Ekim 23, 2021

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Chicago yakınlarında konuşan Biden, Govt-19 aşı gereklilikleri için bastırıyor

Biden, “Aşısız bir hastalık. Aşısız olanlar hastanelerimizi, acil servislerimizi ve yoğun bakım ünitelerimizi pas geçiyor. Aşısız olanlar kalp krizi veya kanser ameliyatı olması gereken birini barındırmıyor” dedi. Illinois, Elk Grove Village’daki bir Glaco şantiyesinde bir konuşma sırasında.

“Aşı olmayan insanlar dışarı çıkmak istemedikleri için ekonomimizi riske atıyorlar. Bir düşünün: Restoranlara, spor salonlarına, tiyatrolara gitme konusunda herhangi bir kısıtlamanın olmadığı yerlerde bile insanlar onlara gitmiyor” dedi. başkan devam etti. Başka bir deyişle, hastalanacaklarından endişe ediyorlar.

Perşembe günü erken saatlerde Chicago’daki O’Hare Uluslararası Havalimanı’na inen başkan, Illinois Demokratik Valisi JP Britsker, Chicago Demokrat Belediye Başkanı Lori Lightfoot ve Demokrat ABD temsilcileri Mike Kigley ve Raja Krishnamurthy tarafından karşılandı. United Airlines CEO’su Scott Kirby, Govt aşı ihtiyaçları için coşkulu bir ses verdi ve konuşmaya katıldı.

26 sayfalık rapor, iş ve işçi topluluklarında aşı ihtiyaçlarına verilen desteği vurguluyor ve aşı talebinin Temmuz ayının sonundan bu yana aşılanmamış Amerikalıların sayısını üçte bir oranında 95 milyondan 67 milyona düşürdüğünü kanıtlıyor.

Rapor ayrıca, daha yüksek aşılama oranlarına sahip topluluklar için olumlu ekonomik etkileri de açıklıyor, “Çalışma çağındaki aşılama oranlarının daha düşük olduğu, küçük işletme çalışanlarının daha düşük çalışma yaşının hızla büyüdüğü ve delta değişkenliğinin arttığı eyaletlerde aşı oranları.”

“Bu raporun da gösterdiği gibi milyonlarca insan aşı ihtiyacı için aşılanıyor. Aşı ihtiyacı olmazsa hastanelerimizde bitmeyen kaos, ekonomimizi daha da olumsuz etkiler ve okullarımızda kaygı olur. Salgından çıkış yolunu hızlandıracağız. “dedi rapor.

Eylül ayında cumhurbaşkanı sert bir açıklama yaptı Yeni aşılama kuralları Federal işçiler, büyük işverenler ve sağlık çalışanları için.

Biden, Çalışma Bakanlığı’na İş Sağlığı ve Güvenliği İdaresi’ne (OSHA) 100 veya daha fazla çalışanı olan tüm işletmelerin işçilerinin haftada bir kez aşılanmasını veya test edilmesini sağlamasını emretti. Şirketler, uymadıkları takdirde çalışan başına binlerce dolar para cezasına çarptırılabilir.

CNN anketi SSRS tarafından Ağustos ve Eylül aylarında yürütülen çalışmada, Amerikalıların yarısından fazlası artık ofis çalışanlarının (%54) aşı ihtiyacını desteklediğini (%54), öğrencilerin özel derslere gittiğini (%55) ve spor etkinliklerine veya konserlere katılan destekçilerin (%55) olduğunu düşünüyor. ) ), Bir alıcının bir bakkala girmek için aşı olması gerektiğine dair düşük (% 41) desteğe rağmen.

CNN’den Nikki Carvajal rapora katkıda bulundu.

READ  2021 MLP Playoff Skorları: Devler, Dodgers'ın 1. maçına çıkıyor; Red Sox ALDS, Beş Homer'a Karşı Işınlara Karşı