Aralık 8, 2021

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Google, Pixel 6 parmak izi tarayıcısının neden bazen yavaş hissedebileceğini açıklıyor

Günümüzde neredeyse tüm amiral gemileri ve orta seviye telefonlar bir ekran içi parmak izi okuyucusu ile donatılmıştır. Google, akıllı telefonlarında eski güzel arkaya monte kapasiteli parmak izi tarayıcısını kullanan tek büyük OEM’dir. Ama sonunda değişti piksel6 Ekran içi parmak izi tarayıcı ile birlikte gelen seri. Ancak son haftalarda Pixel 6/6 Pro’daki parmak izi tarayıcısının biraz yavaş ve bazen de güvenilmez olduğuna dair birçok kullanıcı şikayeti gördük. Google, sensörün bazen yavaş olmasının nedenini şimdi vurguladı.

Google Pixel 6 Pro İncelemesi: İnkar edilemez Exynos ilhamına sahip harika bir günlük telefon

Google, Pixel 6 kullanıcısının parmak izi tarayıcı performansının güvenilmez olduğundan şikayet eden bir tweet’e yanıt olarak, Pixel 6’nın parmak izi tarayıcısının gelişmiş güvenlik algoritmaları kullandığını ve bunun bazen gecikmelere neden olabildiğini veya sensörle doğrudan temas gerektirebileceğini söyledi.

Google, parmak izi tarayıcısının alt çubuk performansını iyileştirmek için bir yazılım düzeltmesi yayınlayıp yayınlamayacağını doğrulamadı. Ancak, geçen hafta bildirdiğimiz gibi, daha kolay bir yol var. Pixel 6’nızdaki sıkıcı ekran tarayıcısını hızlandırın Ve Pixel 6 Pro. Tüm yapman gereken Ayarlar> Ekran Ayrıca ayarı “Dokunma hassasiyetini artır” olarak değiştirin. Birçok kullanıcı, bu sistemi çalıştırmanın parmak izi tarayıcısını kesinlikle geliştirdiğini bildirdi. yorumu olarak Google Pixel 6 destek sayfasıParlak, dış mekan güneş ışığı, resmi olmayan ekran koruyucular veya ekranda lekeler kullanıldığında tarayıcı beklendiği gibi çalışmayabilir.

Bu ayın başlarında, Google yayınladı Parmak izi sensörü kalibrasyon aracı Pixel 6 serisi için. Araç, Pixel 6 sahiplerinin bir ekran değişikliğinden sonra parmak izi tarayıcısını yeniden düzenlemesine olanak tanır.