Ocak 22, 2022

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

‘Bütün yaratıklar büyük ve küçüktür’ daha fazla yaratıkla geri döner

Şerit, İngiltere – Samuel West topaldı.

“Ayağımın dibinde bir inek durdu” dedi. “Yine!”

“Mesleki tehlikeler hatalı toynakları içerir”Bütün yaratıklar büyük ve küçüktür, 1930’larda Yorkshire’da yayınlanan bir otlatma dizisi. Ancak Haziran ayının sonunda burada amansız bir haftasonunda, veteriner cerrah Siegfried Fernandez’i oynayan ve bir kriket sahnesi çekmeye hazırlanan Batı için özel bir sorun oluşturdular.

Yeşil sahaya baktı ve ekip atış yaparken ekstra oyuncular sopaları ve topu kullandı. “Bu sahnede ne kadar emin olacağım hakkında hiçbir fikrim yoktu” dedi.

Sonra Batı ilham aldı. “Gösterinin gerçek yıldızı buraya geliyor,” dedi heyecanla. Patricia Hodge, zengin Bayan Bumbri’yi oynuyor Diana Rick Eylül ayında öldü), Tricky Woo adında lüks bir kabarık Pekingese Derek taşıyor.

Siegfried’in kardeşi Tristan’ı oynayan Callum Woodhouse, “Çizgilerimi Derek’le yapacağım” dedi. Hodge yanıtladı: “O çok meşgul, hayatım.”

Hayali Yorkshire köyü Dorby’de geçen kriket maçı, Pazar günü PBS’de “Masterpiece”de prömiyer yapan yedi bölümlük dizinin ikinci sezonunun sonlarında gerçekleşiyor. (İngiltere’de Eylül ayında Kanal 5’te yayınlandı.)

Bu nazik gösteri gibi, maç da ana karakterler için küçük ama önemli anlar için bir çerçevedir: ilk öpücük, kardeşler arasında iyi bir ilişki, bir rakibe nezaket gösterme. “All Creatures”ın ilk sezonunda olduğu gibi, uzaktaki savaşın koşuşturmacasına rağmen mutlu, iyimser bir hava var. (Artık 1938 hikayesinde.)

Eylül 2020’de İngiltere’de ilk sezon yayınlandığında, salgından etkilenen ülke için bu ton doğruydu. Az bilinen aktörlerin, birçok büyük hayvanın ve uzak, buzlu kırsalın güzel sahnelerine yer veren “All Creatures”, bölüm başına dört milyondan fazla izleyici çekti ve Kanal 5’in 2016’dan bu yana en yüksek puan alan programı oldu.

Benzer bir yanıt, Capitol Hill’deki 6 Ocak ayaklanmalarından birkaç gün sonra, Ocak ayında Amerika Birleşik Devletleri’ne ulaştığında da alındı. Alan Şebinwal, “Birdenbire, düşük bahisli konusu, yemyeşil manzarası, sevimli hayvanları ve temelde iyi insanlardan oluşan bir grupla bu nazik gösteriden fazlasını görmek istemiyorum” dedi. Rolling Stone’dan bir temsilci incelemede yazdı.

READ  Astros Güncellemeleri ve Red Sox'a Karşı Haberler

Sezon 2, başka bir korona virüsü artışı ve benzer şekilde derin bir siyasi bölünmenin ortasında geliyor. Ama şimdi kilitli durumda olmadığımıza ve (belki de) salgın yaşamın varyasyonlarına çok alıştığına göre, aynı şükran tepkisini alacak mı?

Oyun alanı serisinin yapımcılığını üstlenen Colin Calendar, “Bu sefer tepkinin daha da güçlü olacağını düşünüyorum çünkü bir yıl önce kimse bizden bunu daha acımasızca ele almamızı beklemiyordu” dedi. “Bu, her gün karşılaştığımız denemelerden ve sıkıntılardan yine büyük bir kaçış.”

İngilizlerin 2. Sezona yanıtı takvimin doğru olduğu yönünde. Anita Singh, “Ruh için bir merhem” dedi. Telgrafta yazdı. “Kazanan formülü daha da çekici” Stuart, The Guardian of Heritage’da yazdı.

Gösteri, İskoçya’dan bir göçmen olan James Harriet’in (gerçek adı James Alfred White’dır) en çok satan kitaplarına dayanmaktadır. Yorkshire Masalları 1937 yılında kırsal veterinerlik eğitiminde çalıştı. Onun sessiz, büyüleyici hikayeleri, küçük köylerdeki ve küçük çiftliklerdeki günlük yaşamın başarılarını ve hayal kırıklıklarını mizah ve yorumlarla anlatıyor. Zaman Beyaz 1995 yılında öldüYedi kitabı 60 milyondan fazla sattı ve başarılı televizyon uyarlamalarına ve iki filme ilham verdi.

