Ocak 22, 2022

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Cumhuriyetçiler, Biden ve Demokratları oy hakkı yasalarını geçirmek için Senato kurallarını değiştirmeye karşı uyardı

Salı günü Cumhuriyetçiler, Başkan Joe Biden ve Senato Demokratlarına sert bir uyarıda bulundular: Senato kurallarını kendi sorumluluğunuzda değiştirin.

Salı günü Bay Biden Senato, Philippister’daki değişiklikleri onayladıKural, yasayı geçirmek için 60 oy gerektiriyor, bu nedenle Ulusal Demokratlara öncelik veren iki oy hakkı yasasını geçirmek için oyların basit çoğunluğu gerekiyor.

“Demokrasimizi korumak ve azınlık senatörlerinin oy hakları konusunda harekete geçmelerini önlemek için Senato kurallarını değiştirme ihtiyacını destekliyorum” dedi. dedi Biden.

Bay Gürcistan’a. Biden’ın ziyareti öncesinde Senato Çoğunluk Lideri Mitch McConnell, Senato Çoğunluk Lideri Chuck Schumer’i “sözünü çiğnemek ve Senato’yu susturmaya ve milyonlarca vatandaşın sesini susturmaya çalışmakla” suçladı. Parti, ülkemizin seçimlerini yukarıdan kazanabilir.”

McConnell ayrıca, kuralların değiştirilmesi için baskı yapmaya devam etmeleri halinde Demokratlara sert bir uyarıda bulundu.

“Meslektaşım bu milyonlarca Amerikalıyı susturmak için Senato’yu kırmaya çalışırsa, seslerini bu odada çoğunluğa ve bu Beyaz Saray’a, yaşayan hafızada hiç kimsenin görmediği kadar zor bir şekilde duyuracağız.” dedi McConnell. Salı günü Senato sitesinde.

Salı günü Senato Cumhuriyetçileri, Senato kurallarındaki bir değişikliğin şirketi temelden değiştireceğini savundu.

Batı Virjinya Cumhuriyetçi Senatör Shelley Moore Capito, “Bu sadece bir meseleden daha fazlası” dedi. [from] Cumhuriyetçilerden Demokratlara, gemiyi doğru yönde hareket ettiriyor ve aynı anda birlikte çalışıyoruz.”

Senato Cumhuriyetçi kampanya bölümünün başkanı olarak görev yapan Florida Senatörü Rick Scott, mevcut Demokratları göç, kolluk kuvvetleri finansmanı, Afganistan’dan çıkış ve eğitim gibi konularda oy kullanmaya zorlamakla ilgilendiğini söyledi.

Scott Salı günü, Phillipuster’ın görevden alınması durumunda Cumhuriyetçilerin zorlayabileceği oylara atıfta bulunarak, “Bizim tarafımızda olmak isteyen bazı Demokratlar olacağını düşünüyorum” dedi.

Schumer Salı günü Senato’nun yakında harekete geçeceğini söyledi [Wednesday]O, Cumhuriyetçiler Oy Hakları Yasası ve Oy Kullanma Özgürlüğü Yasası ve John Lewis Oy Hakları Yasasında İlerleme Yasası dahil olmak üzere seçim reformu faturalarını engellemeye devam ederse, Senato’nun harekete geçmek için “gerekli adımları” dikkate alacağı konusunda uyardı. Değişiklikler için ne tür kuralların oylanacağı belli değil.

READ  Tayvan cumhurbaşkanı yeni yıl konuşmasında Çin'i "askeri bir maceraya" karşı uyardı.

Schumer, “Cumhuriyetçiler oy haklarının gerçekleşmesini önlemek için Senato kurallarını ihlal etmeye devam ederse ve bu odayı devre dışı bırakmaya devam ederse, büyük yalanla mücadele etmek için atabileceğimiz gerekli adımları düşünmeliyiz. Senato değişebilir ve harekete geçebilir.”

