Ocak 22, 2022

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Dow Jones Vadeli İşlemleri: Borsa Rallisi Askıya Alındı; Tesla, Google yakınlarında, meta trend çizgisi satın alma noktaları

Dow Jones vadelileri ve S&P 500 vadelileri bir gecede hafifçe değişirken, Nasdaq vadelileri hafifçe yükseldi. Borsa rallisi, önceki dört seanstan sonra Salı günü büyük ölçüde askıya alındı. Yeni hükümet vakaları Salı günü 1 milyonu aştı, ancak aşılar ve hafif omega-3 enfeksiyonları ölümleri uzak tuttu.
X.Meta paylaşımı, tesla (DSLA), Öncü Doğal Kaynaklar (PXD), Etek (Etek) Ve Google Ebeveyn Edebiyat (Google) Herkes ticaret yapıyor eğilim çizgisi Puan satın alın.

Trend Çizgileri, teknik bir direnç noktası sağlayan hisse senetleri için erken kayıtlar sağlayabilir. Bir bodrum katına çöken, bir kulpun eğimini kıran veya bir çekmeden 50 günlük bir çizgiye veya başka bir kilit konuma dönen tepeler boyunca çizilebilirler. Tesla hisseleri dışında, bu isimlerin hepsinin 50 günlük çizgiyle nispeten yakın hizada olan trend çizgileri var ve bu da onlara düşünmeleri için başka bir neden veriyor.

Meta platformlar (Facebook) Tesla, Google, Chaya ve PXT’nin hisselerinin tümü bu girdiler etrafında direnç gösterdiğinde, eğilimi açıkça çizginin üzerindedir.

Tesla Stock ve Google harekete geçti IBD Lider Tablosu. Google Stock çalışıyor IBD uzun vadeli liderler. Tesla’nın hissesi var IBD 50.

Bugün Dow Jones Vadeli İşlemleri

Dow Jones vadeli işlemleri düşük ve makul değerde. S&P 500 vadeli işlemleri eşitti. Nasdaq 100 vadelileri yüzde 0.25 yükseldi.

Ham petrolün geleceği bir gecede hafifçe yükseldi. ABD Petrol Şirketi tarafından Salı günü geç saatlerde yayınlanan verilere göre, ABD ham petrol rezervleri son haftalarda 3,1 milyon varil düştü. Enerji Bilgi İdaresi, resmi ham ve rafine envanter ve üretim verilerini Çarşamba sabahı yayınlayacak.

Eylemin bir gecede olduğunu unutmayın güvercin vadeli Başka yerlerde onu bir sonraki normal gerçek ticarete çevirmeye gerek yok Borsa Oturum.


IBD Live’da borsa rallisinde işlem görebilecek hisse senetlerini araştırırken IBD Uzmanlarına katılın


Koronavirüs Haberleri

Dünya genelinde korona virüs vaka sayısı 283,20 milyona ulaştı. Covit-19 ölümleri 5,43 milyona ulaştı.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Corona virüsü vakaları 841.000’den fazla ölümle 54.14 milyona ulaştı.

READ  Jose Wheaton, sette "zehirli" davranış iddialarını reddetti

Yeni korona virüs vakaları 28 Aralık’ta ilk kez 1 milyonu kaldırarak 1,2 milyona ulaştı. ABD’de hükümet davaları zirve yaptı. Ancak hastane başvurularında keskin bir artış görülmedi ve ölümler artmadı. Kredi aşıları, geçmiş enfeksiyonlar ve hafif omega varyantı.

borsa rallisi

Borsa patlaması karışık bir seans geçirdi. Dow Jones Sanayi Ortalaması Salı günü %0.3 yükseldi borsa ticareti. S&P 500 endeksi yüzde 0.1 düştü. Nasdaq Bileşik %0,6 düştü. Küçük ölçekli Russell 2000 %0,6 geriledi.

