Ocak 22, 2022

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Govt Live Duyuruları: Omigron, Aşı ve Sipariş Haberleri

borç…New York Times için Carsten Moran

Pazartesi gününden itibaren, New Yorklular hızlı alışveriş yapmak için bir mağazaya koştuklarında geri aldıklarından emin olmak zorunda kalacaklar. Maske. Eyalet çapındaki yeni görev, içeri girmek için korona virüsüne karşı tam bir aşı kanıtı gerektirmeyen tüm kapalı kamusal alanlarda maskeler gerektiriyor.

Vali Kathy Hochul Emir Cuma günü açıklandı15 Ocak’a kadar yürürlükte kalacak olan , bundan sonra durum yeniden değerlendirilecek. Müşterilerin maske takmasını gerektirmeyen işletmeler, yerel sağlık departmanlarının uygulamakla sorumlu olduğu ihlaller için 1000 dolara kadar para cezası da dahil olmak üzere hukuki ve cezai yaptırımlarla karşı karşıyadır.

New York City, Sakinlerinin yüzde 71’i tam aşılı Corona virüsüne karşı evde bir restoranda yemek yemek veya film izlemek için en az bir doz korona virüsü aşısının kanıtlanması zaten gerekiyor. Ama şimdi maskeler Daha fazlası gerekli olacak Ofisler, mağazalar ve konut bina lobileri dahil tüm kapalı halka açık yerlerde tam aşı zorunlu değilse.

Bireyler, iki doz Pfizer-Bioendech veya Modern aşının ikinci aşısından veya Johnson & Johnson aşısının tek dozunun ilk aşısından iki hafta sonra tam aşılanmış olarak kabul edilecektir. Eyalet ve Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerine göre. Eyalet, tam aşılamanın gerekli olduğu eyalet genelinde 5 ila 11 yaş arasındaki çocuklara izin vermek için yalnızca bir dozun gösterilmesi gerektiğini söylüyor.

Eski Vali Andrew M. Guomo’yu düşünürsek Virüsle ilgili çoğu kısıtlama kaldırıldı Haziran ayında, yeni düzen, çoğu ortamda, özellikle de devletin bazı kırsal ve daha muhafazakar bölgelerinde maske takma ihtiyacı da dahil olmak üzere büyük bir değişiklik olacak.

READ  Hükümet, NFL, NHL ertelemelerine, NCAA gecikmelerine ve iptallerine öncülük ediyor

bu Yeni eylem Ülkenin Govit-19 vakalarında ani bir artışla karşı karşıya kalacağı zaman geliyor ve bilim adamları Omigron varyantının gelişinin etkisinden emin değiller. Yedi gün Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ortalama yeni hükümet vakası sayısı Cumartesi günü günde 119.325, sadece 14 günde yüzde 40 arttı. New York’ta Eyalet, Cumartesi günü 14 günde yüzde 51 artışla 9.716 ortalamaya ulaştı.

New York City de Şükran Günü’nden sonra vakalarda ortalamanın üzerinde dik bir artış gördü Günde 2.600 yeni vaka, Şehir verilerine göre, üç hafta önce şehir verilerine göre ortalama günde 1.500’ün altındaydı. Upstate New York bölgeleri Vali stresi azaltmak için seçici ameliyatların askıya alınmasını emrettiği için otuz eyalet hastanesi hala ciddi şekilde etkileniyor.

bir tutamaç Bölge YöneticileriÇoğu Cumhuriyetçi, eyalet dışına, manda yönetimine, hatta bazıları yemin Zorlamak için değil. Bayan Hochul Pazartesi günü onlarla konuştu: “Bölge liderlerini, özellikle benden yardım isteyenler, kendi eylemlerine bakmaya ve sağlık sistemlerindeki krizi hafifletmek için başka neler yapılabileceğini görmeye çağırıyorum. Harika bir ortak olabilirler.” Dedi ki: “Bir tür kendi kendine oldu.”

Pazar, New York’un batısındaki Hamburg’daki bir konferansta Hochul Hanım’a maske siparişi, önceki gece fırtınanın yol açtığı hasar ve elektrik kesintileri soruldu.

Bayan Hochul, “Maske takın” dedi, “Yarının büyük bir gün olacağını biliyorum; önemli bir şey olmayacak. Gerçekten de değil.

Başkan Biden’ın salgın konusundaki baş danışmanı Dr. Anthony S. Fassi, insanları aşı durumunu bilmeyenlerle birlikte kapalı alanlarda olduklarında maske takmaya şiddetle çağırdı.

ABC’nin “bu hafta” Pazar günü yaptığı açıklamada, “Maskeleme sonsuza kadar sürmeyecek, ancak şu anda içinde bulunduğumuz çok zor durumdan bizi kurtaracak” dedi.

New York City 5 ila 11 yaş arası çocuklar için Salı gününden itibaren restoran ve tiyatrolara ve yetişkinlere Aralık ayından itibaren bir doz. İlk iki aşıyı 27’den bir doza değiştirme kurallarını zaten sıkılaştırmayı planlamıştı. Başlangıçta Johnson & Johnson bir kez aşılandı. Ama hala Devletin Yeni Düzeni Şimdi bu her iki kuralı da ihlal ediyor.

READ  ABD'deki istihdam artışı ivme kazanıyor; İş gücü sıkıntısı devam ediyor

Yaygın korona virüsü aşılama talimatı New York’taki tüm özel işverenlere 27 Aralık’tan itibaren geçerlidir.

Belediye Başkanı Bill de Blasio Pazartesi günü yaptığı açıklamada, kentin para cezaları ve yaptırım konusunda ısrar etmek yerine, yeni devlet maskesi siparişi çıktığında iş sahiplerini eğitmeyi ve onlarla çalışmayı planladığını söyledi. Haftalarca, artan vakalara rağmen, şehrin aşı merkezli stratejisini zayıflatacağından korkarak şehir genelinde bir maske siparişinin uygulanması çağrılarına karşı çıktı.

Blasio Pazartesi günü düzenlediği basın toplantısında, “Bu şehrin stratejisi her şeyden önce bir aşıdır ve devam edecektir.” Ama bu maske düzenini uygulamak için devletle birlikte çalışacağız. Bulduğumuz şey, işletmelerle etkileşime girdiğimizde ve onlara saygılı ve işbirlikçi bir tavırla davrandığımızda iyi sonuçlar aldığımızdır.

Grace Ashford Katkıda bulunan rapor.