Aralık 8, 2021

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Biden Crafts A İklim Planı B: Vergi İmtiyazları, Düzenleyici ve Devlet Eylemi

Washington – Görünümden sonra İklim gündeminin merkezinde Büyük bir küresel ısınma zirvesine gitmeden bir hafta önce Başkan Biden, Amerika Birleşik Devletleri’nin gezegenin sera gazlarını keskin bir şekilde kesme hedeflerini daha da yerine getirmek için yeni bir planı olduğunu söyledi.

Yönetimin stratejisi artık hava, güneş ve diğer temiz enerji için cömert vergi teşvikleri, elektrik santralleri ve otomobil egzoz borularından kaynaklanan kirliliği kontrol etmek için katı düzenlemeler ve devletler tarafından çıkarılan temiz enerji yasalarına üç yönlü bir yaklaşım içeriyor.

A Analiz bu hafta Rhodium Group tarafından yayınlandı., Bağımsız bir analiz firması, 2030 yılına kadar Bay Fiden’in ülkenin seviyelerini yüzde 50’den yüzde 50’ye düşürme konusundaki iddialı vaadinin teknik olarak yerine getirilebileceğini buldu. Amerika, küresel ısınma kirliliğinin en büyük kaynağıdır.

Ancak başarı şansı zayıftır; Yaklaşım önemli yasal, lojistik ve politik zorluklarla karşı karşıya. Kuralları oluşturma süreci yıllar alabilir ve Muhafazakar eğilimli Yüksek Mahkeme bunları reddedebilir veya müstakbel başkan onları geri çekebilir. Temiz enerji yasalarını artırmak için devletlere güvenmelerini artırmak, çevre aktivistlerinin ve yerel düzeyde fosil yakıt çıkarlarına karşı mücadelenin odağını devlet evlerine kaydırıyor.

Rhodium Analysis’in yazarı John Larson, “Vergi kredileri, yeni federal düzenlemeler ve yeni eyalet önlemlerinin birleşimi, hedefe ulaşmayı mümkün kılıyor. Ancak çok sayıda if var,” dedi. “Devletlerin daha önce hiç yapmadıkları temiz enerjiyi ilerletmeleri gerekiyor. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki her elektrik santralini daha önce hiç yapmadıkları şekilde kontrol etmek için Çevre Koruma Ajansı’na ihtiyacınız var. Yargıtay’ın zorlamayacağına güvenmelisiniz. her şeyi doğru şekilde kırmalısın.”

Beyaz Saray, emisyonları önemli ölçüde azaltma umudunun ardından planda geri adım attı Temiz elektrik projesi, Batı Virjinya Senatörü Joe Munch III tarafından engellendi, eşit olarak bölünmüş Senato’da önemli bir oy.

Temiz elektrik projesi, kömür, petrol ve gazdan rüzgar, güneş, nükleer ve diğer temiz enerjiye dönüşen santralleri ödüllendirerek ve değişmeyenleri cezalandırarak enerji sektörünü hızla temizleyecekti. Ülkenin elektrik sektörünü 2030 yılına kadar temiz enerji kaynaklarının yüzde 80’inden yüzde 40’ına kadar üretmeye itti.

Kömür endüstrisi ile finansal bağlantıları olan Bay. Manjin Doğal gaz üreten kömür ve gaz şirketlerini etkileyebilecek her türlü eyleme de karşı çıkıyor.

READ  Seattle Seahawks'ın Los Angeles Rams'e kaybettiği maçın ardından Russell Wilson'ın durumu havaya uçtu.

A Önemli bilimsel rapor Ağustos ayında, şiddetli kuraklık, şiddetli ısı dalgaları, su kıtlığı, felaket fırtınaları, yükselen denizler ve ekosistem çöküşünden kaçınmak için ulusların derhal fosil yakıtları yakmaları gerektiği açıklandı. Ama yeni bir adım Birleşmiş Milletler çalışmasıABD dahil olmak üzere 15 büyük fosil yakıt üreticisi ülke, 2040 yılına kadar küresel sıcaklıkta feci bir artışı önlemek için gerekenin iki katından daha fazla petrol, gaz ve kömür üretmeyi planlıyor.

Temiz bir enerji projesini büyük bir bütçe tasarısından çıkarmak şu anda Capitol Hill’de müzakere ediliyor. B. Pitton’ın eli zayıfladı ve başını salladı. İklim değişikliğine karşı mücadelede ABD liderliği.

