Ocak 22, 2022

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Güney Afrika Parlamentosunda Yangın: Çatı çöktü, kampüste önemli hasar

Sahnenin görüntüleri, bir binanın tepesinden çıkan ve Parlamentonun üzerindeki gökyüzüne ve komşu sokaklara yoğun siyah dumanlar gönderen alevleri gösterdi.

Pazar sabahı çıkan yangını söndürmeye onlarca itfaiyeci katıldı ve öğleden sonraya kadar yangın henüz kontrol altına alınamadı. Herhangi bir yaralanma veya hasar bildirilmedi.

J.P., “Parlamento kompleksinin tamamı ağır hasar gördü, su durgun ve duman zarar veriyor” dedi. Smith, parlamentodan önce düzenlediği basın toplantısında konuştu.

Smith, “Eski toplantı salonunun çatısı tamamen gitti ve bitişik ofisler ve spor salonu yıkıldı” dedi. “Arkamdaki Ulusal Meclis odası yandı, yapısal tavan çöktü ve kısa bir süre sonra itfaiyeciler geri çağrıldı.”

Güney Afrika parlamentosu, yangının külliyenin eski bölümünde kontrol altına alındığını, ancak parlamentonun altındaki Ulusal Meclis odasının bulunduğu yeni bölümde hala yandığını söyledi.

İşyerinin ofis alanında başlayan yangın, Millet Meclisi Salonuna da sıçradı. İtfaiye ekiplerinin sabah saat 06.00’dan sonra olay yerine geldiğini anlatan Smith, binadaki güvenlik önlemleri nedeniyle girişte bazı zorluklar yaşandığını söyledi.

Smith, yangın alarm sisteminin düzgün çalışmadığını çünkü sistem alarmı çalmadan önce itfaiye ekiplerinin olay yerinde olduğunu söyledi.

“Yangın çıktığında tesisin elektrik beslemesi kesilmedi. Bu çok tehlikeli bir durum yarattı ve tüm bloğun elektrik beslemesi kesildi. Yangın algılama ekipmanının çalışması biraz zaman aldı, bu nedenle yangın aktif oldu. biraz zaman” diye ekledi.

Bayındırlık ve Altyapı Bakanı Patricia de Lille parlamento dışında düzenlediği basın toplantısında herhangi bir yaralanma olmadığını söyledi.

De Lille, “Bu, demokrasimiz için çok üzücü bir gün çünkü parlamento demokrasimizin evi ve parlamento stratejik bir kilit nokta.” dedi.

Smith, Pazar günkü yangının Mart 2021’de parlamentodaki diğer yangınlardan daha ciddi olduğunu söyledi. Mart olayında eski mecliste yangın çıktı ve kimse yaralanmadı.

READ  'Dört Devletli Tornado', nadir bir Aralık kasırgası olan dört saatte dört eyaleti geçiyor