Ekim 23, 2021

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Brian Laundry, Florida’nın Carlton Reserve bölgesinde hala hayatta olabilir mi? İşte hayatta kalma uzmanları ne düşünüyor

Polis, 1 Eylül’de Laundry’nin Petito’nun minibüsüyle Florida çiftinin kuzey limanına geri döndüğünü ve çiftin yaz boyunca başladığı bir kros yolculuğundan eve döndüklerini söyledi. Petito’nun kalıntıları daha sonra Wyoming, Teton County’de bulundu.

FBI, North Harbor Polis Departmanı, Florida Yaban Hayatı Komisyonu, birkaç şerif ofisi ve K9 arama ve kurtarma ekipleri de dahil olmak üzere düzinelerce kurum, Laundry’nin ebeveynlerinin 17 Eylül’de polisle ilk görüşmesinden bu yana rezervleri arıyor.

CNN, hayatta kalma uzmanlarına sordu, Eylül ortasından beri çamaşırhanede kalmışsa hayatta kalabilir mi? İşte söyledikleri.

Malzemelerine ve tecrübesine bağlı

Geçen hafta yayınlanan bir ABC röportajında, Laundry’nin kız kardeşi Casey Laundry, Appalachian rotasında daha önce beş güne kadar seyahat ettiğini söyledi. Erkek kardeşinin “normal bir hayatta kalan” olduğunu söyledi.

Urban Survival Academy’nin kurucusu ve baş antrenörü Robert Urban, kariyer taktikleri konusunda profesyonel olarak eğitim almamış birinin bu kadar uzun süre dengede kalamayacağına inanıyor.

Urban, CNN’e “Florida’nın iklimi çok sert” dedi. “Ben çok deneyime sahip bir uzmanım, üç haftadan fazla (daha fazla) hayatta kalmak için elimden gelen her şeyi yapacağım. Deneyimsiz bir insan olarak şanslı olamazsınız ve bu tür bir iklimde yaşayamazsınız.”

Çamaşırların karşılaştığı zorlukların listesi kısa değildir. Hayatta kalanlar CNN’ye su mokasenleri, domuzlar, ayılar ve timsahlar da dahil olmak üzere kendisine bulaşabilecek vahşi yaşam olduğunu söyledi. hatta oldu mu leopar görünümleri Geçmişte stokta. Çamaşırhane bu kadar uzun bir süre boyunca orada olsaydı, en iyi ruh hali altında çalışmazdı ve birçok uzman, yetkililerden kaçınmaya çalışmaktan ve onu kurtarmaya çalışmaktan duyduğu endişe nedeniyle hayatta kalmasını engellemiş olabileceğini söylüyor. hayatta kalmak.

Urban, “Yorgun olduğunuzda o kadar savunmacı değilsiniz, olması gerektiği kadar uyanık değilsiniz” dedi.

READ  İşsizlik başvuruları, salgının başlamasından bu yana ilk kez 300.000'in altına düştü

Survival Üniversitesi’nin kurucusu ve başkanı Jason Marsteiner, program koçlarını 50 günlük kurslarını bitirdikten bir hafta sonra ormana gönderirken zorlandıklarını söyledi.

“Yirmi beş gün o bölgede çok zordu. Bunu yapmak istemedim. Vahşi eğitim aldım, dağ eğitimi aldım” dedi. “İyi uyumuyor. Uyumadığın zaman kendini yavaş yavaş delirteceksin, bu yüzden kötü kararlar veriyor, kötü seçimler yapıyor, bence bu onu bulmana, incitmesine ya da yok etmesine yol açacak.”

Barınağa, suya ve yiyeceğe ihtiyacı olacak

Ayrılırken çamaşırların yanında ne taşıdığı belli değil. Onun ebeveynleri Polise evden sırt çantasıyla çıktığını söyledi. Uzmanlar, gözaltında olsaydı hala hayatta olup olmayacağının, içeri girdiği ve üç temel barınak, su ve yiyecek getirebildiği söylendiğinde ne kadar hazır olduğuna bağlı olduğunu söylüyor.
22 yaşındaki KP Petito davasının zaman çizelgesi
“Suyu süzerek ve (örterek) hava ve benzeri etkenlerden kendini korumanın yolları varsa bir süre hayatta kalabilir” Dave Canterbury Perşembe günü CNN’den Erin Burnett’e söyledi. “Yiyecek toplamanın ve o yiyeceği işlemenin yolları varsa, hala uzun süre yaşayabilir.”

