Ocak 22, 2022

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

DC bölgesinde kış fırtınalarının başlaması nedeniyle ‘felçli’ kar oranları olabilir

Storm Group 4 meteorolog Mike Steinford, WTOP’a “Saatte 1 ila 3 inç kar yağışı oranlarına bakın” dedi. “Karı boğacak … felç edici miktarda kar güney banliyölerinden taşınmaya hazırlanıyor ve çoğumuz hareket edemeyecek.”

Anahtar noktaları:

  • A Kış fırtınası uyarısı Washington ve Baltimore metropol bölgesinin çoğuna Pazartesi günü saat 16:00’ya kadar devam ediyor.
  • Toplam: DC ve Baltimore’da 5 ila 10 inç, kuzey ve batı banliyölerinde 1 ila 4 inç, güney ve doğuda yüksek.
  • Saatte 1 ila 3 inç kar yağışı mümkün olan, sabah 7’den akşam 11’e kadar yoğun kar yağışı bekleniyor.
  • Federal ofisler ve çoğu devlet okulu bölgesi kapalı. WTOP kapanışlarının ve gecikmelerinin tam listesine bakın.

Ulusal Hava Servisi Pazartesi kar yağışı tahmini. (Nezaket NOAA / NWS)

Bu sabah yollara çıkmayı planlıyorsanız, en iyi tavsiyemiz, kesinlikle yapmayın: DC bölgesindeki ilk kış fırtınası önümüzdeki birkaç saat içinde yoğunlaşacak. Sabahın geri kalanı.

Storm Group 4 meteorolog Mike Steinford, WTOP’a “Saatte 1 ila 3 inç kar yağışı oranlarına bakın” dedi. “Karı boğacak. Felç edici miktarda kar güney banliyölerinden taşınmaya hazırlanıyor ve çoğumuz hareket edemeyecek.”

DC’den Baltimore’a milyonlarca insan Pazartesi öğleden sonra 5 ila 8 inç olabilir. Özellikle Friedrichsburg’dan Potomac üzerinde Waldorf’a uzanan yoğun bir bant olarak, sabah 7:30’a kadar kar bölge genelinde düzenli bir şekilde yağıyordu.

Washington ve Baltimore metro bölgeleri için bir kış fırtınası uyarısı var. Interstate 66 ve US Route 50’nin yakınında veya güneyinde olanlar, sabahtan akşama kadar 10 inç’e kadar kar yağışı yaşayabilir. Virginia’daki Loudown County’nin bazı bölümleri ve Maryland’deki Montgomery ve Howard bölgeleri de dahil olmak üzere kuzey ve batı noktaları, genellikle 3 ila 5 inçlik kış hava tahminlerine tabidir.

Özellikle ağır pantolonlarla araç kullanmak tehlikeli olabilir. Kaygan seviyeler ve bir buçuk milin altındaki görünürlük için plan yapın. Pazartesi günü dışarı çıkmanız gerekiyorsa, Yavaşça sür, Sabanlara yer açın ve merdivenlerde, kaldırımlarda, araba yollarında ve sokaklarda dikkatli olun. Pazartesi akşamından Salı sabahına kadar yolların soğuması için dikkatli olun.

READ  Greta Thunberg, COP26 gençliğinin mücadelesi için binlerce insanı Glasgow'a götürüyor


Pazartesi sabahından itibaren kış hava durumu uyarıları ve tavsiyeleri. (Nezaket NOAA / NWS)

Bilgisayar modelleri bir gecede fırtına boyunca kuzeye doğru hareket etti ve DC ve Baltimore’u büyük bir kış hava olayı için Bullseye’ın altına getirdi.

Ancak önemli bir olayın kentsel alanlara doğru yayılma olasılığı olsa da, banliyölerin ne kadar kuzeyinde olacağı konusunda belirsizlik var. Tahminciler fırtınanın kuzey yarımküresinin keskin kenarını izliyorlar ve son dakika hareketleri, Maryland’in merkezi ve kuzey Virginia’nın bazı kısımları için genel olarak büyük bir fark yaratabilir.

Ağır buz tabakalarının kesin yapısını tahmin etmek çok zordur ve aynı zamanda belirleyici bir faktör olabilir.

