Aralık 8, 2021

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

DSÖ aşıların plansız etkileri konusunda uyardı – RT World News

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) başkanı aşılı kişileri Covit-19’a yakalanırken dikkatli olmaları ve “yanlış güvenlik duygusuna” düşmemeleri konusunda uyardı.

Pek çok ülke ve toplulukta, aşıların salgını sona erdirdiği ve aşılananların başka bir önlem almasına gerek olmadığı şeklindeki yanlış güvenlik duygusundan endişe duyuyoruz.DSÖ Genel Direktörü Tetros Adamom Caprais Çarşamba günü düzenlediği basın toplantısında Avrupa’daki Covit-19 krizi hakkında bilgi verdi.

Tetros uyarıyor”Ormanın dışında hiçbir ülke veya bölge yokVe bağlılığın öneminin altını çizdiGelecekteki dalgaların kötü etkilerinden kaçınmak için uygun önlemler var“” “Doğru paylaşımı için çağrıda bulundu.Bilim Meyveleri.

Salı günü DSÖ, önümüzdeki kış Avrupa’da 2 milyondan fazla insanın Kovid-19’dan öleceğini ve çoğu ülkenin sağlık sistemlerinin ayaklanmada boğulduğunu görebileceğini açıkça öngördü.

Avrupa Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (ECDC), bölgede artan korona virüslerinin ışığında, güçlendirici aşılar konusundaki önceki konumunu değiştirmeye karar verdi ve şimdi bunları tüm yetişkinlere tavsiye ediyor.

Avusturya halihazırda yeni bir 10 günlük ulusal lokavta girerken, Almanya dahil diğer ülkeler de yeni kontrol önlemleri ve zorunlu aşıları düşünüyor. Bu hafta, ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC), yüksek riskli Hükümet durumu nedeniyle Amerikalılara Almanya ve Danimarka’ya seyahat etmekten kaçınmaları için seyahat tavsiyesi yayınladı.

Arkadaşlarınızın ilgileneceğini düşünüyor musunuz? Bu hikayeyi paylaşın!

READ  Modi, protestoların ardından Hint çiftlik yasalarını yürürlükten kaldırmalı