Aralık 8, 2021

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Federal bir yargıç, Teksas’taki okul maskesi yasağının Amerikan Engelliler Yasasını ihlal ettiğine karar verdi.

Çarşamba günü sunulan mahkeme belgelerine göre, Teksas Bağımsız Okul Bölgeleri, 2020-2021 eğitim öğretim yılı için şahsen talimat için maskeli emirlerin uygulanıp uygulanmayacağını seçebilir. Ama yeni okul yılından önce, Teksas Valisi Greg Abbott sipariş verildi Diğer şeylerin yanı sıra, Yasak devlet okulları Öğrencilerin, personelin ve ziyaretçilerin tesislerinde maske takmaları zorunludur.
Abbott, “Hükümet değil, Teksaslıların en iyi sağlık uygulamalarını belirlemesi gerekiyor, bu yüzden maskeler devlet okulları veya devlet kurumları tarafından uygulanmıyor.” Dedi. Mayıs ayında söyledi. “COVID-19’u hafifletmeye devam ederken aynı zamanda Teksaslıların özgürlüğünü örtbas edip etmemeyi seçebiliriz.”

Teksas’taki bir hukuk ekibi olan Engelli Hakları, birkaç Teksas ailesi adına vali, Teksas Başsavcısı Ken Paxton ve Teksas Eğitim Ajansı Komiseri Mike Morath’a federal bir dava açtı.

Öğrenciler, 17 Ağustos 2021'de Teksas'taki Richardson Bağımsız Okul Bölgesi'ndeki ilk gün sınıfı için sıraya giriyor.  Kaymakamın idari emrine aykırı olarak ilçenin maskeye ihtiyacı var.

Davada, “COVID-19’dan etkilenen belirli koşullara sahip çocukların ciddi biyolojik sonuçlar yaşama olasılığı daha yüksektir ve hastane ve hastanenin yoğun bakım ünitesine kabul edilmelidir.” Dedi. “Bu, Down sendromu, organ nakilleri, akciğer rahatsızlıkları, kalp rahatsızlıkları ve zayıflamış bağışıklık sistemleri gibi rahatsızlıkları olan çocukları içerir.”

Teksas okulları, Govt-pozitif Vali Abbott'un maske siparişlerini yasaklamanın yollarını arıyor

ABD Bölge Mahkemesi Yargıcı Lee Eagle tarafından imzalanan karar, “Vali Greg Abbott’un GA – 38 yürütme emrinin 1990 Engelli Amerikalıların II. Başlığını ihlal edip etmediğinin şüpheli olduğunu” belirtiyor.

“Davacılar tarafından sunulan kanıtlar, davacıların yüz yüze öğrenmenin faydalarını engelli olmayan akranlarıyla eşit olarak reddettiklerini ortaya koyuyor. Mahkeme, GA-38’in ADA’yı ihlal ettiği sonucuna varıyor.”

Yargıcın kararının ardından, Teksas Başsavcısı Twitter’da, “Yargıç Yakel’in ofisimin okul bölgeleri gibi devlet kurumları tarafından verilen maskeleme emirlerini yasaklayan GA – 38’i uygulamaktan men edildiği görüşüne kesinlikle katılmıyorum.”

Başsavcı, “Şirketim bu karara itiraz etmek için tüm yasal yolları düşünüyor” dedi. yazdı.
ABD Eğitim Bakanlığı Teksas'ta okul maskesi siparişini yasakladı
Karar şu şekilde Bir Eylül duyurusu ABD Eğitim Bakanlığı’nın Sivil Haklar Uygulama Birimi, eyaletin okul maskesi yasağının okul bölgelerinin “engelli öğrencilerin ihtiyaçlarını dikkate almasını veya karşılamasını” yasaklayıp yasaklamadığı konusunda bir soruşturma başlattı.

Bakanlık o sırada Morat’a bir mektupta şunları yazdı: “Teksas’ın okullara ve okul bölgelerine maskeleme zorunluluğu getirmesi düzenlemesi, Teksas’taki okulların engellilik temelinde ayrımcılık yapmasını ve COVID-19’dan yasal yükümlülüklerini yerine getirmesini engelleyebilir. . “

READ  'Salgın bitmedi': Yeni delta varyantı, Govt davalarındaki artışın ortasında İngiltere'de endişe yaratıyor