Ocak 22, 2022

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Fiden, Kentucky Kasırgası’ndan kurtulduktan sonraki ilk 30 gün boyunca Fed’in maliyetin %100’ünü karşılayacağını söyledi.

Biden, “Biliyorsunuz, bu yıkımın amacı ve büyüklüğü neredeyse inanılır gibi değil. … bu kasırgalar önlerine çıkan her şeyi yuttu” dedi. Dawson Springs, Kentucky, Bir kasırga tarafından perişan bir mahallenin kalıntıları arasında.

Daha sonra “birçok felakete müdahalede yer aldığını” ve hayatta kalanların bir an nefes almayı beklediklerini söyledi.

“Bunu insanların yüzlerinde görebilirsin,” diye devam etti, “gerçekten aradıklarını – etrafa bak, muhabirlere söylüyorum… nefes al, uyu ve çocukların sağlıklı olduğundan emin ol. Hepsi bu.” İnsanlar şimdi onu arıyor. İki ya da üç ayda yapılması gereken çok zor iş var. Tüm yolu geri getirmek için. ”

Kentucky Acil Durum Yönetimi sözcüsü John Bhopal Çarşamba günü yaptığı açıklamada, geçen haftaki kasırgadan bu yana Kentucky’de 71 kişinin öldüğünü doğruladı. Kentucky Acil Durum Yönetimi direktörü Michael Dossett Salı günü 18.500’de söyledi.Elektrik kesintileri.

Pazartesi günü geç saatlerde Biden, Tennessee ve Illinois için ve Kentucky için büyük bir felaket ilanından önce afet bildirimlerini onayladı. Çarşamba günü, Biden Kentucky afet bildirimini değiştirdi ve ek yardım sağlayarak federal finansmanı artırdı.

Başkan Dawson Springs’teki yorumunda, felaket bildirgesini değiştirme yetkisine sahip olduğundan “kesinlikle emin olmadığını”, ancak “yapıyorum” dedi.

“Hükümet maliyetin %100’ünü karşılayacaktır – ilk 30 gün için tüm acil durum çalışmalarının %100’ünü” diye devam etti. Biden, bu kapsamın çöp imhası, kolluk kuvvetleri ve acil durum personeli ve konaklama için fazladan zaman içereceğini söyledi.

Kentucky, Mayfield’da yerel liderlerle daha önceki bir kasırga konferansında, cumhurbaşkanı hava turu sırasında gördüğü bazı görüntülerde şok olduğunu ifade ederek, yeniden yapılanma ve kurtarma çabalarına yardımcı olmak için federal hükümetin tam gücünü vaat etti.

Biden, topluluğun fırtına sonrasında bir araya gelme şekline “şaşırdığını” söyledi.

READ  Bu Cumhuriyetçiler aşı emirlerine saldırdılar ve ardından sandıklara girdiler

“İnsanlar bir anda ortaya çıkıp topluluk olarak yardıma geliyorlar. Olması gereken bu. Olması gereken bu. Bu bir kırmızı kasırga ya da mavi bir kasırga değil. Bu şeyler olmaya başladığında kırmızı eyaletler ya da mavi eyaletler yok. Onları nakavt ediyor” dedi.

Başkan yerel liderlere, federal hükümetin acil sonuçlara yardımcı olmak için orada olduğunun, ancak yeniden inşa çabalarına daha fazla dahil olacağının altını çizdi.

“Şunu bilmeni isterim ki – valiyi aramaktan her zaman çıldırırım – ancak altı hafta, altı ay sonra yardımcı olduğunu bilmediğiniz şeyler olabilir. Biden, ardından yönetim kuruluna, “Sormaktan çekinmeyin” dedi. herhangi bir şey.”

Biden konferansa “dinlemek için burada olduğunu” söyledi.

“Bence Amerikalıların çoğu ne yaptığınızı televizyon izleyerek biliyor. İnanılmazdı. Meslektaşlarınız bunun hakkında konuşuyorlar – gördüler, ‘Aman Tanrım, neler oluyor?’ diyorlar. ‘Başkan dedi. .

Air Force One, Çarşamba sabahı Kentucky’deki Fort Campbell’a geldi ve Pittsburgh, Demokrat Vali Andy Bessier tarafından karşılandı. Biden’a İç Güvenlik Bakanı Alejandro Mayorkas, Federal Acil Durum Yönetim Ajansı Yöneticisi Dean Chriswell ve diğer üst düzey danışmanlar eşlik ediyor.

Beyaz Saray, tek Demokratik Kentucky Kongresi temsilcilerinin başkanla birlikte seyahat etmeye davet edildiğini söyledi. Ancak, son aşırı hava koşullarının harap ettiği bölgeleri temsil eden Kentucky Cumhuriyetçi Temsilcisi James Comer, Çarşamba sabahı Air Force One’da başkanla seyahat etmek üzere listelenen tek Kongre üyesiydi.

ABD Başkanı Joe Biden, 15 Aralık 2021'de Kentucky, Dawson Springs'te fırtına hasarını ziyaret ettikten sonra konuşuyor.  - Biden, 10-11 Aralık tarihlerinde Kasırgaların harap ettiği bölgeleri gezecek.

Beyaz Saray sözcüsü Jen Zhaki Salı günü Biden’ın Muhafazakar eğilime hazırlanmasının zor olup olmadığı sorulduğunda, cumhurbaşkanının “kurbanları ayrımcı olarak değil, insan olarak gördüğünü” söyledi.

“Hazırlanmanın zor olduğunu söylemeyeceğim, Cumhurbaşkanı’nın net bir mesaj vermek istediğini ve bu topluluklardaki insanların bu zor zamanlardan geçerken onlara sahip çıkmaları gerektiğini söyleyebilirim” dedi.

READ  La Palma Volkanı, Bugün Canlı Güncellemeler: Patlama, Tsunami Uyarısı ve Son Haberler | Kanarya Adaları

FEMA, Kentucky’deki kurtarma çalışmalarına yardımcı olmak için “135.000 … litre su, 74.000 yemek ve binlerce yatak” içeren “düzinelerce jeneratör” gönderdi. Federal yardım battaniyeleri, mendilleri ve bebek kitlerini ve “enfeksiyon barınma kitlerini” içerir.

Buna ek olarak, FEMA, fırtına kurbanlarını kaydetmeye yardımcı olmak için kentsel arama ve kurtarma ekipleri ve yardım ekipleri kurdu. Psaki, ABD Ordusu Mühendisler Birliği’nin altyapı değerlendirme ve güç restorasyon desteğinde çöplerin çıkarılmasına yardımcı olduğunu da sözlerine ekledi.

568 Ulusal Muhafız, Salı günü erken saatlerde 568 Ulusal Muhafız birliğinin Kentucky’deki kasırga sonrası çabalara yardım ettiğini, 79 arama ve çıkarma ve ölüm arama ve kurtarma, Orman Bakanlığı, 748 Ulusal Polis ve Hava Savunma Kuvvetleri’ni desteklemek için 52 yerleşim rotası, 568 Ulusal Muhafız söyledi. Kolluk kuvvetleri artışı ve 111 trafik kontrol noktası.

CNN’den Jennifer Henderson bu rapora katkıda bulundu.