Aralık 8, 2021

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Dow Jones Vadeli İşlemleri: Borsa düşüşü; Ford Sinyalleri Gelir Dağılımı

Dow Jones vadeli işlemleri, S&P 500 vadeli işlemleri ve Nasdaq vadeli işlemleri ile birlikte Çarşamba gecesi keskin bir düşüş yaşadı ve borsa rallisi arka arkaya ikinci seans için kapandı. Şimdi hizmet (Şimdi) Ve Ford Motoru (F) Bir gecede ana gelir oldu. Ama yatırımcılar zaten geri geliyor elma (AAPL) Perşembe gecesi döner.
X.Dow Jones ve S&P 500 geri çekildi ve borsa yine kötü bir şekilde kapandı. Nasdaq birleşmesi, Microsoft Stock, Google Parent ile bile temelde düz kapalı Edebiyat (Google) Ve, daha az ölçüde, tesla (DSLA) Teşvik sağlar. Microsoft (MSFT) Apple borsa üst sınırını kapatırken, Google hisseleri 2 trilyon dolardan kapanıyor. Ancak pazarın genişliği zayıfken birçok lider vahşeti ifade etti.

Ham ve bakır fiyatları keskin bir şekilde düşerken, 10 yıllık hazine getirisi son zamanlardaki düşüşü uzatarak keskin bir şekilde düştü.

Anahtar gelir

Şimdi stok, Ford, En iyi iş (UPWK), EBay (EBay), Edwards Yaşam Bilimleri (Bilişim Teknoloji) Ve Twilio (iki) Tamamlandıktan sonra gelir tablosu. ServiceNow, Ford ve UPWK hisseleri geçen hafta kısa bir aradan sonra alım noktalarından çekildi. EBay hisse kapanış aralığı kapandı. EW hissesi ve Twilio, potansiyel erken girişlere yakındı.

Ford’un güçlü kazançlardaki payı %8 arttı ve benzersizdi. Yükseltilmiş rehberlik ve güncellenmiş bir temettü, Hatta gelir olmadan. F hissesi en az bir başlangıç ​​ağ geçidini yanıp sönüyor ve Perşembe günü tam bir kırılmanın gerçekleşebileceğinin sinyalini veriyor. Çarşamba seansında karışık sonuçlar ve zayıf 4. çeyrek rehberliği üzerine alçakgönüllülükle geri adım attıktan sonra geldi. Genel motorlar (genel müdür)

ServiceNow kazançları listenin zirvesindeydi, ancak şimdi hisseler uzun süreli ticarette sağlam bir şekilde geri çekildi. UPWK’nın payı Beat and Rice raporuna rağmen keskin bir düşüş yaşadı. EW stokundan sonra ılımlı düşüş En az üçüncü çeyrek EPS çekimlerini Edwards kazandı Yaklaşık olarak hat içi gelir, Q4, EPS’de daha az liderdir. EBAY hissesi, zayıf kazanç rehberliği üzerine bir gecede keskin bir şekilde düştü. Yazılım üreticisi raporlarına rağmen TWLO hissesi düştü Sürpriz 3. çeyrek karı, Q4 Rehberlik karışık, COO çıkıyor.

READ  Google Apps Beta Malzemesi U Hava Durumu Widget'larını Etkinleştirir

Apple gelir tezgahı

Perşembe gecesi, Apple mali yıl 4. çeyrek kazançlarını ve satışlarını bildirecek. Apple hisseleri, 50 günlük vergisinin üzerinde %0,3 düşüşle 148,85’e geriledi. Hisse senedi 157.36 alış noktasına doğru ilerliyor Dosya Temel, MarketSmith analizine göre. AAPL hissesi 2,46 trilyon dolar ile dünyanın en iyi piyasa değerine sahip.

Ancak Microsoft’un payı 2,44 trilyon dolar. Hisse senedi Çarşamba günü %4.2 artışla 323.17’ye yükseldi, ancak herhangi bir satın alma noktasından yükseldi. Bu arada, Google hisseleri 2.925,17 ile düz bir tabandan %5 artışla 2.924,35’e yükseldi. Satın alma noktası. GOOGL’nin piyasa değeri 1,96 trilyon dolar.

