Aralık 8, 2021

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Elon Musk, Twitter’ın Tesla hisselerinin bir kısmını satıp satmayacağına karar vermesine izin veriyor

Şirketin kurucusu ve CEO’su Musk, Cumartesi öğleden sonra bir Twitter anketinde, “Son zamanlarda görülmemiş kazançlar bir vergi kaçırma aracıdır, bu yüzden Tesla hisselerimin %10’unu satmayı teklif ediyorum. Bunu destekliyor musunuz?”

Ekledi Anket sonuçlarını takip edin Hangi yoldan giderse gitsin. Anketin yayınlanmasından üç saat sonra bir milyondan fazla insan oy kullandı ve %54,1’i evet ve %45,9’u hayır dedi.

Musk, Tesla’dan maaş almadı. 170.5 milyon Telsa hissesi Cuma günü kapanışta 208.3 milyar dolar değerindeydi. Hisse başına 1.2209.09 dolardan yüzde 10’u 20,8 milyar dolar değerinde olacaktı. Uzun vadeli sermaye kazançları vergisi oranı, satışları 4,2 milyar dolara yaklaşan Muskin’in gelir aralığındaki biri için %20’lik bir vergi faturasına eşdeğer olacaktır.

2010’daki ilk halka arzından bu yana şirketin 170,5 milyon Tesla hissesinin %80’ine sahipti.

A Haziran ayında ProPublica denemesi Musk’ın ödediği tespit edildi 2018’de federal gelir vergisi olmayacak – ve 2017’de sadece 65.000 dolar ödedi.
Musk, “Dikkat edin, hiçbir yerden nakit veya ikramiye satın almıyorum. Sadece bakiyem var, bu yüzden şahsen vergi ödeyebilmemin tek yolu hisseleri satmak” dedi. Tweetlendi Cumartesi günü.

Haftanın başlarında Musk, Birleşmiş Milletler’in 6 milyar dolarlık dünyadaki açlığı çözebileceğini kanıtlayabilirse Tesla hisselerini ‘şu anda’ satmayı teklif etti.

Pazartesi günü, BM Dünya Gıda Programı (WFP) direktörü David Beasley, süper zengin Amazon kurucu ortakları Jeff Bezos ve Musk’a “sadece bir kez ilerleme kaydetmeleri” için meydan okudu. Küresel açlığın çözülmesine yardımcı olun Geçen hafta CNN’e verdiği röportajda.

Beasley, CNN’in Connect the World programına Becky Anderson ile yaptığı açıklamada, “42 milyon insana yardım etmek için 6 milyar dolar, onlara ulaşamazsak gerçekten öleceğiz. Bu bir sorun değil,” dedi. Bu miktar, Musk’ın net değerinin yaklaşık %2’sine eşittir.

Prens William SpaceX’in kurucularından Musk da dahil olmak üzere uzay turizmine odaklanan milyonerleri de eleştirdi. şirket tarafından gönderildi Uzaya giden ilk tur ekibi Eylül ayı itibariyle şirketin gelirinin büyük kısmı ticari yayınlardan ve NASA sözleşmelerinden geliyor.
Cumartesi günü itibariyle Musk, 338 milyar dolarlık net servetiyle dünyanın en zengin adamı. Bloomberg Milyarderler Endeksi.
READ  İşsizlik başvuruları, salgının başlamasından bu yana ilk kez 300.000'in altına düştü