Ekim 23, 2021

GoalBien.com

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

Beyaz Saray Bankası, başka bir McConnell’in kredi tavanını geri çekiyor

Bu umut, Washington’un başka bir heyecan verici ve pahalı tavuk oyununa doğru ilerlediğini ve yalnızca bu sefer Pitton’un ayrıntılı gündeminin geri kalanının karışık olduğunu gösteriyor. McConnell, Demokratların borç tavanı yasasını yalnızca Demokratların oylarıyla geçirmek için uzlaşma bütçesi sürecini kullanmaları gerektiğini vurguladı. Ancak bazı Demokratlar, daha uzun katlar alabileceğini ve tehlikeli bir emsal oluşturabileceğini savunarak bu fikri mırıldandı.

Borç tavanı engelleri, son yıllarda ABD hükümetinin endişe verici bir parçası haline geldi; genellikle at ticareti ve bir yandan hükümet borcunu geri ödemeden önce göz açıp kapayıncaya kadar. Bu son tur farklıydı. Senato Cumhuriyetçileri oyları karşılığında harcama kesintileri talep etmek yerine Demokratların radikal taleplerini yapmadılar. Bunun yerine, Senato Çoğunluk Lideri Chuck Schumer’in borç tavanını uzlaşma yoluyla yükseltmesi gerektiğini ve onlar olmadan sorunun çözülmesi gerektiğini savundular.

Senato Demokratlarla konuştuktan sonra, McConnell, Philippister kurallarını borç tavanında çoğunluk oylamasına izin verecek şekilde değiştirmeyi kabul etti ve GOP, Philipster’ı kısa vadeli bir uzatma için oylamaya izin vererek sonuçlandırdı. Oda oyuncuları, Aralık ayına kadar başka bir kararın alınmasını umuyor.

Eski bir Demokrat senatör ve son kredi limiti mücadelesinin emektarı Tom Dashley, “Yol boyunca pek çok bükülme, dönüş ve beklenmedik gelişmeler olacak” dedi. Uzlaşma ya da başka bir şey yoluyla bunu yapmanın bir yolunu bulacaklarını düşünüyorum” dedi.

Biden, yetkililere, Schumer ve Meclis Başkanı Nancy Pelosi’ye borç tavanını yükseltme veya askıya alma konusunda yasama dinamiklerini yönetmeye yardımcı olacaklarını yineledi. Ancak Cumhuriyetçilerin tartışmaya katılmayı reddetme konusundaki ısrarlarını tartışıyorlar.

Beyaz Saray sözcüsü Mike Quinn şunları yazdı: “Kongre geçen hafta hoş bir adım için feci bir borç verdi ve Cumhuriyetçiler geçen Perşembe günü oylarıyla gösteri yaptılar. Açıklamada söylendi.

READ  Devlet medyası, Çin'in Evergrande dolar tahvillerine geç faiz ödediğini bildirdi

Capitol Hill Demokratları, her şeyin nasıl gelişeceği konusunda gerginler. Senato’ya daha fazla odaklanmasına rağmen en yakın bölgeleri koruması gereken Demokratlar Endişeli kafa karışıklığı çabalarını zorlaştırabilir Orta Çağ’da, kendi konumlarına zarar vermemek için kredi tavanının artırılması için defalarca oy vermeye zorlandılar. Bazıları, bu konudaki son başarılarını cebe indirmenin ve bunu uzlaşma yoluyla yapmanın daha iyi olduğu konusunda ısrar ediyor.

Bu inancın kökleri, McConnell daha önceki konumundan saptığında, varsayılan bir ekonominin harap olacağı ve Beyaz Saray’ın misilleme yapamayacağı fikrine dayanıyor.

Ben Nelson, “Her iki taraf için de tehlikeli” dedi. “En tehlikelisi yönetimin ve yönetimden sorumlu olanın başına gelebilir. Ama dışarıdaki herkes bu etkiden kaçabileceğini düşünüyor, yönetimi suçlayabilir, bence La La topraklarındalar.

McConnell’in ofisi onu işaret etti. Borç tavanına bir daha yardım etmeyeceğine dair kendisinden mektup, Biden’ın Demokratların müzakere ettiği devasa sosyal harcama faturasına ve Schumacher’in Cumhuriyetçileri son kredi limiti oylamasından sonra “uçurumun kenarında” yürümekle eleştiren “partizan, öfkeli ve aşındırıcı” konuşmasına atıfta bulunarak.

Beyaz Saray’ın ikinci borç tavanı çıkmazını yönetmeye duyduğu güveni anlamak, Amerikalıların yüksek siyasi marjdan bıktığına dair büyük bir umut. Ayrıca, baskılarının bir oyun kitabı olduğunu düşünüyorlar – tehlikeler hakkında konuşan ve ardından Biden ile zorba kaidesini kullanan benzer düşünen müttefiklerin yavaş kaynaması – sonunda başarılı olduklarını kanıtladılar.

Yeni son tarih yaklaştıkça, yetkililer sırasıyla dozu artırmaya yönelik bir yaklaşım benimsemeyi planlıyor.

Quinn, “Temelde,” diyerek sözlerini tamamladı, “ayrımcı politikaların ekonomimizi rehin almasına izin veremeyiz ve faturalarımızı ödemeye yönelik düzenli sürecin iki yılda bir veya her yıl bir siyasi futbola dönüşmesine izin veremeyiz. İki ayda bir.”