Ocak 22, 2022

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Colorado’lu bir kamyon şoförüne 110 yıl hapis cezası verildi

Colorado’lu bir yargıç, ölümcül bir kazaya karışan bir kamyon şoförünün 110 yıl hapis cezasını yeniden gözden geçirmek için 2019 için bir duruşma tarihi belirledi.

Yargıç Bruce Jones, Rogel Aguilera-Maduros davasını 13 Ocak’a erteledi. Associated Press’e göre.

AP haber bülteninde Jones, kendi cezasını belirleme hakkını veren yasa hakkında bilgi almak istediğini ve mağdurların duruşmada konuşmalarına izin verileceğini söyledi.

Yargıç, kurbanlar hakkında “Benimle konuşmak isterlerse tutsak bir izleyiciyim” dedi.

26 yaşındaki genç, 2019 yılında bir kamyonu sürerken dört kişiyi öldürdükten ve birkaç arabaya çarptıktan sonra Ekim ayında 27 Ekim’de hüküm giydi. Daha sonra 110 yıl hapis cezasına çarptırıldı ve Colorado yasaları, her seferinde bir tane değil, sayısız saat hizmet etmesini gerektiriyor.

Jones, mahkumiyet sırasında “İsteseydim, bunun benim cezam olmayacağını söylerdim” dedi.

Ama bitti 4,6 milyon kişi çevrimiçi dilekçeyi imzaladı Colorado hükümetini çağırıyor. Jared PolisJared Schutz PolisColorado’nun avukatı, kamyon şoförünün 110 yıllık cezasının gözden geçirilmesini istiyor. Beyaz Saray, Trucker’ın 110 yıllık hapis cezasını azaltmak isteyen milyonlarca dilekçeyi iade etti. (D) Sürücüye “iş yeri lütfu veya değişikliği” sağlamak.

Geçen hafta, ilk Adli Bölge Savcısı Alexis Kral dilekçe verdi Sürücünün cezası Cuma günü gözden geçirilecek.

AP, King’in 20 ila 30 yıl hapis cezasının kaza için “uygun bir sonuç” olarak değerlendirileceğini söyledi.

King, “Jürinin tespit ettiği gibi, Bay Aguilera-Maduros kasıtlı olarak bir dizi aktif seçim yaptı ve bu da dört kişinin ölümüyle, diğerlerinin ciddi şekilde yaralanmasıyla ve felaketle sonuçlandı” dedi.

READ  NFL BAD BEATS BLOG: Riders-Bengalis, Patriots-Bill Betting vs.'yi takip edin.