Aralık 8, 2021

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Biden, Trump yönetiminde sınırda ayrılan ailelere 450 bin doların verilmeyeceğini söyledi

“Bu doğru değil,” dedi.

2018’de Trump yönetimi, yargının sınırı yasadışı olarak geçen her yetişkine karşı ceza davalarına başladığı ve yaygın muhalefetin ardından sona erdiği “sıfır tolerans” politikasını açıkladı. Bu politikanın bir sonucu olarak, bebekleri olanlar da dahil olmak üzere binlerce aile, çocuklar ebeveynleriyle birlikte federal hapishanelerde tutulamadığı için henüz birkaç aylık ailelerinden ayrıldı.

Konuya aşina bir kaynak geçen hafta CNN’e, bu politika kapsamında ABD-Meksika sınırında zorla ayrılan göçmen ailelerin olduğunu söyledi. Yüz binlerce dolar getirebilir Yargı ve aile avukatları arasındaki uzlaşma müzakerelerinin bir parçası olarak tazminat.

ABD-Meksika sınırında eski Başkan Donald Trump yönetiminde 3 binden fazla çocuk ailelerinden ayrıldı. Kaç kişinin ödemeye hak kazanacağı belli değil.

Müzakerelerin devam ettiğini ve nihai rakamın ne olacağının bilinmediğini, konuya yakın bir kaynak CNN’e verdiği demeçte, farklı zamanlarda farklı sayıların tartışıldığını kaydetti. Mali tazminat değişiklik gösterir ve herkes üzerinde anlaşılan maksimum tutarı alamaz.

Wall Street Journal haberi ilk kez yayınladı Federal hükümet, politikadan etkilenen birine 450.000 dolar ödemeyi düşünüyor. Amerikan Sivil Özgürlükler Birliği toplu dava açtı Durum 2019 yılında aileleri temsil eden avukatlar, ayrılıkların ailelere verdiği zararların tazmini için ayrı davalar açmıştı.

ACLU genel müdürü Anthony Romero Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Biden’ın Trump yönetiminin hatalarını düzeltmesi gerektiğini söyledi.

Romero, “Cumhurbaşkanı Biden, hükümetin binlerce ailenin suçlarını çocuklarından ayırma politikasını dikkatli ve kasıtlı olarak değerlendirdiği için kendi yargısının eylemleri hakkında tam olarak bilgilendirilmeyebilir.” Dedi. “Ancak, söylediklerini yerine getirirse, Başkan, birbirinden ayrılmış binlerce aileye adalet getirme konusundaki kilit kampanya vaadinden vazgeçecektir. O zamanki başkan Trump ile yaptığı bir tartışmada, bu eylemleri ‘suç’ olarak nitelendirdiğini saygıyla hatırlıyoruz.

Dış gruplar ve hükümet izleme grupları, politika kapsamında ailelerinden yıllardır ayrılan çocukların travma yaşadığını tespit etti. 2019 yılı Sağlık ve İnsan Hizmetleri Analisti Genel Raporu, tesis personelinin çocuklar ayrılırken tutamadıkları çığlıkları, çocukların kafa karışıklığını ve ebeveynlerin terk ettiği umutları anlatan hesaplarını içeriyor.

READ  M1 Max, önceki 16 inç MacBook Pro'dan %181 daha hızlı grafikler sunar

CNN’den Priscilla Alvarez rapora katkıda bulundu.