Ocak 22, 2022

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Çayırlar Ocak. Müfettişler, e-postanın polisin ‘Trump yanlısı insanları korumaya’ hazır olduğunu gösterdiğini söylüyor.

Mesajın yorumlanmasının bir parçasıdır 51 sayfalık belge Memorandum, Meadows’u Kongre’ye saygısızlıkla tutmak için yapılacak oylamadan bir gün önce seçilmiş komite tarafından Pazar günü yayınlandı. Temsilciler Meclisi’nin tamamının Salı günü Meadows’u Kongre’ye karşı suç işlemekten alıkoymak için oy vermesi bekleniyor.

Diğer raporlarda Meadows, Kongre üyelerinden Trump’ın Kasım ayındaki yenilgisinden kısa bir süre sonra eyalet milletvekilleriyle bağlantı kurmasına yardım etmelerini istedi.

6 Ocak ekibi tarafından elde edilen ve Pazar akşamı kamuoyuna açıklanan belgelere atıfta bulunan Meadows, “POTUS onlarla sohbet etmek istiyor” dedi.

Haber ayrıca, Trump’ın eyalet milletvekillerini işe alma ve onları seçim sonuçlarını değiştirmeye teşvik etme çabaları hakkında Kongre üyeleriyle yapılan birkaç teması da detaylandırıyor. Ocak Ayrıca Meadows’un, isyancıları 6’sında Capitol’den ayrılmaya çağıran bir bildiri yayınlaması için acilen çağrıldığında Kongre üyeleriyle yaptığı alışverişlerle ilgili soruları da içeriyordu.

Meadows’un avukatı, yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Bunlar, Trump’ın yenilgisini takip eden çalkantılı aylarda kıdemli danışmanlarla yaptığı ve giderek karamsar yollarla iktidara tutunmaya çalıştığı görüşmelere dair net bilgiler. Meadows binlerce kısa mesaj ve e-posta göndermesine rağmen, bu mesajları tartışmak için bir formu kabul etmeyi reddetti. Komite ve Meadows, görüşmeye gelmesi için geçici bir anlaşmaya vardı, ancak anlaşma geçen hafta bozuldu.

Bunun yerine ekip, çayırların olmadığı kapalı bir kapı formu tuttu ve kendisine sordukları soruları anlattı. Bu kapalı oturumun dökümü, panelin Meadows tarafından sağlanan belgeleri detaylandıran küçümseme beyanına eklenmiştir.

Bay Meadows konuşmasında, “Senatörün, Başkan Yardımcısının seçimi reddetme yetkisi hakkında, Bay Meadows’un Başkan Trump ile doğrudan temasını açıklayan bir metin de dahil olmak üzere, metin mesajları aldığını ve aldığını dinlerdik” dedi. grubun müfettişleri söyledi.

Meadows’un Ulusal Muhafızların Trump destekçilerini korumaya hazır olduğuna ilişkin yorumları, araştırmacıları aylardır rahatsız eden endişelerle örtüşüyor. POLITICO Raporlayabilir Capitol Polis Şefi Benzer şekilde, 6 Ocak’taki toplantıda yetkilileri Trump karşıtı güçlere odaklanmaya teşvik ederek, Capitol’e giren Trump yanlısı mafyaya rağmen istihbarat başarısızlıklarıyla ilgili endişeleri dile getirdi.

READ  Amerikan müzik devi Stephen Sonheim, 91 yaşında hayatını kaybetti.

Panel, Trump ile kendi temaslarını açıklayan paylaştığı mesajların çoğunun zaten tavizleri ihlal ettiğine dikkat çekti. Yakın zamanda yayınlanan kitabında bu bağlantıların çoğunu ortaya koydu.

Ekip, Meadows’tan alınan birkaç mesajı açıkladı:

– Trump’ı Capitol’dekileri “sessizce çıkmaya” çağıran bir açıklama yapmaya sevk eden “medya kişiliği” içeren metin mesajları.

– Başkanın aile üyelerinden birine gönderilen bir metin – Sn. Meadows, son alıntıya ‘zorla iter’, alıntı, Başkan Trump’ın açıklamasına ‘bu boku kınıyoruz’.

– Aralık 2020’de bir Yargı Görevlisi Jeffrey Clark’ın Başsavcı Vekili olarak atanma çabalarına ilişkin konuşmalar.

– Seçim sahtekarlığı iddialarını tartışmak için Kasım 2020’de Kongre üyelerine ve Arizona Başsavcısı’na iletişim bilgileri için gönderilen metinler.

– Capitol’e yapılan şiddetli saldırıdan önce 6 Ocak mitinginin organizatörlerine gönderilen metinler.

– “Bay. Meadows’un şüpheciliğini yansıtan metinler.”

Kısa bir süre Trump’ın kampanya hukuk ekibiyle birlikte çalışan Powell, seçim sonuçlarını bozmaya yönelik kendi davalarını sürdürmeyi teklif ederek, onu en dikkate değer seçim sahtekarlığı iddialarından biri haline getirdi. Trump, Aralık 2020’de Beyaz Saray’da Trump ile ısındı. kısaca Trump Ona “Özel Danışman” adını vermeyi düşündüm. Seçim hataları devam etmeli.