Ukrayna, FIBA'ya Rusya için çağrıda bulundu!

Rusya'nın işgal girişimine karşı Ukrayna, FIBA'ya önemli bir e-posta gönderdi. Ukrayna Basketbol Federasyonu, FIBA'yı Rusya'ya karşı boykota çağırdı.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Ukrayna, FIBA'ya Rusya için çağrıda bulundu!

Ukrayna Basketbol Federasyonu, Rusya'nın ülkesini işgal etmesine karşı FIBA'ya resmi bir e-posta gönderdi. Bu mail aracılığıyla federasyon, Rusya'ya karşı kurumun çeşitli yaptırımlar uygulaması gerektiğini savundu.

Federasyon, gönderdiği elektronik postada FIBA'dan kritik bazı isteklerde bulundu. Bu talepler arasında, tüm Rus kulüplerini ve milli takımlarını, FIBA ve FIBA Europe bünyesinde oynanan bütün turnuva ve müsabakalardan men edilmesi de yer alıyor.

Ukrayna'nın FIBA'ya gönderdiği e-postada neler yazıyor?

Ukrayna Basketbol Federasyonu'nun FIBA'ya gönderdiği açık e-posta mesajının tam hali şu şekilde:

ukrayna-fiba-rusya-cagrisi.jpg

"Sevgili iş arkadaşlarım,

Ukrayna için bu çok zor zamanda, Ukrayna Basketbol Federasyonu FIBA'ya, tüm basketbol kulüplerine ve Ukrayna'dan tüm dünya basketbol camiasına çağrıda bulunuyor.

24 Şubat'ta Rusya, Ukrayna'ya savaş ilan etti ve ülkemizi coğrafi sınırlarının dört bir yanından ve komşu Belarus'tan işgal etti. Bugün Ukraynalıların ortak görevi ana vatanımızı korumaktır. Ancak şimdi Ukrayna, saldırganın silahlarıyla getirmeye çalıştığı tiranlığa karşı tüm Avrupa için bir kalkan haline geliyor!

Savaşı Avrupa'ya getiren milletin temsilcilerinin, hiçbir uluslararası spor müsabakasında yeri olmadığına derinden inanıyoruz. Rusya Federasyonu milli takımlarının ve kulüplerinin FIBA ​​ve FIBA ​​Europe himayesindeki tüm müsabakalara katılımını kesinlikle yasaklamaya çağırıyoruz.

Ve tüm Avrupa basketbol kulüplerini ve milli takımlarını Ukrayna halkı ile dayanışma içinde olmaya ve Rus kulüpleri ve milli takımları ile tüm basketbol maçlarından kesinlikle kaçınmaya davet ediyoruz.

Savaş ilan eden bir ülkenin uluslararası spor camiasında yeri yoktur!"

Şu an için FIBA'nın konuya nasıl baktığı bilinmiyor. Yani Rusya'nın, Ukrayna'nın istediği gibi tüm basketbol organizasyonlarından men edilip edilmeyeceği şimdilik belirsiz. Ancak konuya ilişkin gelişmeler oldukça sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Habere Yorum Yap ( 0 )
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet