Aralık 8, 2021

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Evin Aralık ayı başında borç tavanını uzatmak için oy kullanması gerekiyor

Kısa vadeli uzatmayı Demokratlar kontrol ettikten sonra, Başkan Joe Biden’ın imzası için rafa kaldırılacak.

Hazine Bakanı Janet Yellen, milletvekillerini federal hükümetin muhtemel olduğu konusunda uyardı. Para 18 Ekim’e kadar tükendi Kongre borç tavanını yükseltmezse, Tick Tick saati ve daha fazla hisseyi belirleyecek. Kongrenin harekete geçmek için fazla zamanı bile olmayacak çünkü son tarih, önceden belirlenmiş bir son tarihten daha iyi bir tahmindir. Borç değişken limitinin üstesinden gelmek için bir anlaşmaya varmak için Demokratlar ve Cumhuriyetçiler üzerindeki bu dinamik yoğun baskı.

Ancak geçici kredi limiti uzatması yalnızca kısa vadeli bir düzeltmedir ve bu yıl sona erdiğinde başka bir potansiyel mali kriz yaratır.

Konuyla ilgili haftalarca ayrım gözetmeyen bir çıkmazdan sonra, Senato Çoğunluk Lideri Chuck Schumer geçen hafta bir kredi limiti anlaşmasına ulaşıldığını ve Senato’nun anlaşmayı oylamanın yolunu açtığını duyurdu. Görüşmelere aşina olan bir yardımcı CNN’e, anlaşmanın tavanı 480 milyar dolara çıkardığını ve Hazine Bakanlığı’nın Kongre’ye 3 Aralık’a kadar almasını söylediğini söyledi.

Anlaşmanın duyurusu, Senato Azınlık Lideri Mitch McConnell’in Demokratlara bir imtiyaz olarak borç tavanı teklif etmesinden bir gün sonra geldi ve bu da iki taraf arasında bir anlaşmaya varmak için müzakerelere yol açtı.

Meclis çoğunluk lideri Steny Hoyer, Stop Cape tasarısının Senato’dan geçmesinin ardından bir açıklama yaptı.

Kriz neden hala devam ediyor?

Sorun şu ki, iki taraf arasındaki sorunun nasıl çözüleceği konusundaki anlaşmazlık çözülmedi ve krizin tekrarlanmasını önlemek için birkaç hafta içinde harekete geçilmesi gerekecek.

Cumhuriyetçiler, Demokratları bütçe uzlaşması adı verilen bir süreçle borç limitini ele almak için yalnız hareket etmeye çağırıyorlar. Demokratlar meselenin ikili olduğunu savundu. Şimdiye kadar, sürecin çok uzun ve istemsiz olduğunu ve yanlış hesaplama riskinin çok yüksek olduğunu savunarak, uzlaşmayı kullanma olasılığını büyük ölçüde dışladılar.

Mekanik Biden’a mektup gönderdi Geçen hafta sonu bir uyarı ile. “Tüm demokratik hükümetiniz önlenebilecek başka bir krize sürüklenirse, bir daha böyle bir yardımı yapmayacağımı size bildirmek için yazıyorum” diye yazdı.

“Demokratik olmayan yönetimin sonuçlarını hafifletmeye yönelik gelecekteki hiçbir girişimin tarafı olmayacağım. Capitol Hill’deki teğmenlerinizin borç tavanını kişisel uzlaşma yoluyla ele alma konusunda yetersiz oldukları söyleniyor. Başka bir kriz bulamıyor ve talep edemiyorum. yardımım,” diye yazdı McConnell.

Payların daha fazla yükseltilmesi halinde, yasal limitlerin, kredi limitinin aynı döneminde devlet limitinin sona ermesini aşması gerekecektir. Ayrı ayrı geçtikten sonra 3 Aralık’a kadar sürecek bir grevi önlemek için kısa vadeli bir uzatma.

CNN’den Christine Wilson, Annie Grayer ve Matt Egan katkıda bulundu.

READ  Devlet medyası, Çin'in Evergrande dolar tahvillerine geç faiz ödediğini bildirdi