“All Creatures”ın önde gelen yazarlarından Ben Vanstone, Harriet’in yazılarının “gerçek kalbini, sıcaklığını ve insanlığını” yakalamaya çalıştığını söyledi. Glasgow’dan yeni gelen James Heriot (Nicholas Ralph), Seakfried Fornon’un veterinerlik eğitimine katılmak için ilk sezonun yavaş temposunu korudu. Tristan ve kahya Bayan Hall (Anna Madley) ile Skeldale Evi olarak bilinen yaşlı bir veterinerin evinde yaşıyor. Başlangıçta, James Helen Alderson (Rachel Shendon) nitelikli bir toprak sahibiyle başı dertte olan bir çiftçinin kızına aşık olur (Matthew Lewis’in oynadığı)

Gerçek hayatta İskoçya’dan Ralph, yakın tarihli bir telefon röportajında, yeni sezonun James’in “kendi içinde büyüdüğünü ve uygulamayı zaman içinde hareket ettirmeye çok kararlı olduğunu” gördüğünü söyledi. Karakteri gibi, artık işinde daha kendinden emin olduğunu söyledi.

“2. Sezonda daha fazla hayvan var ve ben daha karmaşık prosedürler yapmak istedim” dedi ve James’in bir yavrunun zor doğumuna yardım etmesi gibi bir sahneden alıntı yaptı. Bir boğa üzerinde yüzük. “Korkunç ama neyse ki James biraz gergin” dedi.

Yeni sezon, Tristan’ın babasının ölümünden sonra vekil babası olan Siegfried’in, gençlere karşı genellikle sevilmeyen tutumunu değiştirmeye çalışmasını konu alıyor.

West, takip eden bir telefon görüşmesinde, “Siegfried kendini bir vatansever olarak düşünmek istiyor, ancak James ve Tristan kendilerini kanıtlamaya başladığında gücü doğal olarak azalıyor” dedi. “Kendi hayatımda, ebeveynliğin bir marangozluk işi olmadığını fark ettim – insanların kendi içlerinde büyümesine izin vermelisiniz, onları beğeninize göre şekillendirmeye çalışmamalısınız.

Hevesli bir Tristan olarak Woodhouse, hayvanlarla daha fazla zaman geçirdi ve öne çıkan özelliğinin “ölü oynamayı bilen, dünya çapında harika bir oyunculuk arkadaşı” olduğunu belirtti. İnek doğum sahnesi de unutulmazdı.

Hayvan koruma düzenlemeleri, ineğin sadece beş dakika yerde kalmasına izin verdiğini ve bu süre zarfında yönetmenin mümkün olduğunca çok fotoğraf çektiğini açıkladı. “Bir kez alındığında, inek boynumun her yerine idrarını püskürttü ve devam etmek zorunda kaldım” dedi.

Evliliğini 1. Sezon finalinde saat 11.00’de sonlandıran Helen, yeni bölümlerin ana odak noktasının Vanstone olduğunu söyledi. “Helen istediğini yapmak zorunda,” dedi, “ve kendisi için zamana ve alana ihtiyacı var.”

Helen’i oynayan Shendon, kitaplarda kadınların sadece James’in bakış açısından görüldüğünü belirtti. “Helen’in burada daha fazla ajansı var,” dedi.

READ  Jüri, savcının son argümanlarının ardından Ahmed Arbery'nin cinayetiyle ilgili soruşturmaya başladı

“Kadınların çok çeşitli olmasını istiyorum” diye ekledi. “Tamam Helen – Bayan Hall’un gezisine çok yatırım yaptım!”

Skeldale House’da sessizce hüküm süren kahya, Harriet kitaplarında önemsiz bir figür olmasına rağmen, biraz gizemli bir geçmiş yaşamıyla dizide öne çıkıyor.

Madley, “Bu sezon köyde iyi bir adamla tanışıyor, kendi nesli ve Birinci Dünya Savaşı ile tanışıyor” dedi. Onlar kayıp ve travma geçirmiş yetişkinler ama bence o yeni bir maceraya neredeyse hazır.”

Bayan Hall ve yeni arkadaşı Gerald, halkı Hitler’in niyetleri konusunda rahatlatmak amacıyla, savaşın sesleri hakkında konuşuyor ve İngiltere Başbakanı Neville Chamberlain’den radyo dinliyor.

Madley, “Karakterlerin ne bildiğini ve ne bilmediğini hatırlamanız gerekiyor” dedi. “İyimser olabileceklerini düşünüyorlar.”

Krikette – West, kendi kötü toynağına rağmen, bowling görevlerinden saygıyla kurtuldu – karakterler vuruş yaparken, çay içerken ve sohbet ederken savaş düşünceleri ilgilerinden uzaktı.

West, daha sonraki bir röportajda, “Bugün hayatlarımız, salgın hastalıklar, siyaset, hükümetler gibi muazzam güçler tarafından süpürülmüş gibi hissediyor” dedi. “Fakat bu dünyada, çerçeve sıkı ve sorunlar sağlam geliyor. Bence insanlar bundan gerçekten hoşlanıyor.”

“İnek düşük mü yaptı?” O devam etti. “Bize oyun yeter.”