Aralık 8, 2021

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

CGI Merchant Group, DC’de Trump oteli satın aldı; Trump’ın ismi kaldırması bekleniyor

Miami Group’un Beyaz Saray’a kısa bir mesafede dekore edilmiş bir binadan Trump’ın adını kaldırması bekleniyor ve Hilton Worldwide Holdings ile Waldorf Astoria markasını oluşturmak için ortaklık kurdu. Anlaşma, mülkün sahibi federal hükümet olduğu için 60 günlük bir inceleme yapacak olan Kamu Hizmeti İdaresi’nin (GSA) onayına tabidir.

CGI Merchant Group, CNN’e yorum yapmayı reddetti. CNN, yorum için Trump organizasyonuna yaklaştı.

Eski Başkan Donald Trump’ın şirketi, bu sonbaharda otelin kirasını CNN’e satmak için CGI Merchant Group ile ileri görüşmelerde bulunuyordu. Önceden rapor edildi.
Geçen ay, Meclis Gözetim Komitesi Varlıkları gösteren DC yayınlanmış belgeler, Trump başkanlığı boyunca muhafazakar kampanyacıları cezbetti ve görevdeyken 70 milyon dolar kaybetti. (Eski başkan, otelin milyonlarca dolardan fazla kazanacağını açıkça belirtmişti.) Şirket 2019’dan beri mülk satmaya çalışıyor, ancak geçen yıl salgın konaklama sektörünü kapattığında askıya alındı.
Federal binaları ve arazileri yöneten GSA. verilen 2012 yılında eski postane binası için kira. koz kilidi açıldı Otel, 2016’da Cumhuriyetçi başkan adayıyken.

O zamandan beri, Meclis Gözetim Komitesi, Trump Otel kiralaması için GSA’nın yönetimiyle ilgili çıkar çatışmalarını araştırıyor.

Trump göreve geldiğinde şirketlerinden istifa etti. Mülkünü oğulları tarafından yönetilen bir güvene devretti, DC Hotel’den ve diğer işlerinden finansal olarak yararlanmaya devam etmesine izin vermek.
2019 yılında, GSA Genel Müfettişi şunları söyledi: Karar verirken “Anayasayı görmezden geldi” Trump Beyaz Saray’a seçildikten sonra otel için binanın kirasını sürdürmek.

Gözetim paneli tarafından yayınlanan belgeler, otelin Trump’ın serbest bırakmadığı yabancı hükümetlerden milyonlarca ödeme ve kredi ertelemesi aldığını gösterdi ve bu, başkanken olası çatışmalar hakkında soruları gündeme getirdi.

Trump organizasyonu komitenin muhasebe anlayışına meydan okumasına ve herhangi bir yanlış yapmayı reddetmesine rağmen, Kongre analistleri ilk kez eski başkanın mali tablolarının ayrıntılarını gözden geçirip yayınladılar.

READ  Google Pixel 2022'de katlanır, kameralar Pixel 6'dan düşer