Ocak 22, 2022

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

CVS, Lucid, Southwest Airlines, Boeing, GameStop ve çok daha fazlası

İnsanlar New York City, Manhattan Borough’daki CVS eczanesinden geçiyor.

Shannon Stapleton | Reuters

Öğle yemeği işinde manşetlere çıkan şirketleri arayın.

özgeçmiş – Eczane zincirinin hisseleri, şirketin duyurusunu takiben %3.8 artışla 52 haftanın en yüksek seviyesine ulaştı. Önümüzdeki yıl satışlar artacak. CVS, yeni sağlık hizmetleri başlatacak ve eczaneleri ile sigorta işletmelerini birbirine bağlayacak.

hormonlu gıdalar – Hormel’in hisseleri, gıda üreticisinin üç aylık kazanç tahminlerini kırmasının ardından %5,7 yükseldi. Şirket, Refinitiv konsensüs tahmininden yüzde bir daha yüksek olan, hisse başına 51 sentlik üç aylık kar bildirdi. Gelir Wall Street beklentilerinin üzerindeydi.

sağdan – Ev dekoru satıcısı RH, beklentileri aşan gelir ve kazanç bildirdikten sonra %9,6 arttı. Şirket ayrıca gelir görünümünün alt sınırını da yükseltti. Kuganheim hisseleri yineledi harika bir fikir olarak “Katalizör yolu aynı” diyor.

pisti kirala – Moda kiralama sitesinin hisseleri öğleden sonra ticaretinde %3,5 düştü Üçüncü çeyrek kayıplarını genişletiyor, Satışlardaki yıllık %66 artışa rağmen. Yatırımcıların endişeleri arasında Rent the Runway henüz kar elde etmemiş ve aktif abone tabanı salgın öncesi seviyelere dönmemiştir.

oyunu durdur – Video oyunu perakendecisinden sonra hisseleri %6’dan fazla düştü Mali yılın üçüncü çeyreğinde genişleyen zararlar rapor edildi. Şirket, bir yıl önce 18,8 milyon dolar veya hisse başına 29 sentten 105,4 milyon dolar veya hisse başına 1,39 dolar net zarar bildirdi. Bir zamanlar meme stok çılgınlığının merkezinde olan hisse senedi, bu yıl hala %760 arttı.

Takımı temizle – Elektrikli araç girişimlerinin hisseleri, şirketin teklifi açıklamasından bir gün sonra %12’den fazla düştü 1,75 milyar dolarlık dönüştürülebilir kıdemli notlar sağlandı. Lucid kısa süre önce aldığını açıkladı Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan Sapona “Soruşturma ile ilgili bazı belgelerin sunulması talebi.”

READ  İlk yüksek hızlı PCIe 5.0 SSD'ler CES'ten önce takdim edildi

Amerikan Havayolları, boeing – American Airlines’ın hisseleri, şirketin açıklamasının ardından yaklaşık %1 düştü Uçan masasını azaltır Önümüzdeki yaz Boeing 787 Dreamliner’ların teslimatını bekliyor. Boeing’in uçak gemisine tazminat ödemeyi planladığını söyledi. Boeing hisseleri yüzde 1.7 düştü.

Güneybatı Havayolları – Southwest hisseleri %3’ten fazla geri çekildi Jeffries uçak hisselerini düşürdü, İstikrarlı enflasyona atıfta bulunarak ve karları tartarak. Jefferies, Güneybatı’daki notunu düşürdü.

EVgo – Ardından EVgo hisseleri %7,1 arttı JPMorgan kapsama başladı Yüksek ağırlık derecesine sahip bir elektrikli araç için en hızlı şarj hizmeti operatörü. JPMorgan, “Şirket, hızla artan donanma benimsenmesi ve artan kullanım ile yüksek gelir artışı bekliyor,” dedi.

Pfizer – Sonra Pfizer hisseleri %2 yükseldi Wells Barco kapsamına girdi Ağırlık derecesi daha yüksek olan hisse senetlerinden. Şirket, Pfizer’in Devlet tedavilerinin burada kalacağını ve “gelecek yıllarda” şirket için gelir yaratmaya devam edeceğini söyledi.

Güneş, sunnova – JPMorgan’ın hisselerini gelecek yıl için en iyi seçenek olarak adlandırmasına rağmen güneş enerjisi şirketlerinin hisseleri düştü. Sunran %3.8 düşerken Sannova %1.7 düştü.

katı güç – Elektrikli araç pil hücresi tedarikçisi Solid Power hisseleri öğleden sonra %6.4 arttı. Şirket Nasdaq’ta tanıtıldı Perşembe sabahı, özel bir amaç elde etmek için kurumsal bir anlaşmanın imzalanmasının ardından. Solid Power’daki yatırımcılar arasında Ford ve BMW bulunmaktadır.

– CNBC’den Yun Li, Maggie Fitzgerald ve Tanaya Machil raporlamaya katkıda bulundu.