Perşembe gecesi CNN Belediye Binası’nda konuşan Bay Biden, İskoçya’ya geldiğinde, “Dünyaya, 2035 yılına kadar net sıfır elektrik emisyonu ve 2050 veya daha önce net sıfır emisyon elde edeceğimize dair bir taahhütte bulunuyorum, ancak şimdi ve 2030’a kadar oraya gidin.” Ne yapacağımızı kanıtlamak için çok şey yapmalıyız.

Başkan İskoçya’dayken, Biden’ın iklim değişikliği danışmanları John Kerry ve Gina McCarthy, kabinesinin önemli bir kısmı dışında Obama yönetiminde kıdemli oyuncular olacak. Bu yönetim sırasında Sn. Kerry ve Bayan McCarthy, birkaç uluslararası iklim görüşmesine gittiler; burada Bay Kerry, Amerika Birleşik Devletleri’ne hiçbir zaman uygulamadığı sert bir iklim yasasını uygulayacağına söz verdi ve Bayan McCarthy, sigara içmeyi ve enerji santrallerinin yürürlüğe girmesini düzenleyen katı kirlilik düzenlemelerini anlattı, ancak bunlar geri çekildi. Trump yönetimi tarafından.

Bay Biden, B Projesini Glasgow’daki şüpheci izleyicilere sunma fırsatına sahip.

Fransa’nın eski iklim değişikliği büyükelçisi ve şu anda Avrupa İklim Vakfı’nın CEO’su olan Lawrence Dubiana, “Biden’ın iklim değişikliği hakkında söylediklerinde güçlüydü” dedi. “Ama güvenilirlik bir sorun. Hala bir soru işareti olacak – nasıl teslim edebilir?”

Yine de Biden, üç temel karbondioksit azaltma politikasından birini sunmaya hazır görünüyor.

Kongre öncesi geniş harcama faturası, rüzgar, güneş ve nükleer üreticileri ve elektrikli araç alıcıları ve tüketicileri için yaklaşık 300 milyar dolarlık vergi indirimini içeriyor. Vergi teşvikleri on yıl sürer – genellikle yenilenmelerine rağmen genellikle bir ila beş yıl sonra sona eren mevcut temiz enerji vergi kredisi planlarından bir değişiklik. Buna elektrikli araçlar için şarj istasyonları inşa etmek ve ağır araçların elektrifikasyonunu teşvik etmek için 13,5 milyar dolar dahildir. Elektrik şebekesinin yenilenmesi 9 milyar dolara mal olacak, bu da onu rüzgar ve güneş enerjisinin iletimi için daha uygun hale getirecek ve federal binalardan ve araçlardan kaynaklanan karbondioksit emisyonlarını azaltmak için 17,5 milyar dolara mal olacak.

READ  Mark Ingram, Jack Moss olmadan bufalo faturaları alan kısa kollu New Orleans azizleriyle takılıyor

Bu paket, temiz enerjiyi teşvik etmek için en büyük federal maliyettir ve rodyum analizi, Bay Biden’ın emisyon azaltma hedeflerinin kirliliği üçte bir oranında azaltabileceğini ve karbondioksit emisyonlarını 2030 yılına kadar 2005 seviyelerine kadar yaklaşık yüzde 25 oranında azaltabileceğini buldu.

Senato Finans Komitesine başkanlık eden bir Oregon Demokratı olan Ron Wheaton, bu temiz enerji vergi kredisi paketinin baş editörüdür. Yasa, 14 Kasım’daki Glasgow Zirvesi’nin sonuna kadar kabul edilirse, Mr. Wyden, Amerika Birleşik Devletleri’nin karbondioksit emisyonlarını yaymak için bir yasa çıkardığı haberini göndermek için İskoçya’ya uçtuğunu söyledi.

“Başkan, bunun Kongre’deki en uzun süredir devam eden iklim faturası olduğunu söyleyebilir” dedi. Ancak Wheaton bir röportajda çıtanın düşük olduğunu söyledi: Amerika hiçbir zaman büyük iklimi değiştirmedi Yasayı değiştir.

“Bu, emisyonları azaltmak için nakit teşvikleri birleştiren ilk vergi değişikliği ve emisyonları azalttığında tasarruflarınız daha büyük olacak.” Bay. dedi Wheaton. “Yenilenebilir ve temiz trafikte olağanüstü bir artış olduğunu düşünüyoruz.”

