Ocak 22, 2022

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Delta Airlines, Moderna, Virgin Orbit ve diğerleri

Daha önce manşetlere çıkan şirketlere göz atın:

Delta Havayolları (DAL) – Delta hisseleri, havayolunun dördüncü çeyrek için üst ve alt notları kırmasının ardından birincil piyasada %2.2 yükseldi. Delta, hisse başına 22 sent ayarlayarak tahminden 8 sent fazla kazandı ve güçlü bir bahar ve yaz seyahat sezonu beklediğini söyledi.

boeing (BA) – Bir Bloomberg raporuna göre Boeing’in 737 MAX jeti bu ay Çin’de hizmete devam edebilir. Boeing, birincil pazarda %2.6 artış kaydetti.

Modern (MRNA) – Moderna, 2 ila 5 yaş arasındaki çocukları içeren Covit-19 aşı testiyle ilgili verileri Mart ayına kadar yayınlamayı umuyor. Veriler destekleyici ise, şirket bu yaşları aşılamak için onay için başvuruda bulunacak. Moderna, serbest piyasa aktivitesinde %1.1 düştü.

Başak Yörüngesi (VORB) – Bugün geç saatlerde Virgin, halka açıldıktan sonra ilk ticari uydusunu fırlatacak. Hissesi, Çarşamba günü işlemlerde %5.8 düştükten sonra birincil piyasaya %2.1 arttı.

Tayvan Yarıiletken (TSM) – Tayvan Yarı İletken Rekoru Rekoru Üç Aylık, Chipmaker Analisti Üstün Performans Gösteriyor Birincil pazardaki hisseler %3,8 arttı.

KB Ana Sayfası (KBH) – KB Home, ev inşaatçılarının kazanç tahminlerinden biraz daha düşük olmasına rağmen, 14 sentlik tahminin üzerinde, hisse başına 1,91 $’lık üç aylık kazanç bildirdi. KP Home, 2022 için hisse senedinin piyasa öncesi işlemlerde %7,7 artmasıyla olumlu bir görünüm yayınladı.

Lener (LEN) – Lennar temettüsünü %50 artırarak yıllık maaşını 1,00 Dolardan 1,50 Dolara çıkardı. Ev inşaatçısının hisse başına 37,5 sentlik bir sonraki çeyrek temettü, 10 Şubat – 27 Ocak tarihleri ​​arasında kayıtlı hissedarlara ödenecek.

Solar Edge Teknolojileri (SEDG), Enface enerji (ENPH) – Solar Edge, piyasa öncesi ticarette %2.3 kazanırken, Enface %3.2 yükseldi ve her iki alternatif enerji şirketi de Kugenheim’da “nötr”den “satın al”a yükseldi. Şirketin geçen yıl vurguladığı yüksek puanlar ve iyimser tahminler gibi potansiyel olumsuzluklar büyük ölçüde ortadan kalktı.

READ  1 No'lu Consoka, erkekler basketbol karşılaşmasında 1 No'lu UCLA'yı domine etti

Güneş (RUN) – Morgan Stanley tarafından 2022 yılı için en iyi hisse senedi seçimi seçildikten sonra, güneş enerjisi ekipmanı şirketi Sunran’ın giriş ve küçük büyüme için en güçlü engellere sahip şirketlerden biri olduğunu iddia ederek ön pazara %2.1 ekledi.

Maç takımı (MTCH), bumble (BMBL) – Goldman Sachs flört servisi operatörlerini “tarafsız”dan “tarafsız”a yükseltti ve ikisinin önümüzdeki yıllarda “yapısal sektör rüzgarlarından” yararlanacağını söyledi. Serbest piyasa ticaretinde Match %3.2 yükseldi ve Bumble %3.1 kazandı.