Ocak 22, 2022

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Çin Evergrande hisseleri düştü ve ‘içeriden bilgi’ yayınlamaya hazır

Hong Kong, 3 Ocak (Reuters) – China Evergrande Group (3333.HK) Sorunlu emlak geliştiricisi ayrıntı vermeden, Pazartesi günü “içeriden bilgi” açıklanana kadar hisselerin alım satımının askıya alınacağını söyledi.

Dünyanın en ağır borçlu geliştiricisi Evergrande, geçtiğimiz ay, geçtiğimiz ay ücretlerini ödemeyen değerleme firmaları tarafından çapraz uyumlu kabul edilen yaklaşık 20 milyar dolarlık uluslararası piyasa menkul kıymetleri de dahil olmak üzere 300 milyar dolardan fazla borcunu temerrüde düşürdü.

Geçen salı < VG162759965=> Her ikisinin de 30 günlük ödemesiz süresi olmasına rağmen, mülk geliştiricisi 255 milyon dolarlık yeni kupon ödemelerini kaçırdı. daha fazla oku

Reuters.com’a sınırsız ücretsiz erişim için şimdi kaydolun

Şirket, devlete ait şirketlerin birkaç üyesinden oluşan bir risk yönetim komitesi kurdu ve alacaklılarıyla aktif olarak ilgileneceğini söyledi. daha fazla oku

Hafta sonu yerel medya, Çin’in tatil beldesi Hainan’daki bir şehir hükümeti, 30 Aralık’ta Evergrande’ye yasadışı inşaat nedeniyle 39 konut binasını 10 gün içinde yıkmasını emretti.

Evergrande’nin Hainan’daki biriminden yapılan resmi bir duyuruya atıfta bulunulan raporlara göre, binalar 435.000 metrekareden fazla bir alanı kaplıyor.

Evergrande, Hainan’ın gelişimi hakkında yorum yapma talebine yanıt vermedi.

Cuma günü, Evergrande yatırımcılara varlık yönetimi ürünlerinde geri ödeme yapma planlarını yeniden aradı ve varlık yönetimi ürünündeki her yatırımcının, yatırım olgunlaştıkça üç ay boyunca ayda 8.000 yuan (1.257 $) prim alması bekleniyor. daha fazla oku

Bu hareket, mülk geliştiricisinin derin nakit akışı baskısını vurgular.

Tiger Faith Asset Management yatırım stratejisi direktörü Conida Hung, “Piyasa, Evergrande’nin borcunu ödemek için varlıkların elden çıkarılmasını izliyor, ancak süreç zaman alacak” dedi.

“Hainan’daki yıkım emri, şirketteki küçük ev alıcısının güvenini zedeleyecek.”

Evergrande, ulusal planlarının %91,7’sini kapsayan üç aylık bir çabanın ardından geçen hafta inşaata yeniden başladı. Geliştirici, tedarikçilerinin ve yüklenicilerinin çoğuna ödeme yapamadığı için daha önce birçok proje durdurulmuştu. daha fazla oku

READ  CVS, Lucid, Southwest Airlines, Boeing, GameStop ve çok daha fazlası

Evergrande’nin hisseleri geçen yıl %89 düştü ve Cuma günü 1,59 HK dolardan kapandı.

EV birimi, Çin Evergrande Yeni Enerji Araç Grubu’dur. (0708.HK)Erken kayıplar Pazartesi sabahı ticaretinde %6 artarken, mülk yönetimi bölümü Evergrande Services (6666.HK) %3 azaldı.

Reuters.com’a sınırsız ücretsiz erişim için şimdi kaydolun

Claire Jim tarafından bildirildi; Kurgu Tom Hogg & Sri Navaratnam

Standartlarımız: Thomson Reuters Güven İlkeleri.