Rodyum analisti Sn. Larson kabul etti. “ABD, daha önce uzun vadeli temiz enerji vergi kredileri için bu temele sahip olmamıştı” dedi. “Elektrik tesislerine, otomobil üreticilerine ve inşaatçılara benzeri görülmemiş bir güvence sağlayacak.”

Ancak sizi kendileri başkan yapma hedefine ulaşamadılar” dedi.

Bu amaçla, rodyum analizi, Çevre Koruma Ajansı’nın ülkenin üç ana sera kirleticisini hedef alan bir dizi katı düzenleme yayınlaması gerektiğini buldu: arabalar, enerji santralleri ve Metan yarı saydam petrol ve gaz kuyuları, Güçlü bir ısı motoru gazı.

EPA’yı Başkan Barack Obama altında yürütürken, Bayan McCarthy, bu üç kirlilik kaynağını kontrol etmeyi amaçlayan ABD’nin gördüğü en iddialı iklim kurallarının oluşturulmasına yardımcı oldu.

Bugün neredeyse hiçbiri o yerde değil. Yüksek Mahkeme, Bayan McCarthy’nin kömürle çalışan elektrik santrallerinden kaynaklanan kirliliği azaltma kuralını uygulamayı durdurdu. Trump yönetimi geri kalanını geri çekti.

READ  San Diego yakınlarındaki bir yerleşim bölgesinde meydana gelen uçak kazasında en az iki kişi öldü.

2009 Kopenhag kilit iklim zirvesinde Obama’nın müzakerecilerinden biri olan Joseph Aldi, “Bu kurallar yapıldığında Obama yönetimine çok fazla destek ve güven vardı” dedi. Ama şimdi ‘Bir sonraki yönetimin ne yapacağı konusunda endişeliyiz’ diyenler şüpheci olacak. Asıl soru şu ki, hem hukuki hem de siyasi olarak ne kadar sürecek?

Bay Obama’nın iklim politikalarını çözmekten zevk alan Bay Trump’ın gölgesi bu soru üzerine doğuyor. Fosil yakıt endüstrisi, Bay Trump tarafından atanan üç yargıç da dahil olmak üzere muhafazakar bir çoğunlukla Yüksek Mahkeme’ye çıkacak olan yeni çevre düzenlemelerine kesinlikle meydan okuyacaktır. Eski başkan, 2024’te Beyaz Saray’a başka bir koşuyu tartmaya hazır görünüyor.

Beyaz Saray sakinlerine bağlı olmayan hükümet eyleminin ulusal emisyon stratejisinin önemli bir parçası olduğunu söyledi. dedi Larson.

Zaten 29 eyalet, Bay Biden’ın tüm ülke için uygulamayı beklediği temiz elektrik programının kendi versiyonlarını yasalaştırdı. Kaliforniya liderliğindeki birkaç eyalet, bu yasaları daha iddialı hale getirmek için revize etti. Bu eyaletlerin birçoğu veya çoğu, 2035 yılına kadar tüm elektriği sıfır karbon kaynaklarından üretmek için tasarlanmış yasalar çıkarırsa – Bay Biden’ın ulusal olarak belirlediği hedefle aynı – ülkenin karbon ayak izini önemli ölçüde azaltacaktır.

Bay. Larson birini işaret etti. Yasa Illinois’de kabul edildi 2050 yılına kadar kömür ve gaz enerjisini kesecek.

Ancak bu tür yasaların sürekli olarak çıkarılması, devlet evlerinin yapısına bağlıdır – ve yenilenebilir kaynakları yüksek olan bazı eyaletlerde bu tür politikalara güçlü bir siyasi muhalefet vardır.

Florida Demokratı Kathy Castor, “Benim eyaletim Sunshine State temiz bir enerji standardına sahip olsaydı, Birleşik Devletler bir bütün olarak temiz enerji hedeflerimize ulaşmada daha da ilerlemiş olurdu” dedi. . “Ama benim eyaletimdeki elektrik hizmetleri endüstrisi buna karşı.”

Ancak, Bayan Custer, Demokratların ısrar etmeye devam edeceklerini söyledi. “Elimizden geleni yapacağız. Sonra kalkıp daha fazlasını yapacağız.”