Storm Group 4’ten Lauren Ricketts, “Bu yoğunluktaki kar yağışı, kaldırım sıcaklığını düşürmek için yeterli olacak ve koşulların öğlene kadar daha da kötüleştiğini göreceğiz” dedi. “Kuzey ve batıda düşük kar yağışı bekleniyor, az kar gören alanlar ile hiçbir şeyin bulunmadığı alanlar arasında keskin bir kesim çizgisi var.”Toplu Taşıma ve Taşımacılık

metrobüs Şiddetli kar servis modunda çalışır Pazartesiye. Otobüsler yalnızca ana yollarda çalışacak, hatların çoğu genellikle Pazar günleri hizmet veriyor – Etkilenen yolların tam listesine bakın. Otobüsler satır satır ertelenebilir; Yolcular alternatif olarak metro rayını düşünmelidir.

Virginia Demiryolu Ekspres trenleri çalışıyor Kararlı. Maryland’in MARC yolcu trenleri çalışacak Geliştirilmiş R zaman çizelgesi. MTA Express Busling Routes, Yerel Arama Routes 38, 57 ve 92 ile çalışmaz.

Bölge genelinde yanıt

Maryland ve bölgedeki ulaşım görevlileri geceyi sabanlarını ve tuz erzaklarını hazırlamakla geçirdi – ama Artan korona virüs nedeniyle personel sıkıntısı Normalden daha yavaş bir çıktı telaffuz edebilir.

Mevcut tahminlere göre, Montgomery County’nin pulluk işletmecileri %25 ila %30 oranında düşüş yaşadı, ancak Ulaştırma Bakanlığı ana caddelerin temizlenmesinde sorun beklemiyor. Kamu güvenliğinden sorumlu belediye başkan yardımcısı Chris Geldard, ilçede yaklaşık 40 sürücü eksiği var, ancak bu pozisyonları dolduracak müteahhitler var, dedi.

READ  NFL 11. Hafta Son Sakatlık Raporu: Alvin Camera Out, Kyler Murray Oyuna Geri Dönme Süresi Bitti

DC Belediye Başkanı Muriel Bowser karla ilgili acil durum ilan etti ve 100’den fazla rüzgârla oluşan kar yığınından oluşan bir ekip gönderdi. Şehir de yolları tuzla işlemeye başladı.

Maryland’de mürettebat geceyi kaya tuzu yüklemekle geçirdi. Maryland Eyaleti Otoyol İdaresi Ulaştırma Bakanlığı sosyal ilişkiler müdürü Charlie Kishler, çiftçilik faaliyetlerinden önce yollara tuz serperek başlayacaklarını söyledi.

Kishler, fırtınanın yağmur yağmaya başlaması nedeniyle personelin yolları etkili bir şekilde hareket ettiremediğini söyledi: “Yoldan her şey silinecek. Yani şimdi yüklendik ve gitmeye hazırız.

Virginia Ulaştırma Bakanlığı sözcüsü Ellen Camillagis, oradaki personelin, yerden 2 inç yüksekteyse bıçakları indirmek için bir gecede harekete geçmeye başladığını söyledi.

Camilakis, WTOP’a verdiği demeçte, “Şu anda seferber edilen yaklaşık 2.300 kamyonumuz var ve bu, komşu filo geldiğinde yaklaşık 2.700 kamyona çıkacak.” “Mümkünse yoldan çekilin.”


Tahmin etmek:

Pazartesi: Gün boyunca kara dönüşen kar, çiseleyen yağmur ve yağmur karışımı. Akşam kar biter. Rüzgar esiyor. Sıcaklık 30’a düşüyor.

Pazartesi gecesi: Azalan rüzgarla açık. Soğuk. Yaklaşık 20 ila orta gençler.

Salı: Güneş dokunur. Maksimum 30 ila düşük 40.

Çarşamba: Bulutlu olur. 40’ların ortalarından itibaren Max.

Perşembe: Çok bulutlu. 40’ların ortalarında düşükten yükseğe.


Mevcut Koşullar:


elektrik kesintisi:

WTOP’tan Ivy Lyons bu rapora katkıda bulundu.