Ancak çoğunluk liderinin eylemleri nasıl ileriye taşıyabileceğini görmek zor. Her Demokrat, Senato Philippster kurallarını değiştirmek için oy kullanmalıdır; bunlardan ikisi, Batı Virginia’dan Senatörler Joe Munchin ve Arizona’dan Kirsten Sineması, rejimdeki büyük değişikliklere defalarca karşı çıktılar.

Salı günü Mancin, “Alanı daha iyi hale getirmek için bazı iyi kural değişikliklerine ihtiyacımız var, ancak Philippester’ı kaldırmak onu daha iyi yapmıyor” dedi.

50 Demokratın tamamı bir plan etrafında birleşmezken neden oy kullanmayı planladığı sorulduğunda, “Birincisi, hala bunu yapmak için çalışıyoruz ve konuşurken her iki senatörle de ciddi bir tartışma yaşıyoruz. Bu bir numara. , iki numara, çok önemli.

Gürcistan’ın uzun bir oy hakkı geçmişi var ve son birkaç yıldır siyasi kargaşaların yuvası haline geldi.

Bay. Biden eyalette kıl payı zafer kazandı 2020’de, 1992’den beri bunu yapan ilk Demokratlar. İki Demokratik ABD Senatosu adayının galibiyeti Ocak 2021’de Senato, kontrolü Demokratlara verdi. Geçen yıl, Gürcistan milletvekilleri Değiştirilmiş eyalet seçim yasaları. Adalet Bakanlığı Gürcistan’ın yeni yasasına karşı dava açan davacılardan biri.

Gürcistan’daki Cumhuriyetçiler seçim yasasını güçlü bir şekilde savundular.

Gürcistan Cumhuriyeti Valisi Brian Kemp, “Oy pusulasını savunduk, seçimlerimize olan güveni yeniden sağladık ve oylamayı kolaylaştırdık ve hile yapmak daha da zorlaştı” dedi.

İlerici Brennan Adalet Merkezi’ne göre Gürcistan, 2021 yılına kadar seçmen erişimini kısıtlayan yasaları kabul eden en az 19 eyaletten biri. Benzeri onlarca yasa tasarısı 2022 yasama oturumlarına taşınıyor Veya bu oturumlardan önce dosyalanmış.

READ  Google, dosya göndermenizi kolaylaştırmak istiyor

Bay. Biden ve Demokratlar, yasaların erken oylama, postayla oylama ve seçmen kimliği için federal standartlar belirlemenin aciliyetini artırdığını savundu.

“Yenilen eski cumhurbaşkanı ve destekçileri, 2020 seçimleriyle ilgili büyük yalanı, işkence ve oy hakkı karşıtı yasaları kışkırtmak için kullanıyor” dedi. Biden konuşmasında şunları söyledi.

Cumhuriyetçiler bu çabaları reddetti.

RNC lideri Rona McDonnell Salı günü gazetecilere verdiği demeçte, “(Demokratlar) kendileri için daha fazla güç elde etmeye ve seçimi federalleştirmeye çalışıyorlar.”

Bay Gürcistan’a. Biden’ın gezisi, eyaletteki oy hakları aktivistleri tarafından dünya çapında kutlanmadı. Bazı gruplar konuşma zamanının geldiğini söyledi ve katılmamaya karar verdi. Demokratlar konuşmak yerine harekete geçmeli.

NAACP Başkanı Derrick Johnson yaptığı açıklamada, “Başkan Biden, PPP ve altyapı için oy kullanma hakkı konusunda aynı aciliyeti kullanmadıkça ABD yakında tanınmayacak” dedi. “Bugün Başkan Biden sansasyonel bir konuşma yaptığında, bu yönetimin sözlerini eyleme geçirme ve Kongre’nin işini yapma zamanı gelmişti. Oylama sadece bir öncelik olmamalı, bir öncelik olmalıdır.”