Ocak 22, 2022

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

DSÖ, Güney Afrika’da bulunan yeni Covid-19 varyantı hakkında küresel uyarılar arasında toplanıyor

Londra – Ülkeler genelinde Dünya Cuma günü olası vakaları tespit etmek ve Güney Afrika’dan seyahati durdurmak için acele etti. Govit-19’un yeni çeşidi Ani bir küresel alarm kaynağı olarak ortaya çıktı.

Yeniyi kontrol etmek için küresel mücadele Govit-19 Vakalar doğrulanmış olsa bile, Dünya Sağlık Örgütü’nden (WHO) ihtiyatlı bir savunmayla karşı karşıya kaldı Asya Ve Avrupa. Organ, durumu değerlendirmek için Cuma günü acil bir toplantı için toplandı.

Ancak hisseler başka bir salgın durgunluğu korkusuyla düştü ve ABD’nin teşekkür etmesinin ertesi günü daha belirsiz bir tatilin gelme olasılığını uyandırdı.

Bilim adamları, Güney Afrika’daki yüksek sayıda mutasyon ve hızlı erken yayılma nedeniyle yeni varyanttan endişe duyuyorlar.Denise Farrell / AB

Bilim adamları, ilk olarak bu haftanın başlarında keşfedilen ve şu anda B.1.1.529 olarak bilinen bu varyant hakkında hala bilgi ediniyorlar, ancak korkular hükümetleri ve piyasaları benzer şekilde sarstığından doğası hızlı büyümeye yol açtı.

Dow, Black Silver’ı başlatmak için yaklaşık 800 puan düştü ve Wall Street keskin bir düşüşle açıldı. Petrol fiyatları ve havayolu hisseleri düşerken, Avrupa ve Asya’da önemli hisse senedi endeksleri düştü.

Dr Anthony Fauzi, bölge için ABD seyahat kısıtlamaları konusunda herhangi bir karar verilmediğini söyledi.

dedi CNN Federal sağlık yetkilileri Cuma günü Güney Afrikalı meslektaşlarıyla görüşecek ve bu noktada yeni varyantın ülkede olduğuna dair bir işaret yok, ancak bu mümkün.

“Bilim adamından bilim adamına ne olduğunu öğrenmek istiyoruz” dedi. “Gerçek zamanlı olarak giderek daha fazla öğreniyoruz.”

İngiltere bunu Perşembe günü geç saatlerde söyledi Tüm direkt uçuşları yasaklayın Altı Afrika ülkesinden: Güney Afrika, Botsvana, Lesoto, Svaziland, Zimbabve ve Namibya.

İsrail, Singapur ve Japonya, Afrika kıtasının bazı bölgelerinden seyahat kısıtlamalarını hızla duyururken, AB yöneticisi etkilenen ülkelerden uçuşları askıya almayı kabul etti. Blok zaten 27 üyeye sahip Kendi büyüyen Hükümeti krizle savaşıyor.

READ  Japonya Başbakanı Kişida, şaşırtıcı derecede rahat seçim zaferi karşısında heyecanlandı

İngiltere Sağlık Bakanı Sajid Javed milletvekillerine, mutasyonların yeni varyantı şu anda baskın olan delta varyantından daha fazla yaymış olabileceğini ve aşıların daha az etkili olabileceğini söyledi.

“Bu şimdiye kadar karşılaştığımız en önemli varyasyon ve yayılması, şiddeti ve aşı duyarlılığı hakkında daha fazla bilgi edinmek için acil araştırmalar devam ediyor.” Dedim Dr. İngiltere Sağlık Güvenliği Ajansı CEO’su Jenny Harris.

Güney Afrika’daki yetişkinlerin yaklaşık yüzde 41’i aşılanmıştır ve günlük verilen aşı sayısı nispeten düşüktür.Getty Images Dosyası aracılığıyla Walto Swickers / Bloomberg

Bu varyant bu haftanın başlarında Güney Afrika ve Botsvana’da tespit edilmiş ve yayılma derecesi henüz belirlenmemiş olsa da, Afrika dışında birkaç vaka kısa sürede doğrulandı.

Hong Kong Hükümeti Dedim Perşembe günü iki vaka tespit edilirken, Belçika Cuma günü değişken bir vaka açıklayan ilk AB ülkesi oldu. İsrail, Malavi’den dönen bir yolcuya karşı bir vaka tespit ettiğini ve diğer iki şüpheli vakayı izole ettiğini söyledi. Başbakan Naftali Bennett, “Şu anda bir acil durumun eşiğindeyiz” dedi. “Temel politikamız hızlı ve güçlü hareket etmek ve yine de harekete geçmektir.”

DSÖ, virüs evrimi konusundaki teknik danışma kurulu toplantısına “ilgi varyasyonu” veya “endişe varyasyonu” olarak atıfta bulunup bulunmayacağına karar vereceğini söyledi.

Maria van Kerkov, Epidemiyolog ve Govt-19 Teknoloji Lideri, Dedim Perşembe günü atanırsa Yunanca bir isim verilecek.

Van Kerkov Perşembe günü bir videoda, “Bunun hakkında fazla bir şey bilmiyoruz, bu varyantın çok sayıda mutasyona sahip olduğunu biliyoruz.” Dedi. “Endişe şu ki, birden fazla mutasyonunuz olduğunda, virüsün nasıl çalıştığı üzerinde bir etkisi olabilir.”

Güney Afrika, Afrika’nın en kötü etkilenen ülkesi, ancak geçen haftaya kadar salgın yavaştı.Getty Images dosyası aracılığıyla Emmanuel Crozet / AFP

DSÖ, bu değişikliğin etkisini anlamanın haftalar alacağı konusunda uyardı.

READ  Netflix teknik zayıflığa yol açtığı için hisse senetleri düşüyor

Reuters’e göre, sözcü Christian Lindmeyer Cuma günü Cenevre’deki bir BM konferansında yaptığı konuşmada, “Bu noktada, seyahat önlemlerinin uygulanmasına karşı uyarıldık.”

Güney Afrika, İngiltere’nin bölgeden uçuşlara yönelik geçici yasağını “acil” olarak nitelendirerek geri itti.

Uluslararası İlişkiler ve İşbirliği Bakanı Naladi Pandor, “Acil endişemiz, bu kararın hem turizm endüstrisine hem de her iki ülkedeki ticarete vereceği zarardır.” Dedi.

Yeni varyantın kökenleri dünya çapında zaten hissedildi, ancak bazıları aşı kampanyalarının 2022’yi son iki yılda hakim olan kısıtlamalar ve endişeler olmadan kutlayacağına inanıyor.

Bazı zengin sanayileşmiş ülkelerin vatandaşlarına halihazırda aşı aşıları yapılırken, diğer ülkeler erişim eksikliği ve genel isteksizlik nedeniyle insanlarını aşılamakta zorlanıyor.

küresel Hükümet-19 ölü sayısı 5 milyonu aştı İnsanlar bu ayın başlarında.

Vitalon’un tadını çıkarın, İlişkili basın Ve Reuters Katkıda bulundu.