Tesla hisseleri gün içi 1.070.87’yi gördükten sonra üst üste ikinci günü seansın en düşük seviyesi yakınında kapattı, ancak 1.038.31’de yaklaşık %2 yükseldi. TSLA hissesi şu anda 1,04 trilyon dolar değerinde.

Tesla, ServiceNow, Google ve Microsoft hisselerinin tümü çalışıyor IBD Lider Tablosu. Google Stock çalışıyor salıncak tüccarı Ve çarşambaydı IBD günü stoku. Şimdi hisse senedi, Google ve Microsoft hepsi IBD uzun vadeli liderler. Tesla’nın hissesi var IBD 50.

Bugün Dow Jones Vadeli İşlemleri

Dow Jones vadeli işlem piyasası %0.2 yükseldi. S&P 500 vadelileri yüzde 0.2 yükseldi. Nasdaq 100 vadelileri yüzde 0.15 yükseldi.

Dow vadeli işlemleri ve hazine getirileri Perşembe sabahı ekonomik verilerde hareket ediyor. ET 8:30’da, Ticaret Bakanlığı üçüncü çeyrek GSYİH büyümesi için ilk tahminini sunacak. Ekonomistler, Delta Govt dalgası ve tedarik zinciri ve işgücü sorunları nedeniyle 3. çeyrek tahminlerini düşürdü. Çalışma Bakanlığı haftalık işsizlik başvuruları yayınlayacak.

Bir gecede yapılan eylemi hatırla güvercin vadeli Başka yerlerde onu bir sonraki normal gerçek ticarete çevirmeye gerek yok Borsa Oturum, toplantı, celse.


IBD Live’da borsa rallisinde işlem görebilecek hisse senetlerini araştırırken IBD uzmanlarına katılın


borsa rallisi

Nasdaq Megacop hisseleri üzerinde yükseldiğinde, borsadaki yükseliş Dow Jones’un düşüşüyle ​​karıştı.

READ  NFL, Detroit Lions'ın 364 günlük yenilmezlik serisini Vikinglere karşı son galibiyetiyle bitirdi

Dow Jones Sanayi Ortalaması Çarşamba günü %0.7 kaybetti. borsa ticareti. S&P 500 endeksi yüzde 0,5 düştü. Nasdaq bileşiği bir noktadan daha az kapandı. Tesla, Microsoft ve Google’ın hisseleri sayesinde Big-Cap Nasdaq 100 %0,3 değer kazandı. Küçük ölçekli Russell 2000 %1.9 düşerek 50 günlük ve 200 günlük çizgilerine tekrar yaklaştı.

10 yıllık hazine faizi 9 baz puan düşüşle %1.53’e düşerek dört günlük düşüşü 14 baz puana getirdi. Ham petrol ve bakır %2’den fazla düştü.

Ortada En İyi ETF’ler, Yenilikçi IBD 50 ETF (FFTY) %1,8 düşerken, Innovator IBD Breakout Opportunities ETF (Bot%1,2 geri çekildi. iShares Genişletilmiş Teknoloji-Yazılım Endüstrisi ETF’si (IGV) Microsoft ile %0.9 düştü ve şimdi hisse senedi anahtarı. WANEX Vektörleri Yarı İletken EDF (SMH%0.8’e kadar verdi.

SPDR S&P Metaller ve Madencilik ETF’si (XME) %3,5 düşüş ve Global X US Altyapı İyileştirme ETF (kaldırım) %1.8 düştü. ABD Küresel Jetler ETF (JETLER) %1,7 azaldı. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) Düşüş oranlarında ilk ortaya çıktıktan sonra %0,4 daha düşük. Enerji Seçimi SPDR ETF (XLE%2.9 kayıp ve Financial Select SPDR ETF (XLF) %1,65 verildi.