10 yıllık Hazine getirileri % 1.48 ile 200 günlük seviyesinde işlem gördü. ABD ham petrolünün varili %0.5 artarak 75.98 dolara yükseldi.

Ortada En iyi ETF’ler, Yenilikçi IBD 50 ETF (FFTY) Innovator IBD Breakout Opportunities ETF (ör.Bot%0,3 azaldı. iShares Genişletilmiş Teknoloji-Yazılım Endüstrisi ETF’si (IGV) Ve VanEck Vektörleri Yarı İletken ETF (SMH) Her ikisi de %1 düştü.

SPDR S&P Metaller ve Madencilik ETF’si (XME) %0,75 düştü ve Global X ABD Altyapı Geliştirme ETF’si (kaldırım%0,1 arttı. ABD Küresel Jetleri ETF (JET’LER%0,6 arttı. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB%0.3 daha yüksek. Enerji Seçimi SPDR ETF (XLE) %0,1 daha düşük, PXD stokunun bir bileşeni. Mali Sınav SPDR ETF (XLF) Break Even’in hemen üzerindeydi. Sağlık Hizmeti Seçilmiş Sektörü SPDR Finansmanı (XLV%0.3 düştü.

Daha spekülatif hikaye stoklarını temsil eder, ARK Innovation ETF (ARKKYarık %1.8 ve ARK Genomics ETF (ARKG) Tesla, toplam %2,1 ARK Invest ETF’sinde hala 1 numarada.


Şimdi izlemek için en iyi beş Çin hisse senedi


Trend çizgilerindeki hisseler

Daha önce Facebook olan Meta Platforms, gün içi kazançlarından vazgeçerek 4 sent yükselerek 346.22’ye yükseldi. Pazartesi günü, FB hissesi 50 günlük ve 200 günlük vergilerinden kurtularak %3.3 artışla 347.87’ye yükseldi. Eylül başında başlayan bir trend çizgisinin üzerine 344,46’ya tekabül eden bir puan kırdı. Meta hisse senedi, 22 Kasım’ın kısa vadeli en yüksek seviyesi 353.83 ile başka bir potansiyel direnç alanı ile hala bu seviyelere yakın. FB hissesi resmi olmaktan uzak Satın alma noktası 384.43.

READ  Albuquerque, New Mexico'da birçok insan bir gecede Santia Peak tramvay vagonunda mahsur kalıyor.

PXD hissesi %1.1 düşüşle 183.72’de 50 günlük seviyesini zar zor korudu. Hisseler gün içi trend çizgisini aştıktan sonra düştü. Önde gelen hisse senedi Pazartesi günü %3,2 artarak 185,77’ye yükseldi ve ham petrol fiyatlarının birkaç şeyl oyununu artırmasıyla 50 günün en yüksek seviyesini geri kazandı. PXD hissesinin resmi satın alma noktası 196.74’tür.

Google’ın hisseleri Pazartesi günü %0,8 düşüşle 2.933,74’e geriledi. GOOGL Stock’un bir Düz taban 3.019.43 Satın alma noktası, göre Pazar Smith.

Chaya hissesi bir trend çizgisi etrafında %0.9 düşüşle 330.19’a geriledi. Pazartesi günü, hisse senedi 333.05’te %2.9 arttı, 50 günlük çizgiden toparlandı ve birkaç kamyon stoku daha yüksek vitese geçti. Saia hissesi 20 Aralık’ın düşüğü olan 288.23’ten güçlü bir şekilde toparlandı. Bu haftadan sonra 365.60 alım noktası ile doğru platforma sahip olacak.

Tesla Intraday, 1.119’a ulaştıktan sonra %0.5 düşüşle 1.088.47’de kaldı. Dört gün, %22 artarak 1.093.24’e yükseldi, 50 günlük çizgiyi toparladı ve bir trend çizgisi etrafında gezindi. İdeal olarak, TSLA hissesi bir kulp oluşturacak ve bir nefes alacaktır. Ancak Salı günü gün içi yükseklerin üzerinde güçlü bir hareket, net bir trend çizgisi kırılması sağlayacaktır. Tesla hissesi bir Çift taban 1.202.05 alım noktası ile.

