Ocak 22, 2022

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Capitol Saldırı Ekibi PowerPoint Kazandı, Trump’ı Devirmeyi Planladı | Amerikan Sermaye Saldırısı

Trump Beyaz Saray’ın eski CEO’su Mark Meadows, 6 Ocak’taki büyük çaplı saldırıyı araştıran House Select Komitesi’ne PowerPoint’i tavsiye etti. Donald Trump Başkanın göreve dönmesi için ulusal güvenlik acil durumu ilan edilmesi gerekiyor.

Capitol saldırısından bir gün önce, Meadows’un en azından Trump’ın ve müttefiklerinin Joe Biden’ın 6 Ocak’taki sertifikasyonunu engelleme girişimlerini bildiği bir güç noktası vardı.

PowerPoint, “6 Ocak sahtekarlığı, dış müdahale ve seçenekler” ve yalanlar ve yaygın seçim sahtekarlığı hakkındaki komploların yenilgisine dayanarak, Trump’ın ikinci dönem başkanlığını sürdürmesi için bir dizi tavsiyede bulundu.

Konuya aşina bir kaynak, Meadows’un e-postada aldığı PowerPoint sunumunun versiyonunu değiştirdiğini ve 38 sayfaya genişlettiğini söyledi.

Guardian, PowerPoint’in 36 sayfalık ikinci baskısını, seçim panelinin aldığından bazı farklılıklarla birlikte, 5 Ocak meta verileriyle birlikte dağıtılmak üzere işaretledi. Ancak kaynak, PowerPoint’in başlığı ve önerilerinin aynı kaldığını söyledi.

PowerPoint, Trump’ın ulusal bir acil durum ilan edebileceğini, tüm elektronik oylamayı geçersiz ilan edebileceğini ve Kongre’den anayasal olarak kabul edilebilir bir çözümü kabul etmesini isteyebileceğini söyledi.

PowerPoint, 6 Ocak’ta Biden’ı başkan olarak onayladığında, dönemin Başkan Yardımcısı Mike Pence, resmi rolünü kötüye kullanmak için üç seçenek belirledi.

PowerPoint, Benz’in üç seçenekten birini izleyebileceğini söyledi: Trump seçmenlerini kilit eyaletlerde Demokratların itirazlarına karşı oturtmak, Biden seçmenlerini reddetmek veya yalnızca “doğrulama” ve “yasal” sayımlara izin vermek için sertifikayı geciktirmek. Kağıt oy pusulaları “.

Pence için son seçim, aynı zamanda 4 ve 5 Ocak’ta Trump teğmenleri – avukatlar Rudy Giuliani ve John Eastman ve Trump stratejisti Steve Bannon tarafından yapılan seçime benziyor.

defans oyuncusu Geçen hafta açıklandı Benz, 5 Ocak akşamına ve 6 Ocak’ın erken saatlerine kadar bu tür planları sürdürmeyi reddettikten sonra, Trump teğmenlerine Pitton’un sertifikasını nasıl tamamen durduracakları konusunda baskı yaptı.

PowerPoint’te hem Trump hem de Benz için öneriler, sekiz büyük savaş eyaletinde “Çinlilerin seçim sistemimiz üzerinde sistematik kontrole sahip olduğu” da dahil olmak üzere, vahşi ve asılsız seçim sahtekarlığı iddialarına dayanmaktadır.

Trump tarafından atanan, o sırada vekaleten Başsavcı Jeff Rosen ve selefi Bill Barr, 5 Ocak’a kadar 2020 seçimlerinin sonucunu değiştirmek için yeterli seçmen sahtekarlığı kanıtı bulunmadığına karar vermişti.

Meclis müfettişleri, 6.000’den fazla belgeyi Meadows seçim komitesine teslim ettikten sonra PowerPoint hakkında bilgi edindiklerini söyledi. PowerPoint (önceki değeri) “Dağda” teslim edilecek., Kongre’ye atıfta bulunan komite, dedi.

Kaynak, PowerPoint’in 4 Ocak’ta birkaç Cumhuriyetçi senatör ve Kongre üyesine verildiğini söyledi. Konuya yakın bir kaynak, Trump’ın Willard Otel’de çalışan avukatlarına sunumun gösterilmediğini söyledi.

Ancak seçim komitesi, bir Kongre üyesiyle yaptığı metin mesajlarında Meadows’un iade ettiği eşyaları bulduğunu söyledi ve Meadows’a kongre ortak toplantısı için seçmenleri Trump’a göndermek için “son derece tartışmalı” bir plandan bahsetti.

Meadows yanıtladı: “Beğendim.”

Trump’ın eski Beyaz Saray genelkurmay başkanı, Salı günü işbirliği anlaşması feshedilene kadar materyalleri seçilen komiteye teslim etmişti ve Meadows’un avukatı Dervilliger aniden House müfettişlerine Meadows’un artık soruşturmaya yardım etmeyeceğini söyledi.

Çarşamba günü, seçim komitesi Meadows’un yanıt dilekçesini ihlal ettiği için ceza davasına gönderileceğini duyurdu. Seçilmiş komitenin başkanı Benny Thompson, Meadows’un tutulmasına ilişkin bir referandumun Kongre’ye karşı gelecek hafta yapılacağını söyledi.

Thompson yaptığı açıklamada, “Seçme komitesi gelecek hafta toplanacak ve Meclis, Bay Meadows’u Kongre’ye hakaret ettiği için alıntılayacak ve yargıya dava açmasını tavsiye eden bir rapor sunacak.” Dedi.

READ  NFL BAD BEATS BLOG: Riders-Bengalis, Patriots-Bill Betting vs.'yi takip edin.