Yüksek spekülasyon stoklarını temsil eder, ARK Innovation ETF (ARKK) Ve ARK Genomics ETF (ARKG) Her ikisi de %2.1 düştü. Tesla hisseleri, ARK Invest ETF’lerinin 1 numaralı sahibidir.


Şimdi izlemek için en iyi beş Çin hisse senedi


Piyasa Ralli Analizi

Tesla, Microsoft ve Google’ın hisseleri, gün içinde Nasdaq 100’ü kısa bir süreliğine rekor seviyeye çıkardı. Ancak seans piyasası rallisini çok düşük bir seviyede bitirmek iyi değil. Kaybedenler kazananları Nasdaq ve NYSE’de 2’ye 1 yendi.

Evet, Enface enerji (ENPH) Güneş hisseleri lider kazanç, satın alma noktasını geçti. Ancak birçok lider, bazı garip geri dönüşler de dahil olmak üzere vahşet gösterdi. ZipRecruiter (posta kodu)

Son zamanlardaki birçok kırılma, kurumsal destek eksikliğini gösteren hızlı bir şekilde başarısız oldu veya başarısız oldu. Perakende yatırımcılar bazı kırılmaları tetikleyebilir, ancak büyük para hareketlerini desteklemezlerse kalıcı olmazlar. Şirketler, birkaç megacop isminin ötesinde, büyüme stoklarını desteklemiyorsa, borsa rallisi için olumsuz bir işarettir.

READ  DSÖ aşıların plansız etkileri konusunda uyardı - RT World News

Uygulama olarak, şahıs isimleri Vipa iken ve piyasa kötü kapandığında hisse senedi almak için iyi bir ortam değildir.

Hazine gelirlerini azaltır, banka marjlarını baskılar ve ekonomiye sinyal gönderir. 10 yıllık hazine getirisi hızla geriliyor, bu da ekonomik büyüme ve enflasyon beklentilerini düşürüyor. Federal Rezerv’in tahvil alımlarını ölçmeye başlamasından önce iki yıllık Hazine getirilerinin önümüzdeki hafta toparlanması bekleniyor.

Dar getiri dağılımı fon için iyi bir haber değil. Bu arada emtia dramı gibi ham petrol fiyatları daha da düşüyor.


IBD’nin ETF pazar stratejisi ile piyasa zamanı


şimdi ne yapmalı

Borsa rallisi bundan sonra nereye gideceğine karar vermeye çalışıyor, Nasdaq rekoru zirvenin altında ve önde gelen hisse senetleri volatil hale geldi.

Belki Apple’ın kazanç raporu net bir yön sağlayacaktır, ancak önümüzdeki hafta yatırımcılar, Fed toplantısının daraltma kararı ve Ekim ayı istihdam raporu da dahil olmak üzere büyük ekonomik veriler alacaklar.

Bireysel yatırımcılar, Nasdaq yeni zirveleri kırana ve büyük şirketler vaatlerini kırana kadar, özellikle geliştirme teknolojisi adına yeni alımları kısıtlamak isteyebilir. Bazı kayıpları azaltmanız veya bazı kazananlardan biraz kar elde etmeniz gerekiyor.

Genel olarak, piyasa rallisi, riski önemli ölçüde azaltmak için bir neden sağlamadı. Ancak yeni seviyeler eklemeden bazı varlıkları keserseniz, maruz kalma durumunuz yavaş yavaş azalacaktır.

Buna göre Büyük resim Her gün piyasanın yönü ve önde gelen hisse senetleri ve sektörler tutarlı olmalıdır.

Ed Carson’ı Twitter’da takip edin @IBD_ECarson Borsa güncellemeleri ve daha fazlası için.

Şunlar da hoşunuza gidebilir:

En iyi büyüme stoklarını satın alın ve görün

Büyük resimle günlük borsa hareketlerini izleyin

IBD Digital: IBD’nin premium stok listelerini, araçlarını ve analizlerini bugün açın

Bu IBD aracı bunu neden kolaylaştırıyor? சீர்ch En iyi hisseler için