Ocak 22, 2022

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Bilişsel Rehabilitasyon: Uzun Devlet Tedavisi Olan Bir Hastanın Zor Yolu

Zamanla, konuşma dili patoloğu Mrs. Purvis alıştırmaları artırdı: Sayıları azalan düzende düzenleyin ve bir cümleyi baş aşağı tekrarlayın. Gürültüsünü ve dikkat dağınıklığını artırdı Bayan Louise’in yoğun çalışma ortamına yaklaşmak için. Kapıyı açık tuttu, televizyon haberlerini açtı ve sonunda hareketli fizik tedavi salonunda seanslar düzenledi.

Koşu bantlarının, fitness bisikletlerinin ve diğer hasta sohbetlerinin uğultusu arasında, Bayan Louise, “T” olarak telaffuz edilen sayıları “iki” olarak ve süiti flip sayılarla artırarak oyun kartlarını düzenlemek için özenle çalıştı. Aynı zamanda, Bayan. Purvis kelimeleri söyledi, Bayan Lewis ne zaman “B”ye başlasa elini kaldırmaya çalışıyordu.

Bayan Bourvis, “12’yi kaçırdınız, bu da normalde kaçırdığınızdan daha fazla” dedi.

“Ah,” diye içini çekti Bayan Louise, parmakları titriyordu.

İki gün sonra, 1’den başlayıp 130’a ulaşana kadar 4 çıkarmak için 9 ekleyerek, Bayan. Lewis durdu ve yavaşça tutundu.

“Tanrım,” diye bağırdı bitirdikten sonra. “Zordu.”

Ama sonra, seansın başında yapılan ve “soğutulursa lastik bantların daha uzun süre dayanacağı” şeklindeki dört ifadeyi tam olarak hatırladı.

Bayan Purvis’e “Zorlu” dedi. “Ancak, o kadar üzgün hissetmiyorum.”

Bazı hastalarda fiziksel veya bilişsel emek semptomlarının alevlenmesi nedeniyle, Dr. Roth, Ability Labs, hastaları “kendilerini olabildiğince zorlamaya, ancak bunun ötesine geçmemeye” teşvik ediyor.

READ  Google, dosya göndermenizi kolaylaştırmak istiyor