Aralık 8, 2021

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Eski Chicago Blackhawks koçu Joel Quenville, Florida Panthers teknik direktörü olarak istifa etti

Quenneville Perşembe günü NHL Komiseri Gary Bedman, Komiser Yardımcısı Bill Daly, Panthers Genel Müdürü Bill Jitto ve Panthers Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Matthew Caldwell ile bir araya geldi.

Panel, toplantının ardından istifasını sunduğunu söyledi. Bedman, ligin NHL tarihinin ikinci kazanan koçu Quenneville’e karşı harekete geçmeyeceğini, ancak koçun lige dönmeden önce komiserle görüşmesi gerektiğini söyledi.

63 yaşındaki Quenneville, Kanadalı bir spor ağı TSN muhabirine “derin pişmanlık ve pişmanlıkla” istifa ettiğini söyledi.

TSN’ye verdiği demeçte, “Kyle Beach adlı bu genç adamın çektiği acıdan dolayı üzüntümü ifade etmek istiyorum” dedi. “Eski takım arkadaşım Blackhawks Kyle başarısız oldu ve bundaki rolüm bana ait.

“Bütün bunların nasıl olduğunu düşünmek ve hokey yerlerinin herkes için güvenli olduğundan emin olmak için zaman ayırmak istiyorum.”

Blackhawks’ın hokey operasyonlarının başkanı ve genel müdürü Stan Bowman ve hokey operasyonlarından sorumlu kıdemli başkan yardımcısı al-Maqisaq Salı günü istifa etti.

İçinde Rapor, Plaj “John Doe” olarak anılır. Çarşamba günü, TSN ile yaptığı röportajda öne çıktı ve “büyük bir rahatlama ve adalet duygusu” ve “herkese karşı sözüm değil” dedi.

Plaj da daha önce gelip adını koymak istediğini söyledi.

Peach, TSN’ye “Dürüst olmak gerekirse, zaten orada” dedi. “Rapordaki detaylar çok doğruydu, bulundu. Ama bundan da öte, kurtuldum, kurtuldum. Ve yalnız olmadığımı biliyorum. Yalnız olmadığımı biliyorum. Gömdüm. o ve beni içten dışa yok etti.”

Caldwell, Leoparların yakın tarihli bir raporu ve diğer bilgileri gözden geçirdiklerini söyledi.

Caldwell yaptığı açıklamada, “Bu açıklamada açıklanan davranışın endişe verici ve affedilmez olduğunu söylemeye gerek yok. Bu, bir organizasyon olarak değerlerimizle ve Florida Panterlerinin ne anlama geldiğiyle taban tabana zıttır” dedi. “Kimse Kyle Beach’in Chicago sırasında ve sonrasında yaşadıklarına tahammül edemez. Oldukça basit bir şekilde, başarısız oldu. Cesaretini ve ileriye dönük cesaretini takdir ediyoruz.”

READ  ABD, Omigron tehdidiyle daha fazla seyahat kısıtlaması planlıyor

Bedman yaptığı açıklamada, ligin Queenville’in istifa etme kararını kabul ettiğini söyledi. Komiser, Queenville’in, 2010 yılında Peach’in iddiasını kötüye kullanan grubun üst düzey yetkililerinden birkaç eski üyeden biri olduğunu söyledi.

“Kyle Beach’i öne çıkmadaki cesaretinden dolayı takdir ediyorum.

Salı günü, NHL, ligin “organizasyonun yetersiz iç prosedürleri ve yeterli ve zamanında yanıt vermemesi” olarak nitelendirdiği blackhawks için 2 milyon dolar para cezası açıkladı.

Jenner & Black raporuna göre Peach, Mayıs ayında Blackhawks’a dava açtı.

Salı günü yayınlanan bir mektupta Black Hawks örgütü, kendi standartlarına uymadığını söyleyerek hayranlarından özür diledi.

“Kurum olarak, bu deneyimlerden etkilenen insanlardan derinden özür dileriz. Daha iyisini yapmalıyız.” Bahsedilen.

31 yaşındaki Peach şu anda Almanya’da profesyonel olarak oynuyor. 2010’da Blackhawks Top Minor-League yan kuruluşu ile bir şansı vardı ve normal listedeki birinin sakatlanması veya askıya alınması durumunda uyum sağlayacak bir oyuncu olarak playofflar için NHL kadrosuna çağrıldı.

Quenneville, 2008’den 2019’a kadar Blackhawks koçuydu. Chicago, teknik direktörken üç Stanley Kupası kazandı. Bu sonbaharda iki tam sezon ve yedi maçtır Panthers ile birlikte.

Leoparlar, geçici baş antrenörün duyurusunun yakında yapılacağını söyledi.

CNN’den Steve Almasi rapora katkıda bulundu.