Aralık 8, 2021

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Halen görevde olan en uzun süre görev yapan ABD senatörü olan Patrick Leahy yeniden seçilmek için aday olmayacak.

Leah karısına, “Vermont’a hizmet etmeye devam edeceğim ve Marcel ile bir sonuca vardık: eldiveni indirmenin zamanı geldi,” diyor. “Büyük devletimiz için bu işi yapması için bir sonraki Vermont’a meşaleyi gönderme zamanı. Eve dönme zamanı.”

Bir daha seçime katılmayacağım” dedi.

Leahy duyurusunu 1974’te ilk Senato kampanyasını duyurduğu Vermont Eyalet Meclisi’nde yaptı.

81 yaşındaki Leehi, ABD tarihinde en uzun süre görev yapan dördüncü senatör. Geçici olarak Senato yanlısı, şu anda Başkan Yardımcısı ve Meclis Başkanı’ndan sonra Başkan’ın yerini alacak üçüncü sırada.

Leah, ABD Senatörü Bernie Sanders, Demokratlarla çalışmasına rağmen, ABD Senatosu’nda kendi eyaletini temsil eden ilk ve tek Demokrattı.

Demokratların Senato üzerinde dar bir kontrol marjı var ve Cumhuriyetçilerin odanın kontrolünü yeniden ele geçirmek için gelecek yılki seçimlerde sadece bir sandalyeye ihtiyaçları var. Cumhuriyetçiler, son yıllarda eyaletin mevcut valisi Bill Scott da dahil olmak üzere eyalet çapında ofis kazandılar. Ancak, Joe Biden 2020’de oyların neredeyse üçte ikisini aldı.

Altıncı senatör ve ilk Demokrat olan Leehi, başka bir göreve aday olmayacağını açıkladı. Toplamda, Cumhuriyetçiler 2022’de 20 Senato sandalyesi ve Demokratlar 14 sandalye elde edecek.

Pazartesi günü yaptığı konuşmada Leehi, uzun yaşamının eylemlerinden bahsetti, “organik” olarak etiketlenen gıdalar için ulusal standartlar belirledi, kara mayınlarının ihracatını yasaklama çabalarını onayladı ve küçük ülkesine milyarlar gönderdi. Koronavirüs enfeksiyonu.

Sağlıklı okul yemekleri sağlamaktan ve bebekler ve çocuklar için beslenme programları geliştirmekten ve eyaleti ve Amerika Birleşik Devletleri’nde binlerce dönümlük tarım arazisi ve orman arazisinin korunmasını sağlamaktan bahsetti.

Eski Başkan Donald Trump’ın Başyargıç John Roberts’ın yerini almak üzere ikinci bir iddianamesine yol açan Leah’ın tarihi rollerinden biri, bu yılın başlarında, Trump görevde olmadığı için yargılamaları denetlemek istemediğinde geldi.

READ  Anlatıcı: Delta dünyaya hükmediyor, ancak bilim adamları endişeli yavrular görüyor

31 Mart 1940’ta Montpelier, Vermont’ta doğan Leah, 1961’de St. Michael’s College’dan ve 1964’te Georgetown Üniversitesi Hukuk Merkezi’nden mezun oldu. 10 yıl sonra Senato’ya seçildi ve böylece Vermont’tan seçilen en genç ABD senatörü oldu. .

Kongre’deki görevinden önce, 1966-1974 yılları arasında Vermont’ta eyalet avukatı olarak görev yaptı.

Bu yıl Leahy ayrıca prestijli fon komitesinin başkanı oldu. Daha önce Yargı Komitesine başkanlık etti ve Yargıçlar Sonia Sotomayor ve Elena Kagan’ın onaylarını denetledi. 80’lerin sonlarında ve 90’ların başında Lehi, çiftçi grubuna liderlik etti.

Hikaye Pazartesi günü ek iyileştirmelerle güncellendi.

CNN’den Paul LeBlanc ve Ethan Cohen rapora katkıda bulundu.