Ocak 22, 2022

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

CNN, Chris Guomo’yu süresiz olarak askıya aldı

“Anderson Cooper 360″ın ikinci saati Salı gecesi Cuomo’da yayınlandı. Govt-19’daki Belediye Binası Çarşamba gecesi yayınlanacak.

Salı günkü askıya alma duyurusu, kablolu haber şok dalgasına eşdeğerdi. Cumo’nun akşam 9’daki programı CNN’de en çok izlenen saat. Ağdaki hayattan daha büyük. Ve bu yılki dalgaya rağmen televizyonda kalmaya kararlıydı. Cinsel istismar iddiaları Kardeşine karşı, üç ay önce valinin istifasıyla sonuçlandı.

CNN sözcüsü Salı akşamı yaptığı açıklamada, “New York Başsavcılığı Pazartesi günü transkript ve görüntüleri yayınladı ve Chris Cuomo’nun kardeşinin savunmasına katılımına yeni bir ışık tuttu” dedi. “Halka açıklanmadan önce sır olarak saklamadığımız belgeler ciddi soruları gündeme getiriyor.”

Sözcü, “Chris, kardeşinin çalışanlarına tavsiyede bulunduğunu bize itiraf ettiğinde, kurallarımızı çiğnedi ve biz de bunu kamuoyu önünde kabul ettik” dedi. Ancak içinde bulunduğu benzersiz konumu takdir ettik ve önce aileyi, sonra işi ikinci sıraya koyma gereğini anladık.”

Sözcü, “Ancak bu belgeler, kardeşinin çabalarına bildiğimizden daha fazla katılım olduğunu gösteriyor” dedi. “Sonuç olarak, Chris’i süresiz olarak askıya aldık ve reyting beklemede.”

Bir sözcü daha fazla ayrıntı paylaşmadı, ancak Cuomo birkaç hafta yedekte kalacak.

Sunucu Salı gecesi yorum yapmaktan kaçındı, ancak askıya almayla ilgili olarak Çarşamba günü radyo programına alındı.

SiriusXM programında “Bunu söylemek bile acı veriyor. Bu utanç verici” dedi. “Ama bunu anlıyorum.”

Chris Cuomo, “iş arkadaşlarımdan hiçbirinin ödün vermesini” istemediğini ve davranışını değerlendirme sürecine değer vereceğini söyledi. Ayrıca bu konu hakkında konuşmaktan kaçınacağını söyledi.

Cuomo, yaygın olarak kabul edilen basın düzenlemelerini ihlal ettiği için bazı kişilerden gelen önemli eleştirilerin ardından askıya alındı. CNN içinde, bazı çalışanlar spikerin davranışından duydukları üzüntüyü dile getirdiler. Charlotte BennettŞubat ayında kendisini cinsel tacizle suçlamak için karşısına çıkan Andrew Cuomo’nun eski bir yardımcısı, CNN’i “hemen harekete geçmeye” çağırdı.
Bennett, “Chris Cuomo’yu çekmekten daha az bir şey disiplinsiz ve omurgasız bir ağı temsil ediyor” dedi. Cıvıldamak Salı.

Konuya aşina biri, “Cumo Prime Time” grubunun Doğu’da 18:15’te askıya alındığının duyurulmasına kadar Salı günü yayınlanması planlanıyor. Cooper’ın ekibi de haberlere gafil avlandı ve fazladan saatleri doldurmak için acele etti.

READ  Urban Meyer, Jacksonville'deki Jaguarların baş antrenörü olarak görevden alındı

Haberin kamuoyuna açıklanmasının ardından duygusal Chris Cuomo, gösteri ekibiyle bir araya geldi.

Pek çok medya eleştirmeni askıya almanın gerekli olduğunu söylerken, bazı izleyiciler onun havadan atılmasından dolayı hayal kırıklığı yaşadıklarını dile getirdi.

CNN, Cumo sahadan uzaklaştırıldığında zaman boşluğunu neyin dolduracağını söylemedi.

New York Başsavcısı Letidia James tarafından Pazartesi günü yayınlanan belgeler, kısa mesajların dökümlerini ve vali aleyhindeki iddialarla ilgili soruşturmayı yürüten müfettişlerle yapılan röportajları içeriyor.

