Ocak 22, 2022

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Cook County, barlar, restoranlar ve spor salonları için aşı kanıtına ihtiyaç duyan gelecek yıl Chicago’ya katıldı – NBC Chicago

Not: Basın toplantısını saat 11.00’den itibaren yukarıdaki oynatıcıdan canlı olarak izleyin.

Yetkililer Perşembe günü, Cook County Chicago banliyösünde, yeni yılda barlar, restoranlar ve spor salonları gibi kapalı kamusal alanlar için aşı kanıtına ihtiyaç duyacaklarını duyurdular.

Cook County Halk Sağlığı Departmanı, Chicago’nun yetkisiyle bağlantılı olarak yeni hafifletme işleminin 3 Ocak’ta şehirle aynı zamanda başlayacağını duyurdu.

CCDPH eş başkanı ve kıdemli sağlık görevlisi Dr. Rachel Rubin, “Omicron burada, Cook County banliyösünde bulunuyor ve inanılmaz derecede hızlı ve kolay bir şekilde yayılıyor, bu nedenle CCDPH’nin yayılmasını kontrol etmek için harekete geçilmelidir,” dedi. “Omigran varyantının, özellikle sıkışık iç mekan sistemlerinde, nüfus arasında ne kadar kolay yayıldığı konusunda endişeliyiz. Bulaşma riskini azaltmak için bu önlemleri uygulamak önemlidir.”

Evanston, Skokie, Oak Park ve Stickney hariç tüm banliyöleri kapsayan ilçe düzeni – barlar, restoranlar, eğlence mekanları ve spor tesisleri dahil olmak üzere yiyecek veya içecek sağlayan kapalı ortamlarda 5 yaş ve üstü müşteriler için aşı kanıtı gerektirir . Daha da fazlası. 16 yaş ve üstü kişiler aşı kayıtlarıyla eşleşen kimlik göstermelidir.

İlçe, fitness merkezlerinin sağlık kulüpleri, yoga stüdyoları, grup fitness dersleri, dinlenme merkezleri ve dans stüdyoları gibi yerleri içerdiğini söyledi. Eğlence mekanları arasında sinema salonları, konser salonları, canlı tiyatro ve müzik mekanları, spor salonları, bowling salonları ve atari salonları yer almaktadır.

Eyalet çapında maske siparişi bu yerlerde uygulanmaya devam ediyor.

Aşı Siparişi uyarınca, işletmelerin hafifletme belirtileri göstermeleri ve “aşı durumunun nasıl doğrulanacağı ve bu yetkinin nasıl uygulanacağına ilişkin ayrıntıları içeren yazılı bir protokol” geliştirmeleri gerekiyor.

CCDPH Eş Başkanı ve Kıdemli Tıbbi Görevlisi Dr. Kiran Joshi yaptığı açıklamada, “Bu önlemler geçicidir ve kısa vadede etkili olacağını umuyoruz.” Dedi. “Omigran hakkında pek bir şey bilinmese de sağlık sistemimizin zor durumda olduğunun farkındayız.

READ  Chris Guomo, Andrew Cuomo'nun savunmasında önemli bir rol oynadı

Yetkililer, ilçenin şüpheli Omigron vakalarındaki artışla mücadele etmesi nedeniyle, Cook County’nin geçen hafta yayınlanan üst düzey azaltma tavsiyesi kapsamında bu tür işletmeleri aşı kanıtına ihtiyaç duymaya zaten çağırdığını söyledi.

Banliyö Cook County’deki ilk teyit edilmiş Omigran varyant vakası, geçen hafta tam aşılı asemptomatik bir kişiye bildirildi, ancak bu kişinin destekleyici aşı alıp almadığı belli değil.

Yetkililerin “genetik olarak omigran için sınıflandırılmış” başka vakalar olduğunu söylediği için ek vakalar bekleniyor.

Perşembe günü ilçe, banliyölerinde 100.000 kişi başına günlük 500’den fazla yeni vaka gördüğünü ve test pozitif oranının geçen hafta yüzde 7.8 olduğunu söyledi. Yetkililer, yoğun bakım ünitesi kapasitesinin mevcut yatakların yüzde 10,8’i olacağını söyledi.

Illinois Halk Sağlığı Departmanından alınan verilere göre, Illinois’de Pazartesi günü 17 olan Omigron vakalarının sayısı Çarşamba günü 71’e yükseldi.

Aynı zamanda, devlet Çarşamba birkaç sınırı aştı, Salgın başladığından bu yana iki milyon korona virüsü vakasını bildirerek, günlük Hükümet vakaları için 2021 rekorunu kırdı.

IDPH’ye göre, son 24 saat içinde eyalette kayıtlı 16.581 onaylanmış ve potansiyel Devlet vakası var, bu bu yıl şimdiye kadarki en yüksek tek günlük toplam.

5 Kasım 2020’de kaydedilen 17.608 vakadan bu, salgından bu yana ikinci en yüksek tek günlük Hükümet vaka sayısıdır.