Aralık 8, 2021

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Bu Cumhuriyetçiler aşı emirlerine saldırdılar ve ardından sandıklara girdiler

Sonra siyasi hesap var. Teksas’taki Abbott da dahil olmak üzere birçok Cumhuriyetçi vali, haklarından kaynaklanan birincil zorluklarla karşı karşıya. Florida’daki Desantis ve Güney Dakota valisi Christy Noem gibi insanların gözleri 2024’te. Bu faktörlerin her ikisi de GOP valilerini parti tabanı arasında destek oluşturmaya itiyor.

Cumhuriyetçi danışman Brendan Steinhauser, “Bu gözlemciler tüm bu kararların ön saflarında yer alıyor” dedi.

Şimdi bu temel yetkiye karşı çıkıyor. A Son CBS Haberleri / Yukov anketi bulundu Cumhuriyetçilerin yüzde altmış dördü aşıları destekleyen bir adaya oy vermek istiyor, ancak yine de çoğunluk – yüzde 75 – göreve karşı çıkan bir aday istiyor. A İlk sabah konsültasyonu / siyasi anket Ağustos ayında bulundu Cumhuriyetçilerin sadece yüzde 35’i zorunlu koronavirüs aşısını destekledi.

GOP stratejisti Ryan Williams, aşı gereksinimlerinin “Cumhuriyetçi platformda pek popüler olmadığını” söyledi. “Şu anda bir aşı siparişi için herhangi bir destek, cumhurbaşkanlığına aday olmayı düşünen herhangi bir vali için zararlı olacaktır.”

Desantis Okulu, maske siparişleri ve işletmeleri çalışanlar için aşı siparişlerini uygulamaya zorlama girişimleri de dahil olmak üzere her türlü hükümet kısıtlamasıyla mücadele konusunda ulusal bir itibar kazanmıştır.

Bir Ağustos Quinnibia Üniversitesi anketine göre, delta değişkenliği arttıkça ve okullar muhalif maske siparişleri üzerinde mücadele ederken, onay oranı yüzde 50’nin altına düştü.

Ama Desantis kazdı. Delta farkı azalmaya başladıkça ve yeni enfeksiyonların sayısı azaldıkça, Desantis Cumhuriyetçiler arasındaki oy payının ulusal olarak yüksek olduğunu buldu. Bir GOP anketi, Desantis’in eski Başkan Donald Trump için oy pusulası olmadan teorik bir başkanlık yarışında eski Başkan Yardımcısı Mike Pence’i 22-15’e liderlik ettiğini buldu.

Desantis, önerilen federal aşılama emri üzerinde Bisen yönetimiyle yeni bir savaş başlatıyor, federal mahkemedeki gerekliliğe meydan okuyor ve yerel ilçeye yüzlerce çalışanını aşılama emri vererek 3.57 milyon dolar para cezası veriyor.

READ  San Francisco restoranı, yetkililere gitmeleri söylendikten sonra olumsuz eleştiriler aldı.

Desantis geçen hafta gazetecilere verdiği demeçte, “Geçen hafta insanlara karşı ayrımcılık yapılmasını istemiyoruz” dedi. “Politikacılar insanları kontrol etmek istiyor. … Neden insanların geçim kaynaklarını yitirdiğini görmek istiyorsunuz?”