Aralık 8, 2021

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Elon Musk, Tesla’nın henüz Hertz ile anlaşma yapmadığını söyledi

Tesla CEO’su Elon Musk, Tesla Gigafactory’nin dökümhanesinde düzenlediği basın toplantısında duruyor.

Patrick Pleul | Görüntü İttifakı | Getty Resimleri

tesla CEO Elon Musk Pazartesi gecesi yaptığı açıklamada, elektrikli araç şirketinin henüz kiralık araba şirketi ile bir sözleşme imzalamadığını söyledi. Hertz. Musk’ın tweet’i, Hertz’in 25 Ekim’deki önceki duyurusu ve tanıtımıyla çelişiyor.

Popüler, tesla 1 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaştı İlk kez bir hafta önce Hertz duyurdu Bataryalı elektrikli araçlarını “2022’nin sonuna kadar 100.000 Tesla’lık bir ilk siparişle” büyütecek.

Yedi kez Super Bowl şampiyonu Tom Brady, Tesla Model 3 elektrikli sedanlarla reklam yapmayı bıraktı Hertz Garaj, bildirim eşliğinde.

CNBC Pazartesi gecesi daha fazla bilgi istemek için Hertz ve Tesla’ya yaklaştı. Yayınlamadan önce hiçbir şirket yanıt vermedi.

Geçici Hertz CEO’su Mark Fields, geçen hafta kiralama şirketinin Tesla ile araçları satın almak için “birkaç ay önce” konuşmaya başladığını söyledi. Bunu “daha iyi bir ilişki” ve Hertz’in büyük EV’leri yönetmede kiralama şirketlerine liderlik etme hareketinin bir parçası olarak nitelendirdi.

“Bu ilişkilerle ilgili. Bu anlamda Tesla ilişkisi bizim için çok önemli.”

Ford’un eski CEO’su Fields, hareketi otomobil üreticilerinin Tesla ile başlamasına ve diğer şirketlerle devam etmesine yardımcı olmak için “stratejik bir tartışma” olarak nitelendirdi. “Bunu Tesla ile yaptık ve hedefimiz bunu tüm otomobil üreticileriyle yapmak” dedi.

Yatırımcılar, günlük kiralama filosuna büyük miktarlarda araç sattıklarında, otomobil üreticilerinden geleneksel olarak tiksindiler. Bunun nedeni, kiralama şirketlerine satılan araba ve kamyonların genellikle indirimli olarak satılması ve bu tür anlaşmaların şişirilmiş envanteri azaltmak ve toplam araç arzını artırmak için kullanılmasıdır.

Ancak hissedarlar ve analistler, Tesla’nın Hertz’e 100.000 tam elektrikli araç satma fikrine olumlu yanıt verdi. Hareket, pilli elektrikli arabaların ana akıma girdiğinin bir işareti olarak görüldü.

READ  Melvin Ingram, Pittsburgh Steelers altıncı tur seçimi için Kansas City Chiefs'i takasladı

Örneğin, Wedbush Securities’den Dan Ives, 26 Ekim’de Tesla hakkında olumlu bir not yazdı:

“Bu 100 bin Model 3 / Tesla için 4 milyar dolarlık anlaşmanın EV endüstrisi için bir kilometre taşı olarak kabul edileceğine inanıyoruz çünkü bugün Amerika Birleşik Devletleri’ndeki otomobillerin sadece %2’si EV kullanıyor. 1950’lerden bu yana otomotiv endüstrisi. Önümüzdeki yıllarda daha fazla tüketicinin EV’ye geçeceğini umuyoruz. “

Tesla’nın duyurudan önce 22 Ekim’de kapanmasından bu yana hisseler yaklaşık %33 arttı.

Geçen hafta Musk, haber ajansının notunun da değişmesinin “garip” olduğunu söyledi.

Tesla’da %20 hisseye sahip olan Musk, elektrikli otomobil üreticisinin hisse fiyatıyla net değerinin arttığını gördü. O şimdi dünyanın en zengin adamı.

Şirket içi ve dışı diğer pay sahipleri de yararlanmıştır. Ron Barron gibi uzun ömürlü boğalar, Tesla çalışanları ve zaman içinde seçenekler kazanan ve sunan Musk Diğer ekip üyeleri.

Hertz, 100.000 Tesla’lık ilk hattı duyurduktan iki gün sonra, arabaların yarısını hazır hale getireceğini söyledi. Uber Sürücüler 2023 yılına kadar kiralık. Şirket, “Başarılı olursa, proje önümüzdeki üç yıl içinde 150.000 araca genişleyecek” dedi.

Hertz, “bu isteklerin, yarı iletken çip kıtlığı veya diğer kısıtlamalar gibi kontrolü dışındaki faktörlerden etkilenebileceğine dikkat çekti.”

Korona virüs enfeksiyonunun hızla yayıldığı dönemde, Hertz iflas koruması için başvurdu – ancak Nighthead Capital Management ve Cerdres Management’taki yatırımcılara göre yolculuk biraz tersine döndü ve kiralık araç talebi arttı. Şirketi devralacaklar.