covit-19 testleri yapıyor.

Hawaii Sağlık Bakanlığı eyaletin boyutunu küçülttü COVID-19 İzolasyon ve izolasyon süresi gereksinimleri, en son tavsiyeyi yansıtmak için yarıya indirilecektir. Hastalık Kontrol Merkezleri ve önleme.

Sağlık Direktörü Dr. Elizabeth Sir yaptığı açıklamada, maske takmanın güncellenen rehberliğin önemli bir parçası olduğunu ve bunun da izolasyon ihtiyacını 10 günden beş güne indirdiğini söyledi. CDC’nin kararına, özellikle Govit-19 vakalarında Omigron varyantındaki son artış neden oldu.

Sir yaptığı açıklamada, “Maskelerin COVID-19’un yayılmasını azaltmada ne kadar önemli olduğunu biliyoruz.” Dedi.

Değiştirilen politika kapsamında:

Aşı durumundan bağımsız olarak COVID-19 testi pozitif çıkan kişiler: En az 5 gün izole edilmeli ve semptomlar ortadan kalkana kadar izole kalmalıdır. Bir basın açıklamasına göre, bireylerin beş güne kadar izolasyona maske takmaya devam etmesi gerekiyor.

>> COVID-19 aşısı olan kişiler: Johnson & Johnson, son altı ay veya iki ay içinde aşılanmışsa, tam aşı statüsünü yükseltmiş olanlar izole edilmemelidir. Ancak devlet sağlık yetkilisi, maskenin 10 gün takılıp beşinci gün test edilmesi gerektiğini söyledi.

>> Bir basın açıklamasına göre aşısız COVID-19’a maruz kalan kişiler beş gün izole edilmeli, izolasyondan sonra beş gün maske takmalı ve beşinci gün test edilmelidir.

“Omigron varyantının mevcut hızlı yayılmasını engelleme çabasının bir parçası olarak CDC’nin tavsiyelerini kabul ediyoruz. Bu yönergeler yürürlüktedir ve insanların doğru şeyi yapmasını kolaylaştırır. Yayında denildi. “Henüz bilmiyoruz. Omigron varyantının iletim dinamikleri. Bilimi takip etmeye devam edeceğiz. Hepimiz daha fazlasını öğrendikçe önümüzdeki haftalarda rehberliğin ortaya çıkmaya devam etmesini beklemeliyiz.

Tecrit edilen ve tecrit edilmesi tavsiye edilen herkes için revize edilen politikalar 3 Ocak’tan itibaren yürürlüğe girecek. Eyalet sağlık yetkilileri, yönergeleri basılı ve çevrimiçi olarak güncellemenin biraz zaman alacağını söyledi. Yetkililer bir süre vermedi.

Bu arada, Vali David Ike bugün Hawaii’nin güvenli seyahat planında herhangi bir değişiklik olmadığını duyurdu ve bu da yerli yolcular için 10 gün kendi kendine tecrit gerektiren. Tam aşıları olan veya Govt-19 test sonuçları negatif olan Hawaii yolcuları, eyaletin zorunlu kendi kendine tecrit şartından muaftır.

READ  Saints Rookie QB Ian kitabı, yunuslara karşı 'inanılmaz fırsatı' yakalamayı hedefliyor