Aralık 8, 2021

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Florida Valisi Desantis, aşılanmamış memurları nakit ikramiye ile işe alıyor

Covit-19’a karşı aşı olmak istemedikleri veya aşı durumunu açıklamadıkları için işlerini kaybetme riski taşıyan polis memurları, Florida’da çalışmak için 5.000 dolar ikramiye alabilecek.

Vali Ron Desantis Pazar günü söyledi Fox Haber Eyalet dışından memurların ve şerif temsilcilerinin eyalette devriye gezmeye yardım etmesini istiyor.

Bir Cumhuriyetçi olan Desantis, sunucu Maria Barthromo’ya verdiği demeçte, “Eyalet dışında kolluk kuvvetleri toplamak için gerçekten çok çalışıyoruz, çünkü gerekliliklere sahibiz.” “Öyleyse, bir sonraki yasama oturumumuzda, Florida’ya taşınan herhangi bir eyalet dışında kolluk kuvvetlerine ikramiye veren bir yasayı imzalayacağım.”

Desantis’in bahsettiği New York City, Minneapolis ve Seattle Polis Departmanları potansiyel hedefler olarak gösteriliyor. Chicago Polis Departmanı Ayrıca bir seçenek olabilir.

New York City, polis memurları ve itfaiyeciler de dahil olmak üzere şehir çalışanlarının aşılanmaları veya ücretsiz izne ayrılmaları gerektiğini duyurdu.

Chicago Belediye Başkanı Lori Lightfoot, tüm şehir çalışanlarının aşı durumlarını bildirmeleri veya orada bulunmaları yönündeki yetkisi konusunda Kardeşlik Polis Düzeni ile çatışıyor. Ücretsiz izne ayrıldı.

Mahkemede karara itiraz edildi.

Bir röportajda Desantis, aşı emirlerinin anayasaya aykırı olduğunu, insanların seçme hakkını baltaladığını ve hemşireleri ve yetkilileri incittiğini söyledi.

Ekonomiye zarar verecek çünkü bu insanların küçük bir yüzdesi işini kaybetse veya gönüllü olarak ayrılsa bile tıpta, lojistikte, kolluk kuvvetlerinde büyük aksamalarla karşı karşıya kalacaksınız” dedi. “Yani, Florida’da politikamız çok açık: özel bir oturum düzenleyeceğiz ve kimsenin bu iğnelere dayanarak işini kaybetmemesi gerektiğini söyleyeceğiz.”

Desantis, aşıdan memnun olmayan veya mutsuz olan memurları yakalamaya çalıştı.

“Eğer sana iyi davranılmazsa, biz sana burada iyi davranacağız. Bizim önemli ihtiyaçlarımızı karşılayabilirsiniz” dedi.

Los Angeles’ta, onaylanmış istisnaları olmayan şehir çalışanları aşılanmalı veya 18 Aralık’ta sona eriyor.

READ  Joe Biden, Demokratlar altyapı faturasını geçirirken Biden'ı 'anıt ileriye' selamlıyor

Los Angeles Polis Şefi Michael Moore Pazartesi günü MSNBC sunucusu Stephanie Ruhley’e aşıların memurlarının ve ailelerinin hayatlarını kurtaracağını söyledi. Polis teşkilatındaki insanların yaklaşık yüzde 70’i aşılıdır.

Moore, “Eğitimli olduklarından emin olmak istiyoruz. Bilimi takip ettiklerinden emin olmak istiyoruz” dedi.

Desantis, kolluk kuvvetlerini yakalamaya çalışan ilk memur değildi.

You are. Mike Brown, R-Ind., Said Chicago yetkilileri bu ay kendi eyaletine hoş geldiniz.

Brown, Fox News’a verdiği röportajda, “Indiana’ya gelin. Biz bir seçeneğiz ve özgür bir şirketiz. Bireysel seçenekleriniz var” dedi.