Ocak 22, 2022

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Chicago Okulları: Belediye Başkanı, Devlet Okulu Öğrencilerinin Öğretmenler Birliğinin Çalışmayı Askıya Almasından Sonra Çarşamba Günü Sınıfa Döneceğini Söyledi

Daha önce, devlet okulu öğretmenlerini temsil eden bir sendika vardı. Bunu tweetledi: “Chicago Öğretmenler Sendikası Delegeler Meclisi bu gece birliğin uzaktan çalışmasını askıya almak için oy verirken, önerilen anlaşma üzerinde bir sıralama ve dosya üye oylaması yapıldı.”

Chicago Öğretmenler Derneği Pazartesi gecesi, sıralamalar ve dosya üyelerinin anlaşmayı oylayacakları oylama için Salı günü açmayı beklediğini söyledi.

CTU CEO’su Jen Johnson, “Bu anlaşma, olması gerektiğini düşündüğümüz şekilde gitmemiş olsa da, uzun süredir istediklerine doğru ilerliyor” dedi.

Lightfoot’a göre anlaşma, okulların kapanmasını belirlemeye yönelik tedbirler konusunda bir anlaşma içeriyor.

“Size genel olarak söyleyebileceğim şey, bir sınıfı veya okulu uzak bir yere taşımak için okul düzeyinde ölçümler konusunda bir anlaşmaya vardığımızdır. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bileşenlerinde personel var ve/veya öğrencilerde yok” dedi.

Sendika yetkilileri, şu anda en az iki okulun kapıda olduğunu söyledi.

Johnson, korona virüsü testinin ülkenin en büyük üçüncü organizasyonundaki okullarda artacağını ve öğrencilerin %10’unun her okulda her hafta test edildiğini söyledi.

Belediye başkanına göre, okullarda testi artırmak için “bazı katmanlar” eklediler ve aileleri test onayını artırmaya dahil etmek için sendikayla birlikte çalışacaklar.

“Bu önemli bir alan. Test etmek için mümkün olduğu kadar çok onay almak istiyoruz. Bunu yapmak için CTU ile birlikte çalışacağız” dedi.

Johnson ayrıca okul bölgesinin KN-95 maskeleri sağlama sözü verdiğini söyledi.

Okulların, izlemeyi yapmak için personele ödeme yaptığı bir ekibe sahip olması nedeniyle, iletişim izlemenin gelişeceğine inanıyor.

340.000’den fazla öğrenci dört günlük dersi kaçırdı çünkü öğretmenler uzaktan öğretmek için oy kullandı ve okul bölgesi dersleri iptal ederek yanıt verdi.

Govt-19’un faaliyetleri konusundaki çıkmaz, ülke genelinde devam eden tartışmayı vurgulamaktadır: Öğrencilerin sınıfa ne zaman ve nasıl dönmeleri gerektiği Omigron varyantının ayaklanması sırasında mı?
Cuma günü, Chicago’da günde ortalama 5.200 yeni vaka vardı – önceki haftaya göre %16’lık bir artış. Şehir sağlık departmanının Govt-19 takipçisi. Şehrin Govt-19 testi pozitif oranı günlük ortalama %21.1 idi.

Diğer okul bölgeleri ne yapar?

Ülke genelinde, birçok okul bölgesi tatil tatilinden sonra hala yeniden açılmak için mücadele ediyor.

READ  Asya hisse senetleri Reuters'in ABD enflasyon testi öncesinde işlem gördü

Atlanta ve Cleveland’da okullar, bir haftalık uzaktan eğitimin ardından Pazartesi günü canlı öğrenmeye geri döndü.

'Biz açığız': NYC'nin yeni belediye başkanı öğretmenlerin sendikasının uzaktan eğitim talebini reddetti

Ancak Jefferson County, Kentucky ve Nashua, New Hampshire’daki okullar personel sıkıntısı nedeniyle Pazartesi günü öğrencilere kapatıldı.

Milwaukee öğrencileri Pazartesi günü sınıflara geri dönmek zorundalar, ancak okul bölgesi uzaktan eğitimi bir hafta daha uzatmaya karar verdi.

