Ocak 22, 2022

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Bir aldatmaca planlamakla suçlanan Jussie Smollett’in davası Chicago’da başladı. Chicago

Juicy Smolett’in duruşması Pazartesi günü jüri duruşmasında başlarken iki kardeş davanın merkezinde duruyor.

Eski Empire oyuncusu, şehir merkezinde ırkçılık ve eşcinsellik kurbanı olduğunu iddia etti Chicago Ocak 2019’da soğuk bir gecede.

Onunla TV şovunda çalışan kardeşlerinin, kendisini saldırgan gibi göstermesi için kendisine 3.500 dolar ödediği iddia edildi.

Smolett, iddia edilen saldırı hakkında polise yalan söylemekle suçlandı ve suçlanmadı. Uzmanlar, Smolett’in suç nedeniyle üç yıla kadar hapis cezasına çarptırılabileceğini, ancak suçlu bulunursa şartlı tahliye ve toplum hizmeti yapmasına karar verileceğini söylüyor.

Smolett’in tanıklık edip etmeyeceği açık bir soru olmaya devam ediyor. Ancak kardeşler Abimbola ve Olapinho Osundairo, polis memurlarına ve savcılara söylediklerini tekrar edeceklerini tanık kürsüsüne çıkaracaklar – saldırıyı Smolet’in emriyle gerçekleştirdiler.

Yargıçlar, kardeşlerin saldırıdan önceki ve sonraki hareketlerini tespit etmek için polis tarafından incelenen dört düzine kameranın güvenlik kamerasının yanı sıra kardeşlerin bir güzellik mağazasında kırmızı şapka, kar maskesi ve eldiven satın aldığını gösteren videoyu izleyebilir. Saatler önce.

Smolet’in avukatları kanıtlarla nasıl başa çıkacaklarını söylemedi ve Başsavcı Nenye Uche yorum yapmaktan kaçındı. Ancak davaların bir hafta sürmesi beklenen Chicago mahkeme salonunda nasıl olabileceklerine dair izler var.

Yaklaşık 500 sayfalık bir Chicago polis raporuna gömülen bölgede yaşayan bir kadın, o gece birini bekler gibi görünen “kızıl kahverengi saçlı” beyaz bir adam gördüğünü söylüyor. Adam onu ​​bir dedektife bıraktığında, “Ceketinin altından ipe benzeyen şeyi görebiliyordu” dedi.

Yorumları, Smolet’in saldırganlarının boynuna geçici bir ip bağladığı yönündeki argümanını destekleyebilir. Üstelik, eğer beyaz olduğunu ifade ederse, Smolett’in iddialarını destekleyecekti – Nijeryalı kardeşler siyah oldukları için yaygın olarak alay konusuydu – maskeli saldırganlardan birinin gözlerinin çevresinde soluk veya beyaz ten gördüğüne dair.

Mart 2019’da NBC’de göründüğünde, savunma avukatı Tina Clண்டndion, bir erkek kardeşin Smolet’in beyaz olduğuna inanmak için göz çevresinde beyaz makyaj kullanmış olabileceğini öne sürdü.

Jürideki şüpheleri gidermek için, Clindian’a programda kardeşleriyle konuşurken birinin Whiteface’de bir Joker karakterinin monologunu oynarken gösteren bir videosunu soracağını söyledi.

Kardeşlerin kendi ifadeleri de dahil olmak üzere saldırıya katıldıklarına dair çok fazla kanıt olduğu için Smolett’in avukatları katılmadıklarını kanıtlamaya çalışacak. Bu, savunmanın Smolet’in gerçek bir saldırının kurbanı olduğunu iddia etmesine yol açacaktır.

3.500 dolarlık bir çek önemli olabilir. Kardeşler bunun sahte bir saldırı gerçekleştirmekle suçlandıklarını iddia etseler de, Smolett farklı ve daha saf bir açıklama sunuyor: İçlerinden birinin kişisel antrenörü olması için bir çek yazıyor.

Davayla ilgisi olmayan önde gelen savunma avukatı Joe Lopez, “Savunmanın sıfır olacağını düşünüyorum” dedi. “Eğitim seanslarıyla ilgili mesajlar atıp atmadıklarını kontrol ediyor. [Smollett] Bunları eğitim için yazdım, fotoğraflar güvenlik bunların hepsini kullanacak.

Kesinlikle kardeşlerin güvenilirliğine saldıracaklar – bu girişim, jüriye kardeşlerin Smolett gibi suçlamalarla karşı karşıya kalmadıklarını, ancak aşamalı saldırıda yer aldıklarını itiraf etme girişimini içeriyor.

Chicago Kent Hukuk Koleji’nde ders veren eski eyalet temyiz yargıcı David Eriksson, “Smolt her şeyden sorumludur, onlar sorumludur” dedi. “Katıldılar mı ve ayrıldılar mı? Bu da ne?”

Ericsson, avukatların sorunu Smolett’in avukatları yüzleşmeden önce halletmesini beklediğini çünkü hiçbir şeyi örtbas etmeye çalışmıyor gibi görünüyorlar.

Son olarak, Smolett’in hayatı merkeze dönebilir. Bir yandan, Smolett’in 2019’da tutuklanacağı açıklandığında, savcılar o zamanki Polis Müfettişi Eddie Johnson ile aynı yorumu yapabilirdi: Smolett, saldırının kendisine daha fazla ün getireceğini ve hit bir TV şovunda destek vereceğini düşündü. .

Ancak Lopez, savunma avukatlarının kendisine sorduğu soruyu aynı tahkim mahkemesine sorabileceğini söyledi.

“Bu ona nasıl yardımcı olabilir?” O sordu. “O zaten bir yıldız.”

READ  Cook County, barlar, restoranlar ve spor salonları için aşı kanıtına ihtiyaç duyan gelecek yıl Chicago'ya katıldı - NBC Chicago