Ancak çamaşırhanenin topladığı yiyecekleri işlemesi ve pişirmesi gerekecek ve su filtreleme sistemi başarısız olursa, suyu dezenfekte etmenin başka bir yolunu bulması gerekecek. Bu iki şey için ateş yakmalıydı. Ancak Kuzey Liman Polisi sözcüsü Josh Taylor Cuma günü CNN’den Randy Guy’a rezervde çamaşırhanenin ceset kanıtını bulamadığını söyledi. Polis ayrıca yakın zamanda kullanılan bir kamp yerinin keşfedildiğini de savundu – CNN’ye çamaşırhane ailesine yakın bir kaynaktan verilen bilgi.

Canterbury, “Yangın (çamaşır) çıkarsa, bulmak veya görmek istemezse, uzun süre orada kalmasının çok zor olacağını düşünüyorum.” Dedi. Ama çantasındaki çamaşırların bu kadar uzun süre hayatta kalması için yeterli olabileceğini söyledi.

Rezervin yakınında yaşayan bir çiftlik sahibi ve açık hava işçisi olan Alan McQueen, bölgenin “çamur” gibi göründüğünü ve rezerv alanlarının diz ve kalça derin su seviyelerine ulaştığını ve bu ormanda kamp kurmayı çok zorlaştırdığını söyledi.

Uzmanlar, zaman ve çevresel faktörlerin Brian Laundry'nin araştırmasını zorlaştırdığını söylüyor

Cuma gecesi CNN’den Chris Cuomo’ya konuşan McQueen, “Avuç içlerinden geçerken, tökezlediğinizde sizi aşağı atmaya yetiyor” dedi. “Sivrisinekler sizi alıp götürecek. Biri sivrisinek spreyi olmadan bir günden fazla kalırsa, böcekler sizi yakalar ve geri kalanıyla çıldırırsınız.”

READ  Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Meksika'ya tam olarak aşılanmış gezginlerle seyahat kısıtlamalarını hafifletiyor

“Orada kimsenin hayatta kalması mümkün değil” diye ekledi. “burada kimse yok.”

Itzad Outdoor Survival School’un kurucusu Byrne Kerns’in gördüğü gibi, çamaşır için acil ihtiyaç su olacak ve yanında bir su filtreleme pompası varsa, onu galonlara uzatacaktır. Ancak üç hafta sonra, çamaşırların yiyeceğe ihtiyacı vardır ve eğer eğitimli değilse, doğru araçlara sahip değilse ne yiyeceğini ve nasıl alacağını bilmek zor olabilir.

“Böcekler vahşi doğada bir protein kaynağı olabilir, ama o bunu biliyor mu?” dedi Kerns.

Drone görüntüleri, 8 Ekim 2021'de Florida, Venedik'teki Carlton Reserve'i gösteriyor.

Uzmanlar onun hayatta olup olamayacağını düşünüyor

Çamaşırhane ailesi avukatı Steven Bertolino, CNN’nin Laundry’nin hala hayatta olduğuna dair “umut verici” sorusuna yanıt verdi. Kuzey Liman Polisi sözcüsü Taylor, CNN’e çamaşırhanenin canlı olduğunun “kesinlikle mümkün” olduğunu söyledi.

Taylor bir e-postada “Öyle ya da böyle önerecek hiçbir şey yok” dedi.

Hayatta kalma uzmanları, çamaşırhanenin artık canlı veya var olmadığı konusunda hemfikir gibi görünen CNN ile konuştu.

Marsteiner, “(Yetkililer) muhtemelen ülkedeki en iyi adamlardan bazılarını arıyorlar ve ondan hiçbir iz bulamadılar.” Dedi. “25.000 dönümlük büyük görünüyor, ancak birçok insan o alanı arıyorsa, gerçekten değil.”

Urban, kamp kurmasının ve onu arayan arama ekiplerinden kaçınmasının pek mümkün olmadığını ekledi.

Polis, Florida Doğa Koruma Alanı'nda henüz Brian Laundry'nin hiçbir fiziksel belirtisinin bulunmadığını söyledi.

Urban, çamaşırların yerinde veya canlı olmadığını umarak, “Bazı eğitimsiz adamlar koridorda yürümek gibi uzman bir ekibi kaçırmaz” dedi.

Kasaba, çamaşırhane arşivinde bile, hayatta olmasa bile, suyun ve kumun hareketiyle, içinden geçen hayvanlarla günlerce devam etmesinin zor olacağını ekledi. Ama çamaşırların öldüğüne dair hiçbir işaret yok.

McQueen Cuma günü Cuomo’ya, “Orada ölü bir şey olduğunda, her yerde kuşlar uçacak” dedi. “Hiçbir yerde uçan çarşı göremezsiniz ve akbabalar buranın hiçbir yönünde uçmaz.”