Aralık 8, 2021

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Fiden’ın Baltimore’daki CNN Belediye Binasının Doğrulanması

Biden, ek bağlam kullanabilecek diğer iddialarla birlikte bazı yanıltıcı iddialarda bulundu. Geçmişte güney sınırını ziyaret etmiş, CNN’nin hemen doğrulayamayacağını ve Beyaz Saray’ın bunu desteklemek için hemen kanıt sağlamadığını iddia etmişti.

İşte Perşembe günü Belediye Binası’ndan gelen bazı taleplerinin doğrulanması.

Bir üniversite öğrencisi Pitton’a sordu: “Yaklaşık bir yıldır kampanyanızın içindesiniz, neden ülkemizin güney sınırına gitmiyorsunuz?”

Biden, öğrenciden başka bir göçmenlik sorusu yöneltmesine rağmen, Cooper bunu görmezden geldikten sonra davayı takip etti. Biden, “Daha önce orada bulundum, değilim – yani, daha iyi biliyorum. Sanırım aşağı inmeliyim. Ama – tam anlamıyla: İnmek için çok zamanım vardı.

Biden, kasırga hasarını keşfetmek ve “dünyayı dolaşmak” için zaman harcadığını açıkladı ve ardından ekledi, “Ama planlıyorum – şimdi, karım Jill düştü. Nehrin her iki tarafındaydı. O. Koşulları gördüm. orada.”

Önce gerçekler: CNN, Biden’ın daha önce güney sınırına seyahat ettiğine dair herhangi bir kanıt bulamadı ve Beyaz Saray ziyaretin ne zaman gerçekleştiğini belirtmedi. Ayrıca fark edilir Jill Biden’ın son ziyareti Sınır Aralık 2019’daydı Başkanlık kampanyası, First Lady değil.

Cumhurbaşkanı’nın 1970’te başlayan siyasi kariyerinin her günü ne yaptığını bilmediğimiz için, daha önce sınıra gittiğini iddia ederken yalan beyanda bulunduğunu artık söyleyemeyiz. Ancak böyle bir ziyaretin haberini hemen bulamadık ve Beyaz Saray teyit edici bilgi vermedi. Beyaz Saray sözcüsü Perşembe gecesi yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Biden güney sınırını ziyaret etti Eylül basın toplantısı geldi Beyaz Saray Basın Sekreteri Jen Saki’den. Fox News tarafından Biden’ın sınırı geçip geçmediği sorulduğunda Zaki, “Geriye dönüp tarih kitaplarıma bakmam ve güney sınırına ne zaman gittiğini kontrol etmem gerekiyor” dedi. Muhabir, Biden’ın ziyaretine dair herhangi bir kanıt bulamadıklarını söyleyince Zaki dilini yumuşatarak, “Bakalım en son ne zaman kaldım” dedi.

İki gün sonra, bir muhabir Biden’ın neden “güney sınırını henüz görmediğini” sorduğunda, Zaki iddiayı reddetmedi, bunun yerine Biden’ın inandığını söyledi: Geçtiğimiz birkaç yıl içinde kırıldı.” Sınırı birkaç kez ziyaret eden danışman grubuna, ileriye giden yolun ne olması gerektiğini sordu.

READ  Google, Pixel 6 parmak izi tarayıcısının neden bazen yavaş hissedebileceğini açıklıyor

Biden’ın bugüne kadar cumhurbaşkanı olarak sınıra gitmemesinin bir nedeni yurtdışına seyahat etmek olsa da, salgın döneminin ilk dokuz ayında yalnızca bir yurtdışı gezisi yaptı – Haziran ayında bir Avrupa gezisi. Önümüzdeki hafta sonu G20 zirvesi ve Birleşmiş Milletler iklim konferansı için Avrupa’ya seyahat etmesi planlanıyor.

Vergi oranları

o olduktan sonra Diye sordu Zenginlerden alınan vergiler sorulduğunda Biden, “mevcut vergi yasasına göre maksimum vergi oranı yüzde 35” dedi.
Önce gerçekler: Biden bir hata yaptı. Üst marj oranı %37 aslında; %35 ikinci en yüksek marj oranıdır. Bireysel bekar vergi mükelleflerinin %37’si 523.600 dolardan fazla gelir beyan ediyor ve evli çiftler vergilendirilebilir gelirde 628.300 dolardan fazla dosyalıyor. Yüzde 35’lik oran, 209.425 dolardan fazla vergiye tabi geliri ve 418.850 dolardan fazla geliri olan evli eş-dosyaları etkiler.

Tilki ve aşılar

Sağcı televizyon kanalı Fox News hakkında konuşan Biden, “Zorla aşı yaptıklarını biliyor muydunuz?” diye sordu.

Önce gerçekler: Bu bağlam gerektirir. Fox News’in sahibi Fox Corporation, Govt-19 aşı politikasının birçok Biden’ın birkaç ABD şirketine dayatmayı planladığından daha sert olduğunu söyledi – ve Fox News sunucuları, CNN gazeteciler Ve diğerleri, sahip tarif Pitton’un “Emir” politikası. Ancak, Fox Corporation’ın çalışanlarını gerçekten aşılamasına gerek olmadığını belirtmekte fayda var. Buna karşılık Eylül ayında HafızaFox Corporation, aşı olmayan çalışanların günlük olarak test edilmesi gerektiğini duyurdu.
Başka bir deyişle, Fox politikası yüksek oranda aşı veya test komutu olarak tanımlanmıştır. Ancak Biden’a aşı sırasını anlatmakta çok zorlanamayız. zamanlanmış Aşı veya Test Emri 100 veya daha fazla çalışanı olan şirketlerin, çalışanlarının en az haftada bir aşılanmalarını veya test edilmelerini sağlamaları gerektiğini söylüyor – bu genellikle Fox’ta ve başka yerlerde aşı zorunluluğu olarak tanımlanır.

Biden’ın İş Kaydı

Biden, “Yönetimimin ilk sekiz ayında Amerikan tarihindeki herhangi bir başkandan daha fazla iş yarattık” dedi.

Önce gerçekler: Bu NSAncak Fiden’in ilk sekiz ayındaki koşullar yeni seçilen başkanınkinden çok farklıydı. Anlamlı doğrudan karşılaştırma Etkili olması imkansız. Biden, ekonominin salgın nedeniyle iki ayda 22 milyondan fazla işini kaybetmesinden bir yıldan az bir süre sonra göreve başladı. Mayıs 2020’de başlayan işlerin yeniden canlanmasına rağmen, Amerika Birleşik Devletleri’nde salgın öncesine göre hala 5 milyon daha az iş var. Başka bir deyişle, Biden döneminin kazanımları – Şubat’tan Eylül’e kadar ayda ortalama 600.000’den fazla iş ekleyerek – hala büyük salgın boşluğu dolduruyor.

Biden özgür ve tabii ki bu boşluğu doldurmak için iyi bir iş çıkardığını savundu. Ancak onun cumhurbaşkanına karşı başkana övünmesi bu bağlamda dikkatle değerlendirilmelidir.

READ  DSÖ aşıların plansız etkileri konusunda uyardı - RT World News

Bu kırık bir hikaye ve güncellenecektir.