Ocak 22, 2022

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Çin, Fujian eyaletinde Tayvan’a karşı sahile çıkarma tatbikatları düzenlediğini açıkladı

Çin’in anavatanı olan demokratik olarak yönetilen Tayvan, Pekin’den Çin yönetimini kabul etmeye zorlamak için artan askeri ve siyasi baskıdan şikayet etti. Tayvan’ın hava savunma tanımlama bölgesine büyük hava kuvvetleri sızması.

Resmi Halk Kurtuluş Ordusu günlük gazetesi, Weibo mikro kilitleme hesabıyla ilgili kısa bir raporda, tatbikatların Fujian eyaletinin güney kesiminde “son günlerde” gerçekleştiğini söyledi.

Çin askeri gazetesi, operasyonun “şok” birlikleri, kılıçlar ve tekne uzmanlarını içerdiğini ekledi. Birliklerin daha fazla ayrıntı vermeden “birkaç dalgaya bölünerek kıyıyı ele geçireceğini ve çeşitli aşamalarda muharebe operasyonları gerçekleştireceğini” ekledi.

Küçük teknelerdeki askerlerin kumsala girmesini, sis bombası atmasını, dikenli tel güvenliğini kırmasını ve kumda hendek kazmasını gösterdi.

Tatbikatlar az sayıda asker içeriyordu.

Hava açıktı ve denizler sakindi – Güney Fujian şu anda Tayvan ile Filipinler arasında tatbikatın Pazartesi günü yapılmadığını söyleyen tropik bir fırtına tarafından vuruluyor.

Tayvan’ın coğrafi yakınlığı nedeniyle Fujian, Çin işgali için önemli bir başlangıç ​​noktası olacak.

Çin, kıyılarında ve tartışmalı Güney Çin Denizi’nde rutin olarak askeri tatbikatlar yürütüyor.

Tayvan, Çin’in kendisine karşı güç kullanmasını bir taktik olarak kınadı ve saldırıya uğrarsa kendini savunacağını söyledi.

hafta sonu, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping Tayvan’ı “yeniden birleştirme” sözünü yineledi Tayvan Devlet Başkanı Tsai Ing-wen Tayvan’ın Çin’e boyun eğmek zorunda kalmayacağını söyledi
READ  COP26: Fosil yakıt şirketleri, iklim görüşmelerinde 500'den fazla lobici bulunduğunu bildirdi