Ocak 22, 2022

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Ford, Electric F-150 Lightning kamyonetinin üretiminin artırıldığı haberiyle %11 hisse kazandı

Ford (F) Hisseler, otomobil üreticisinin ardından Salı öğleden sonra ticaretinde %11 arttı Duyuruldu Bu, yaklaşmakta olan F-150 Lightning elektrikli kamyonet talebini karşılamak için üretim kapasitesini neredeyse ikiye katlayacak.

Ford hisseleri Salı günü 21 yılın zirvesine çıktı Yahoo Finance’in 1 numaralı trendi. Dearborn, Michigan merkezli şirket GM’yi geride bıraktı (genel müdür) Ve Rivian (RIVN) Piyasa sermayesinde EV alanına daha fazla itilir.

Ford’un Amerika ve Uluslararası Piyasalar Grubu Başkanı Kumar Kalhotra, Yahoo Finance Live’a şunları söyledi: “Yılda 150.000’e kadar şimşek kapasitesini aldığımızı duyurmaktan büyük heyecan duyuyoruz ve bunu 2023’ün ortasına kadar yapacağız. ”

Bu perşembeden itibaren, ilk bahisçiler grubu Ford’un Elektrikli F-150 Lightning’i için sipariş verebilecek. Şirket, pille çalışan pikap için yaklaşık 200.000 rezervasyon aldı.

“F-150 Lightning’ler için yaptığımız rezervasyonların %75’inden fazlası Ford sahibi olmayanlardan geliyor, yani bu, markamızın eksiksiz bir gelişimi.

Yahoo Finans Basın Subramaniam F-150 elektrikli pikapta test çalıştırması yapıldı Ekim ayında, şimdiye kadar görülen en büyük elektrikli araç olduğundan bahsetmişti. Ford Mustang, Mac-E GT ve e-Transit elektrikli ticari minibüs üzerinde çalışıyor.

Geçen yıl, Ford’un payı elektrikli araç endüstrisine doğru ilerlemeye devam ederken %135’ten fazla arttı.

Yahoo Finance’den en son finans ve iş haberlerini okuyun

Yahoo Finance’i takip edin heyecan, Instagram, ağ ışığı, Facebook, Flipboard, Ve LinkedIn

READ  Kargaşa yeni değil, Hollandalı satıcı Wynaendts Deutsche sandalyede oturuyor