Ocak 22, 2022

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Govt-19 vakaları, Omigron varyantı ve aşılar hakkında son bilgiler: canlı duyurular

Video

தமிழாக்கம்

தமிழாக்கம்

Seçilmiş belediye başkanı, NYC’nin özel işverenler için aşı görevini sürdürmesi gerektiğini söylüyor

Belediye başkanı seçilen Eric Adams, New York City’nin Belediye Başkanı Bill de Blasio tarafından uygulanan özel sektör çalışanları için aşı emrini yerine getireceğine söz verdi.

Muhabir: “Burada, şehirdeki özel sektör çalışanları için aşı siparişinde de Blasio, ülkenin belki de en cesuru, şu anda nasıl olduğu hakkında bir fikriniz var mı? Bununla ne düşünüyorsun? Bunda neyi değiştirmek istiyorsun? Şimdi bunun hakkında bir şey söyleyebilir misin? Bilmiyorum. Dr Sokshi daha önce bunun yeniden değerlendirileceğini söylemişti. Ne zaman yeniden değerlendirilecek? Ve bu konuda ne düşünüyorsun ve neyi değiştirebilirsin? “” Onu yerinde tutacağız. Bugün iş liderlerimizle konuştuk ve onlara sahip olacağımızı bildirdik. Okullarda maskeli çocukların olmadığı, ailelerin lokantada oturmasına, aşı kartlarıyla başka yerlere gitmesine gerek olmadığı o günleri yaşamak istiyorum. Bu değişiklikleri, belirli siparişler kaldırılabileceğinde bilimin söylediklerine dayanarak yapacağız. Bir zaman gelebilir, yeni bir varyant geldiğinde siparişleri arttırmalıyız. Bu yüzden şu anda, iş dünyası için uygulamaya konanları sürdüreceğiz.

Belediye başkanı seçilen Eric Adams, New York City’nin Belediye Başkanı Bill de Blasio tarafından uygulanan özel sektör çalışanları için aşı emrini yerine getireceğine söz verdi.borçborç…New York Times için Dave Sanders

Birkaç hafta süren sessizliğin ardından, seçilen Belediye Başkanı Eric Adams, Perşembe günü New York’u düzenlemeye söz verdi. Özel sektör çalışanları için aşı talimatı Yerinde. Belediye Başkanı Bill de Blasio tarafından geçirilen talep, ülkede türünün ilk örneği. De Blasio’nun görevdeki son haftası Pazartesi günü yürürlüğe girdi.

“Odak noktamız aşılama ve test etme, aşılama ve test etme, aşılama ve test etme” dedi. Adams dedi ki, Mr. Dave A., De Blasio Sağlık Komiseri. Sokshi’ye dönmeden önce Mr. Adams sağlık komiseri olacak. Mart.

Dr. Chokshi, “Özel sektör işverenlerinin talimatı, Yeni Yıl’da yürürlükte olacak ve cezaya değil, uyuma odaklanacak” dedi.

Epidemiyologlar emri övdü, ancak Mr. De Blasio’nun görev süresinin sona ermesi, bazı işletme sahipleri arasında emre uyup uymayacakları konusunda kafa karışıklığına neden oldu. Adams göreve gelip kendi politikasını açıklayana kadar bekleyebilir mi bilmiyorum. . Bazıları bunu bürokratik bir baş ağrısı olarak görüyor ve bazıları işçilerin uymak yerine işten ayrılabileceğinden endişe ediyor.

Bu durumda Sn. Adams’ın sessizliği de vardı beslenen güven Bazı işletme sahipleri arasında siparişin süresinin dolmasına izin vermeyi planladı.

Ama birkaç hafta içinde Sn. Di Blazio Duyuruldu 6 Aralık’ta yayınlanan bir politikaya göre, Omigron varyantı New York’un tamamına yayıldı ve korona virüs vakalarında keskin bir artışa yol açtı.

Açık Çarşamba, Şehir bir haftada üçüncü kez bir günlük vaka kaydı oluşturdu ve birçok nakliye işçisi hasta olduğu için Queens ile Manhattan’ı birbirine bağlayan bir tüneli kapattı. Şehir hayatı, bazı yönlerden sürünerek yavaşladı. Westminster Kennel Kulübü Ertelenen Omigran onuruna Ocak ayı köpek şovu.

Omicron şimdiden yüz binlerce şehir sakinini etkiledi. Çarşamba günü, Vali Kathy Hochul, önceki gün New York’ta 39.591 kişinin testlerinin pozitif çıktığını duyurdu. Ve bu düşük bir sayı çünkü evde yapılan birçok pozitif pozitif test var, ancak halk sağlığı yetkililerine hiç bildirilmedi.

Şehir genelinde, test pozitif oranı yüzde 20’nin üzerinde. Doktorlar ve hastane sistemleri, birçoğunun önceki korona virüsü salgınlarından çok daha az hasta olduğunu söylese de, şehirdeki hastaneler günde yüzlerce yeni Covit-19 hastası görüyor. Raporun son günü olan Salı günü itibariyle, New York City hastanelerinde 3.200’den az Govt-19 hastası vardı. Yoğun bakım ünitesinde yaklaşık 370 kişi bulunuyor.

Ashish K.J., Dean, Brown Üniversitesi Halk Sağlığı Okulu; Adams, kararın akıllıca olduğunu söyledi.

Dr. Ja, “Aşılar bu enfeksiyondan kurtulmamızın tek yolu” dedi. “Hem özel hem de kamu işverenlerini çalışanlarının aşılanmasını sağlamaya çağırıyorum – bu çok daha güvenli bir çalışma ortamı yaratıyor – ve bunun çok önemli olduğunu düşünüyorum.”

Dr. Zhao’nun coşkusu evrensel değil.

Bay. Di Blasio Nişanı, şimdi Mr. Adams’a ait olan, Başkan Biden’ın Yargıtay kararıyla yargılanan ve yargılanan her iki emrine de uyma fırsatı bulamayan büyük şirketler de dahil olmak üzere iş sektöründe bazılarını kızdırdı. Aşısızlar için delik, New York’ta değil.

New York City ortaklığının CEO’su Katherine Wilde, “Küresel ve ulusal ayak izine sahip büyük işletmeler için aşı ve maske siparişleriyle ilgili federal politikalar ile Govt etiği ve eyalet ve yerel politikalar arasındaki tutarlılık çok önemlidir.” Dedi. Birçok büyük şirket.

“Ayrıca de Blasio politikası, zaman veya Biden politikası açısından tutarlı değil.”

READ  Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili olarak bir kişi Paris'te serbest bırakıldı | Cemal Kaşıkçı