Baltimore’da, personel endişeleri ve Govt-19 vakalarındaki artış nedeniyle 50’den fazla devlet okulu Pazartesi günü sanal öğrenmeye geçti.

Baltimore City Devlet Okulları yaptığı yazılı açıklamada, “Kararlar, bir okulu işletmek için yeterli personele sahip olmak veya Govt-19 testini yapabilmek temelinde verilir. Öğrencilerin bu okullara ne zaman dönebilecekleri konusunda herhangi bir karar verilmemiştir. sınıflar.

Philadelphia’da okul bölgesi, “Devletle ilgili personel bulma zorluklarının” ardından bu hafta 91 okulun uzaktan eğitim verdiğini bildirdi.

Los Angeles öğrencileri Salı günü sınıflara dönecekler ve okul bölgesi küresel Govt-19 testini test etme sürecinde. Şimdiye kadar 50.000 yeni Govt-19 vakası tespit edildi ve bu öğrenciler ve personel evde olmalı.

Çıkmaz nasıl başladı

Chicago devlet okulları üst üste dördüncü gün dersleri iptal ediyor

Geçen Salı, öğrencilerin sınıflarda olduğu son gün, Chicago Devlet Okulları öğrenciler arasında 422 yeni Covid-19 vakası ve yetişkinler arasında 271 yeni vaka kaydetti – her ikisi de akademik düzeyde.

O gece, Chicago Öğretmenler Sendikası öğretime başlamayı oyladı. Sendika, yeterli Govt-19 testinin ve personelin güvenli olmayan okul ortamlarına katkıda bulunduğunu söyledi.

Öğretmen Brianna Humphrey-Hall, “Duyduğumuz şey, öğrencilerimizin binaya girmeden önce olumsuzlukları test etmelerini istiyoruz” dedi. “İki haftalık ara (şahsen öğrenme) fazla değil.”

Birliğin uzaktan eğitime yönelik oylamasına yanıt olarak, okul bölgesi dersleri iptal ederek çocukların sınıfta öğrenmesi gerektiği görüşünü yeniden teyit etti.

CTU, 18 Ocak Salı günü, Chicago Halk Sağlığı Departmanı) veya Illinois Eyaleti, halk sağlığı koşullarının o sırada özel okul için güvenli olmadığını belirleyene kadar öğretime şahsen devam etmeyi önerdi.

READ  CVS, Lucid, Southwest Airlines, Boeing, GameStop ve çok daha fazlası

Hafta sonu sendika liderleri Lightfoot ve Martinez, “dinlemediklerini” söyleyen ortak bir bildiri yayınladılar.

2019 Chicago Öğretmenlerinin 'Planlanmamış Kurbanlar' Grevi

Açıklamada, “Okul, çocuklar için harika ve güvenli bir yer. Öğrencilerin bir an önce bizzat gelmeleri gerekiyor” denildi. “Ebeveynlerin istediği bu. Bilimin desteklediği şey bu. Cesaretimiz kırılmayacak.”

Bu, öğretmenler sendikası ve Lightfood arasındaki anlaşmazlık nedeniyle okulun ilk kez iptal edilişi değil.

Lightfood, 2019’da aynı yıl göreve başladı, bundan daha fazlası 25.000 Chicago eğitimcisi greve gitti Sınıf seviyelerinde daha fazla destek personeli, daha yüksek terfiler ve sınırlamalar talep etmek.
bu 11 günlük grev, kentin okul personelini artırmayı kabul etmesiyle sona erdi, Daha fazla okul hemşiresi ve 209 sosyal hizmet uzmanı pozisyonu dahil – okul başına bir sosyal hizmet uzmanı yeterlidir.

Anlaşma, genişletilmiş K-12 sınıflarını azaltmak için daha fazla fon ve işe alım ve eğitim için daha fazla fon içeriyor.

CNN’den Raja Rasek, Steve Almasi, Elizabeth Stewart, David Shortell, Omar Jimenez, Keith Allen ve Dakin Anton rapora katkıda bulundu.