Ocak 22, 2022

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

David Bowie: Şarkı listesi yayın hakları 250 milyon dolara satıldı | David Bowie

Anonim kaynaklara göre, David Bowie’nin harika ve benzersiz şarkılarının yayın hakları, mülkü aracılığıyla Warner Music Group’un yayın kolu Warner Chapel Music’e (WCM) en az 250 milyon dolara (185 milyon £) satıldı. çeşitlilik konuşuyor.

WCM CEO’su Gai Mood şunları söyledi: “Bunlar sadece olağanüstü şarkılar değil, modern müziğin gidişatını sonsuza dek değiştirecek kilometre taşları.

Bu anlaşmanın anlamı, Warner’ın Bowie’nin şarkı yazımının ve neredeyse tüm kayıtlarının haklarına sahip olmasıdır. Eylül 2021’de şirket, Bowie’nin 2000’den 2016’ya kadar olan kayıtlarını ölümüne kadar satın almak için bir anlaşma imzaladı ve 1968’den 1999’a kadar tutulan kayıtları ekledi.

Bowie tarafından 60’ların sonlarında kaydedilmiş küçük bir müzik deposu artık Warner Music’e ait değil. Şirket, Bowie’nin geçmiş listesini son yıllarda ardışık kutu setlerinde yeniden paketliyor.

Bruce Springsteen, Bob Dylan, Neil Young ve Fleetwood Mac’in çeşitli üyeleri Anlaşma, pop sanatçıları listesindeki çeşitli şirketler tarafından yapılan bir dizi büyük satın almanın sonuncusu.

Bu anlaşmalar, yayıncılık şirketlerinin telif ücretlerinden ve ayrıca filmlerde, TV’de ve reklamlarda kullanılmak üzere müzik lisanslarken gelir elde etmelerini sağlar.

Bowie sözleşmesinin şartları açıklanmadı, ancak Bowie Garden tarihsel olarak eserinin kullanımını yakından kısıtladı. 2020 Biyografi Startust, Bowie’nin Ziki Stardust kişiliğinin doğuşu hakkında Mülk, Bowie’nin müziğinin kullanılmasını yasakladı.

WCM Eşbaşkanı Carianne Marshall şunları söyledi: “Vakanın Warner Chapel’in bilgi, deneyim ve kaynaklara sahip olduğunu fark etmesi bizi çok mutlu etti. Tüm küresel liderlerimiz ve departmanlarımız, bu harika şarkılarla çeşitli şekillerde ve platformlarda çalışma konusunda inanılmaz hevesli ve öncüler.

Mülkün kutsadığı bir diğer film, film yapımcısı Brett Morgan’ın binlerce saatlik nadir ve görülmemiş canlı performans görüntülerinin temeli olarak kullandığı, yakında çıkacak olan isimsiz belgeseli.

READ  Mariachi Icon ve Meksika'nın ulusal hazinesi 'L Ray' Vicente Fernandez öldü.