Aralık 8, 2021

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Boston belediye başkanlığı seçim sonuçları: Michelle Woo, Annisa Scibe George’un kabul etmesinden sonra tarih yazacak, CNN planları

Wu, Salı gecesi bir taraftar kalabalığına verdiği demeçte, “Şehrimizin her köşesinden Boston konuştu. Bu anı karşılamaya hazırız. Herkes için Boston olmaya hazırız” dedi. “Açık olmak istiyorum. Oy pusulasında bu benim vizyonum değil, bizimki, birlikteydik.”

Belediye Meclisi Üyesi Annisa Scyby George Boston Meyer, oyların hala büyük bir kısmı sayılmayı bekleyen yarışmayı kabul etti.

SCP George, seçim yemeğinde bir taraftar kalabalığına “Michelle Woo’ya büyük bir tebrik göndermek istiyorum” dedi. “Boston belediye başkanı seçilen ilk kadın ve ilk Asyalı Amerikalıydı.”

Woo, Boston’un ilk siyahi ve kadın belediye başkanı Kim Jenny’nin yerini alacak. Boston Belediye Başkanı Marty Walsh, Ocak ayında Başkan Joe Biden’a Çalışma Sekreteri olarak atandığında, o zamanki belediye meclisi başkanı Jenny, şehri yönetmekten sorumluydu.

Seçimden önceki haftalarda, anketler Wu’nun siyahi bir kadın olan SBP George’dan daha net bir varlığa sahip olduğunu göstermeye devam etti.

Başından beri, bu seçim Boston tarihinden önemli bir ayrılmaydı. Görevli kimsenin olmadığı beceriksiz belediye başkanlığı yarışlarına Boston’da gelmek zordur ve Demokratların yoğun olarak bulunduğu bir şehirde kalabalık ön seçimleri çekmek genellikle zordur. Bu yılın sınırsız birincil yarışmasında, her ciddi yarışmacı, çoğu kadın olan renkli bir insandı.

Boston, Woo, Rep için Yeşil Yeni Anlaşma gibi Hallmark politikaları kazandı. Ianna Presley, Sense. Ed Margie ve Elizabeth Warren gibi Massachusetts’in önde gelen ilericilerinden destek aldı. Boston’ın bir bölümünü temsil eden Presley, hem Wu hem de Scibee George ile Boston Kent Konseyi’nde görev yaptı.

Wu, ücretsiz bir ulaşım sistemi çağrısı da dahil olmak üzere ilerici bir platformda koştu.

Her iki aday da Boston’un en güçlü sendikalarının desteğini devre dışı bırakırken, Scibe George onayların Boston itfaiyecileri, Boston EMS, elektrik işçileri, çelik işçileri, Massachusetts Hemşireler Derneği ve birkaç yerel sendikadan geldiğini söyledi.

READ  Salgın yayıldıkça ölü sayısı rekor seviyelere ulaştı

Woo’nun desteği, 1199 SEIU United Healthcare Workers East ve Massachusetts Körfezi Ulaşım Otoritesi sendikalarını içerir.

Bununla birlikte, Woo’nun desteğinin çoğu, Çalışan Aileler Partisi, Sunrise Hareketi Boston’un yerel bölümü, Ulusal Gençlik liderliğindeki İklim Komisyonu ve planlanan ebeveynlik Massachusetts gibi ilerici kuruluşlardan geldi.

Her iki aday da Demokrat Parti içindeki olağan ilerici ve ılımlı bölünmelerden uzaklaşmaya çalışsa da, dış kaynaklar bir miktar baskı ekledi. Seçim gününden önce, SCP George süper PAC yanlısı Wu, “polisi geri çekmek istediğini” ilan etti. Wu kampanyası bunu “dürüst olmayan ve güvensiz” olarak nitelendirdi.