CEO Elon Musk, mevcut TSLA hisse satış planını Salı günü tamamladı.

Piyasa Ralli Analizi

Nasdaq Aralık Salı günü borsanın yükselişi durduruldu. 20’sinden Pazartesi’nin sonuna kadar 1.000 puanlık en yüksek seviyenin ardından biraz daha düşük. S&P 500 rekoru, Nasdaq ve Dow Jones yakın olduğunda zirve yapıyor.

Russell 2000, 200 günlük kadrosunu Salı sabahı geri yükledi ancak daha sonra geri çekildi. Bu, genel pazar genişliğinin bir yansımasıdır – geçen hafta düzeldi, ancak daha gidecek çok yolu var.

Kaybedenler, Nasdaq’ta kazananları neredeyse 2’ye 1 geride bıraktı. NYSE ve Nasdaq’daki yeni zirveler, yeni diplerin üzerine çıktı.

Yıl sonunda piyasanın askıya alınması, hisse senetlerinin son kazanımlarını konsolide etmesine, belki de 2022 için daha büyük kuruluşlara yeni girişler yapmasına ve genel getiri sağlamasına izin verecek. Tesla veya Google gibi hisseler, birkaç gün dirençle karşılaştıktan sonra bir trend çizgisini kırsalar daha iyi olurdu. Tabii ki, bir hisse senedinin direncinin artması, güçlü olduğu anlamına gelmez.

READ  Belucistan ilinde 5.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi, en az 15 kişi öldü

Seyahat ve kamyon taşımacılığı liderliğindeki nakliye stokları, özellikle pazar rallisi Omigron Hükümeti dalgasıyla iyi karşı karşıya olduğu için olumlu bir işaret olduğu için önde gelen sektörlerdir. Cipsler ve ev bina isimleri de güçlüdür. Tıp alanı son birkaç haftadır önde gelen bir alan olmuştur. Enerji stokları yenileniyor. Yazılım hala genel olarak hasarlı görünüyor, ancak birkaçı daha iyi performans gösteriyor.


IBD’nin ETF Pazarlama Stratejisi ile piyasa zamanı


şimdi ne yapmalı

Son dört günlük artış, birkaç hissenin son birkaç seansta puan almasına izin verdi ve bu da risk ekleme fırsatı sunuyor. Salı günü, birkaç satın alma noktası daha üst sıralarda yer aldı.

Son birkaç gün içinde zaten önemli açıklamalar eklediyseniz, yeni yıla kadar beklemek isteyebilirsiniz. Hafif hacimli bir ortamda büyük yeni zorluklar yaratmaya gerek yok. Yeni yılın başlangıcı mutlu olacak. Ancak vergi satışlarının tetiklediği keskin bir gerileme sürpriz olmamalı.

İzleme listeleriniz üzerinde çalışın. Potansiyel kazananların çeşitli bir listesini yapın. Yeni yıl, 2021’in son üç gününden daha büyük kazanımlar için fırsatlar sunacak.

Buna göre Büyük resim Her gün piyasanın yönü ve önde gelen hisse senetleri ve sektörler tutarlı olmalıdır.

Ed Carson’ı Twitter’da takip edin @IBD_ECarson Borsa güncellemeleri ve daha fazlası için.

Şunlar da hoşunuza gidebilir:

Bu IBD aracı bunu neden kolaylaştırıyor? சீர்ch En iyi hisse senetleri için

Hızlı bir kar elde etmek ve büyük kayıplardan kaçınmak ister misiniz? SwingTrader’ı deneyin

En iyi büyüme stoklarını satın alın ve görün

IBD Digital: IBD’nin premium stok listelerini, araçlarını ve analizlerini bugün açın

2021’in En İyi Beş Dow Jones Hissesi