Chris Cuomo ile Vali Andrew Cuomo’nun en üst düzey yardımcılarından Melissa Drosa arasındaki mesajlaşma, kendisinin cinsel suistimal iddiaları seline karşı korunmada kilit bir rol oynadığını söyledi.

Kısa mesajlar ayrıca, Chris Cuomo’nun basındaki bağlantılarını, sanıklar hikayelerini kamuoyuna açıklamaya başlarken, o zamanki valinin komitesini hazırlamak için kullanmaya çalıştığını da ortaya koydu.

Chris Cuomo, araştırmacılara gazeteci Ronan Farrow’un hikayesi hakkında daha fazla şey öğrenmeye çalıştığını itiraf etti. Anchor, uygulamayı rutin olarak destekledi.

“Bir muhabiri diğerine arayarak neler olup bittiğini öğrenme fikri tamamen ticari” dedi.

Andrew Cuomo Ağustos ayında valilikten istifa ettiğinde, Chris Cuomo CNN izleyicilerine “bir danışman değil, bir kardeş” olduğunu söyledi. Ağabeyinin yardımcılarıyla konuştuğunu ve CNN’in Mayıs ayında bunu yapmayı bırakmasını söyleyene kadar ona bir “etiket” verdiğini kabul etti.

Ağustos ayında yayınlanan “Cuomo PrimeTime” programının sunucusu, “Ben öne çıkan kadınlardan hiçbirine saldırmadım, kimseyi saldırması için teşvik etmedim. Ağabeyimin durumu hakkında basını hiç aramadım” dedi.

Pazartesi günü yayınlanan haberler, gazetecilerle temasları hakkında yaptığı açıklamada bazı şüphelere yol açtı.

Chris Guomo, ifadesinde, “Sorduğumda, başka birinin çıktığını duyup duymadıklarını öğrenmek için kaynaklara ve diğer gazetecilere başvuracağım.” Dedi.

Chris Cuomo, CNN izleyicilerine bu yılın başlarında, “CNN’nin ailemle ilgili haberlerini asla etkilemedi veya kontrol etmeye çalışmadı” dedi.

READ  Senato Paneli, Büyük Teknoloji Platformlarını Kısıtlayan Antitröst Yasasını Onayladı

Sorulduğunda, “CNN’yi veya herhangi bir yerde herhangi bir raporu etkilemeye çalışsaydım, insanların bileceğini ve birçok kişinin bileceğini garanti ederim.”

içinde Rapor olabilirCNN, “Chris, CNN’in Vali Cuomo aleyhindeki iddialarla ilgili geniş kapsamlı haberlerinde – havada veya perde arkasında yer almadı” dedi. Ağın açıklaması, “Kısmen, asla objektif olamayacağını söyledi, ancak genellikle kardeşi için bir sondaj tahtası görevi görüyor. Olmayacak.”

O sırada sunucu, şovunu “ailede birinci ve işte ikinci” olarak nitelendirdi ve kardeşine nasıl yardım ettiği için özür diledi.

“Bir daha olmayacak. Bu bir hata çünkü iş arkadaşlarımı işin en iyisi olduğuna inandığım en kötü duruma sokuyorum” dedi. “Asla istemedim. Asla pişman olmadım.”

Andrew Cuomo’ya yönelik cinsel istismar iddiaları hakkında rapor Ağustos ayında yayınlandı, James’in ofisi, salgın hakkında yazdığı bir kitabın geliştirilmesi, üretilmesi ve yayınlanması için devlet kaynaklarının kötüye kullanıldığı iddialarıyla ilgili ayrı bir soruşturma yürütüyor.

Andrew Cuomo’nun sözcüsü Rich Asobardi, transkriptlerin, belgelerin ve videoların son sürümünü “manipüle edilmiş yayın” olarak nitelendirdi.

Azofardi yaptığı açıklamada, “New Yorkluların hiçbiri aptal değil. James ve meslektaşları, siyasi muhaliflere zarar vermek için hükümet kaynaklarını açıkça kötüye kullanmak etik dışı ve yasa dışı olduğu kadar açık sözlü ve tiksindiler.” Dedi.

CNN’den Sonia Moke rapora katkıda bulundu.